Aki nem eszik kenyeret az mit eszik reggelire és vacsorára amivel jól is lakik?
köszi! és a szénhidráttal van valami baj?
(igazából én elég vékony vagyok és nagyon sok kenyeret eszek, mert olcsó. de többször hallottam már hogy valamiért nem célszerű sokat enni, de nem értettem, hogy van akire ez hizlalóan hat(gondolom más az anyagcserénk) és azért vagy valami egyéb egészségügyi szempont van, amiért érdemesebb lenne kevesebbet. én napi 0.4 kiló körül megeszek most.)
#11: Nem kifejezetten van baj a szénhidráttal, persze attól függ, melyikkel. Simán lehet egészségesen táplálkozni úgy, hogy a szénhidrát legyen a vezető makrotápanyag. Azt olvastam, van, akinek a szénhidrátdúsabb étkezés jön be még fogyáskor is, én nem tudom, de hogy nekem jobb, ha visszafogom magam e téren, az elég bizonyos. A zsíros-szénhidrátos táplálkozás nem a hatékony fogyás záloga, én pedig sem kevés zsírt enni, sem keveset enni nem tudok (vagy ha tudok, nem akarok, mert az szenvedés lenne nekem). A szénhidrát visszafogásával nincs bajom, legalábbis amíg nem fenyegeti a sok zöldség fogyasztását :) Nekem ez így bejött, attól még másoknak lehet egészen más a nyerő megoldás ;)
Ha majd lefogyok, valamivel feljebb viszem a szénhidrátbevitelemet, de valószínűleg akkor is zsírból fog jönni a bevitt kalória nagyobbik fele. Glutént pedig akkor sem fogok enni.
Én is szálkás vagyok. Nem azért nem eszem, mert elhíznék (most éppen fogyasztok is némi rizst, egyébként).
A szénhidráttal az van, hogy a keményítőre, cukorra mindenképpen inzulinrezisztenciával válaszol idővel a szervezetünk. Ez a magas inzulinszint következménye, ez már eleve gyulladásos folyamatoknak kedvez illetve gyorsabb öregedéssel jár együtt. Az inzulin akkor jó, ha kevés kell, és csak kevés van a vérben.
Nekem most elmegy a több, mert így.. nos így én nem hízom, hanem izmosodom, de ez egy más kérdés. De sajnos nem a hosszú és egészséges élet titka a sok szénhidrát, azaz sok keményítő/cukor.
Idővel metabolikus szindrómához, és mindenféle nemkívánatos folyamatokhoz vezet az embereknél. Ha vékonyak vagyunk alkatból adódóan (egy ideig), akkor is szervi zsírosodás alakulhat ki, például. Tehát valójában senki sem védett. Én lebeszélnék mindenkit arról az ötletről, hogy egész életében szénhidrát alapúan akarjon táplálkozni, ráadásul egyszerűen nincsen olyan olcsó szénhidrátforrás (keményítőforrás) ami közben ne tartalmazna növényi toxinokat. Glikoproteineket, amik még pluszban a bélfalunkat, szerveinket károsítják. Minden tartalmaz, a búza nagyon sokat, de a krumpli, rizs is problémás ilyen szempontból. Kukoricát.. nem is tudom, az csak tápanyagrabló. Mert hogy véletlenül ezek a növények sokszor emésztést és tápanyag felszívódást gátló anyagokat is tartalmaznak (enzimgátlók, rostanyagok-fitátok)
Ilyen az, amikor valamihez nem alkalmazkodott egy szervezet. Sehogy sem jó igazából.
ezeket is köszönöm!
könnyen lehet, hogy tényleg nagyobbak az egyéni különbségek, mint azt sejtenénk. lehet ezért is van ennyiféle étrend van aki erre esküszik van aki arra.
amúgy bár sok kenyeret eszem, de mellé sok zöldséget is és nagyon kevés húst(feldolgozott húsfélék gyakorlatilag nulla). margarin, vaj nulla. tojást nagyon keveset. édességet csak ünnepekkor, inni csak vizet és mindenféle teákat. mindezt elsősorban anyagi okokból (de egy kis etikai is van a kevés hú mellett). lehet azért működik eddig nekem, mert a szénhidráton kívül, más egészségtelent viszont nem nagyon eszek. zsíros dolgokat is nagyon keveset. nem tudom.
annyit lehet tudok csinálni, hogy a kenyeret eltolom még inkább zöldség irányba, de akkor viszont többet kell főzni :D
Nem különböznek nagyban az emberek.
