Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mivel fogyhatnék?

Mivel fogyhatnék?

Figyelt kérdés

13 éves fiú vagyok és 174cm 80-82 kilogramm és nem tudom mit tegyek mondjuk 1 hónapja diétázom és edzek de én nem érzek magamon változást hiába mondják a rokonok is hogy sokat változtam stb.

Remélem segíteni fogtok nekem.

(ilyen 70-74 kilogramm szeretnék lenni és izmos testet is szeretnék)



2015. febr. 14. 13:51
 1/8 A kérdező kommentje:
Amúgy 2-3 hónapot szánnék rá
2015. febr. 14. 13:53
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is sok mindent szeretnék. Fogyni akarsz, izmos testet, 2-3 hónap alatt? Még valamit esetleg? Bill Gates vagyonát maláj k...-kal?


2-3 hónap alatt ebből annyi meglehet (ha jól csinálod), hogy lefogysz. Bár nem tudom mennyi a célod, egy 9 kiló zsír lemehet (meg az elején egy kis víz, de az nem számít).

Ha észreveszik a különbséget, akkor jó úton haladsz. Arra kell nagyon figyelned, hogy minden kalóriában és szén-hidrátban gazdag kaját tüntess el az étkezésedből, és ezt tartsd szigorúan (ebben azért a szüleid segítsége is kell, tudom). Ha van lehetőséged (szerintem van) akkor számold a kalóriáid. Ez azért fontos, mert a fogyáshoz mínuszban kell lenned, de nem túlzottan (az koplalás - semmi értelme, 1. egészségtelen, főleg fejlődő szervezetnek 2. a szervezeted az izmot bontja, nem elsősorban a zsírt).


Egyébként nem biztos neked erre még szükséged van ilyen fiatalon, ha mozogsz, figyelsz a kajádra (nincs nassolás) egy kicsit, garantálom már jó eredményeket fogsz elérni. Főleg hogy még nőni is fogsz.

Az izommal még ne törődj, a súlyzós edzéseket halaszd míg 15 éves nem leszel kb. (viszont akkor is normálisan, fokozatosan kell elkezdeni, először teljes testes átmozgató edzés, blabla, erre még ráérsz), saját súllyal próbálkozhatsz már óvatosan.

Hajrá!

2015. febr. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*Amit még hozzátennék, hogy azt a 9 kilót amit mondtam komoly étrenddel együtt értem, de ne aggódj az ilyeneken, meglesznek az eredményeid, légy türelmes. Ne higgy semmi olyan hirdetésnek ahol azt állítják egy "trükkel" (ami általában valami kamutabletta, edzésterv, szerkezet, akármi) könnyen és gyorsan le fogsz fogyni, ez nem olyan dolog amit könnyen el lehet érni (változtatni kell), és biztosan nem gyorsan.
2015. febr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen

De amit írtál hogy jó étrenddel lehet ezt leadni.akkor tudnál nekem írni ilyen ételeket?És nem hiszem hogy rossz lenne nekem a súlyzós edzés mert oszt.társam már 5 éve csinálja (persze mikor kisebb volt nem gyúrt súlyzóval)és én sok videót láttam ahol lefogyott a csávó és elég izmos lett.

2015. febr. 14. 15:30
 5/8 anonim válasza:
fiatal vagy még ne fogyókúrázz. egyél egészséges dolgokat, és kerüld el a sütiket, cukros üdítőket stb.
2015. febr. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló

Akkor Szerinted nem kell diétáznom napi 5-ször ennem csak sportoljak és egészséges ételt egyek és azzal lemegy 7-10 kilogramm?

2015. febr. 14. 17:40
 7/8 anonim ***** válasza:

A zsír a diétától megy le, amihez egy eszköz a mozgás és a tápanyagban gazdag, de kalóriában szegény kaja. Neked nem is súlyzós edzés kéne, hanem valami lájtosabb kardio, kocogás például. Nyugodtan csinálhatod, ha rendesen csinálod, még több tápanyagot bejuttatsz a szervezetedbe, mint előtte. A lényeg azon van, hogy egyél rendesen, ne koplalj, csak ezekből az ételekből. Még ha nem is számolod a kalóriáid, hamar ki fog derülni, mennyit is eszel. Ha mondjuk 2 hét alatt nem fogysz semmit, akkor egy picit visszavehetsz például, tehát tudsz állítani.

A csirkemell (és úgy általánosságban a csirke), a pulyka szintén, rengeteg zöldség, folyadéknak csak víz (de abból jó sok!), és a gyümölcsöket is inkább visszavenném.

2015. febr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Súlyokkal edzeni 15 év alatt azért nem feltétlen jó dolog, mert csontnövekedési problémák léphetnek fel a terheléstől, ami nem épp jó dolog. Valószínűleg különösebb bajod nem lesz, HA rendesen hajtod végre a gyakorlatokat (kritikus! remélem valaki olyan megtanította neked a gyakorlatokat, aki tudja mit csinál), és nem terheled túl magad. Szóval maradj a kisebb súlyoknál (olyan súly alá, amivel 8-10 ismétlés megy sose menj!), figyelj a helyes végrehajtásra, és még várj egy kicsit az intenzítással, nagyobb volumennel (ne hajtsd túl magad). Ha ezt betartod, még előnyös is lehet a dolog. Meglesz az alapod, tudod majd hogy kell a gyakorlatokat végrehajtani, lesz egy erőszinted, stb. Utána majd belevághatsz a keményebb dolgokba.
2015. febr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!