Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyit mennyi idő alatt,...

Mennyit mennyi idő alatt, hogyan lehet lefogyni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Orvosi javaslatra elkezdtem az életmódváltást. Hanyagolom az édességet (heti 1x eszem vagy egy kis szelet csokit, vagy pár szelet (nem nagymamányi, normális méretű :D ) sütit, ez a maximum. A szénhidrátféléket legfeljebb ebédre eszem meg, vacsorára már igai light-os kajákat eszem. Eddig heti 1x jártam edzeni, de most beállt a napom, suli és a munka között el tudnék menni edzeni 1-1,5 órára.


Kérdésem az lenne, hogy ilyesmi étrenddel, kétnaponta edzéssel milyen gyakorlatokat érdemes csinálnom? Szobabringa, ellipszis tréner, futópad? Ezek kardio-edzések? Annak mi a módja, hogyan célszerű?

Miket kellene csinálnom, ha igazából fogyni, alakot formálni szeretnék először is, hosszú távon pedig ezt az életvitelt folytatni?


Mennyi idő után fogom látni az eredményt? Mennyit lehet leadni, ha 162 centihez 67 kg vagyok? Egyébként arányosnak látom magam, csak látom az elhízás veszélyét. Segítsetek, nagyon kezdő vagyok.


(Mindenképpen edzőterem, nem bringázok és futok a természetben, ennek is megvan a maga oka, egyszer megtámadtak.)



2014. szept. 19. 08:59
 1/1 anonim ***** válasza:

A legjobb a futópad. Szerintem. A szobabiciklinek én nem sok értelmét látom. Csak akkor ha elmész spinning edzésre. Egyébként meg sem közelíti a szabadban történő kerékpározást. A futás kardionak számít. Edzőtermi edzésnél az 1-1.5 óra edzésnél ajánlom, hogy az első fél óra legyen futás. Átmozgatja az izmokat, a szervezetet felkészíti a mozgásra. Utána jöhetnek a súlyzók, tornák. A legjobb alakformálás szerintem a calisthenics, testsúlyos edzés. Alapjában véve úgy gondolom, hogy ez a férfiak sportja, de van néhány gyakorlat benne, ami nők számára is alkalmas főleg alakformálásra.

Eleinte inkább minden másnap kellene menned edzőterembe. Ha mindent jól csinálsz akkor 1 hónap múlva már látszódni fognak az első jelei a változásnak.

És a nasit inkább csökkentsd le havi egy alkalomra.

Ha teheted vegyél mechanikus futópadot. Használtan nem elérhetetlen, így otthon is tudsz futni, ha esetleg a terembe nem jutsz le. Ráadásul a mechanikus futópados futás más, mint a motoros futópadon, vagy a szabadban történőfutás.

Mivel saját erőddel kell hajtani a futószalagot, kicsit jobban mozgat. Én legalábbis ezt tapasztalom.

2014. szept. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!