Másnak jobban megárt a kenyérevés, Te még (fiatalon?) jobban bírod. De amit most csinálsz, az senkinek sem jó.
De az én rizsevésem sem jó ám. Ezekről le kell szoknunk. Hús, zsír és zöldség, változó arányban de ezek kellenek. A kenyér, rizs már megalkuvás, és attól hogy még egyikőnk sem hízik el, arra szerettem volna utalni hogy hosszú távon nekünk sem fogja megérni.
Más meg mondjuk már 10 éves korára elhízik ilyenektől, na ők bírják legkevésbé (de mondjuk sz.arnak rá általában, a kölykök szülei, aztán a kölykök is).
Reggeli:
zabkása gyümölccsel, fahéjjal, esetleg egy kicsi mézzel
zabpehely nyersen, natúr joghurttal, 1-2 kk. mézzel, fahéjjal
zabpelyhes rántotta, néha paprikával-paradicsommal, mellé esetleg fokhagymás-joghurtos öntet
1 pohár házi zabtej, magában vagy gyümölcsöt beleturmixolva
"paleocsinta", nosílty-n találtam, 1 banán és két tojás megsütve, de ugyanezt almával is el lehet játszani, finom, és laktató
Vacsora:
párolt zöldségek/tojás (főzve vagy rántottaként)/hal, fokhagymás szósz, ezeknek ezerfelé variációja, vagy ha ebédről maradt egy kis hús (pörkölt), akkor az is jó, nyers zöldségekkel, öntettel
ezt nemrég találtam:
valamelyik este ez volt a vacsora egy kis gombával, meg a kedvenc fokhagymás szószommal :D
isteni, és hamar kész lett, a répa meg még olcsó is
Amúgy ha reggelire eszel jó minőségű szénhidrátot, és ebédre is, csak kevesebbet (kis adag barna rizs, teljes kiőrlésű tészta), akkor vacsorára már bőven elég a zöldség/fehérje, jól fogsz tőle lakni. Ha meg eleget mozogsz, akkor ennyi szénhidráttól nem fogsz hízni, sőt.
A lényeg, hogy ne egyél olyanokat, amik hirtelen megemelik a vércukorszinted.
Mióta nem eszek gyorsan felszívódó szénhidrátokat, azóta egyáltalán nem voltak falási rohamaim, sőt, a gyomrom is csak ritkán korog, nem szenvedek éhségtől.
Ez a jó minőségű szénhidrát és a túró + joghurt eléggé a hagyományos nyugati dietetika tanaira hajaz.
Amiket már lassan úgy kéne elkönyvelni mint a 'sötét középkort', barbár dolgoknak, szerintem.
Tápi.
Persze, a "zabáljunk egész nap zsíros húsokat és tojást" sokkal korszerűbb :D
A mérték a lényeg mindenben, és persze mindenkinek magának kell kitapasztalnia, mire van pénze, mit bír HOSSZÚ TÁVON stb.
Nem mindenkinek van pénze arra, hogy naponta 3x húst egyen, ráadásul az elég egyoldalú táplálkozás lenne. A joghurt meg nem mumus, és nem is azt írtam, hogy csodaszer...De aki korábban mondjuk mekis szaron vagy kenyéren és rántott húson élt, az úgy áll át az egészséges táplálkozásra, ahogy tud (átlag ember vagyok, nem szakember, sportoló vagy testépítő).
Én mindig egy pohárral joghurttal dobom fel a párolt zöldség vacsorámat, mert úgy esik jól, és nem tapasztalom, hogy hű de nagyon ártana.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!