Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha 10 kg-ot szeretnék leadni,...

Ha 10 kg-ot szeretnék leadni, ez ideális étrend? Bővebben lent. Kérlek, olvassátok el!

Figyelt kérdés

183 cm vagyok,és 78 kg. 10 kilótól szeretnék megszabadulni. Hetente 3szor járok aerobicra, emellett otthon tornázok. A napi étrendem kb. ennyiből áll:


Reggeli: 2 szelet teljes kiőrlésű pirítós


Tízórai: 1 joghurt, gyümölcs, néha 1 müzliszelet


Ebéd: Főtt étel,általában zöldséges ( pl. ma rakott kel)


Vacsora: semmi, néha egy kis rágcsálnivaló,de általában megállom,hogy ne egyek.


Emellett nai 2-3 kávét iszom, nyírfacukorral vagy mézzel.


Szerintetek emellett az életmód mellett le tudok fogyni?


Előre is köszönöm a válaszokat! 24/L



2013. szept. 18. 10:03
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja és 2-3 liter vizet mindennap megiszom!
2013. szept. 18. 10:04
 2/13 Mi közöd Tőle ***** válasza:
48%

Hát, izomból biztosan fogyni fogsz ezzel a diétával, ha nagyon nagy akaraterőd van és nem kezdesz el habzsolni.


Inkább ezt próbáld meg:


Reggeli: 3-4 tojás, zsírban sülve, vagy főzve. Uborka/paprika/paradicsom/káposzta/sárgarépa, tehát a lényeg, hogy zöldséggel. Annyival, amennyivel jól laksz.


Ebéd: Valamilyen hús (A legjobb valamilyen kultúráltan zsíros, mint pl tarja, lapocka, oldalas, esetleg csirke, de az ritkán)


Vacsorára meg mehet mondjuk valamilyen konzerves hal, saját lében, némi zöldséggel.


Ettől biztosan fogyni fogsz, mivel lány vagy, talán a zsírt valamelyest kevesebbet is ehetsz, de azért legyen meg egy jó adaggal.

2013. szept. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Mi közöd Tőle ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy nyilván ebédre is a hús mellé sok zöldség, csak az lemaradt.
2013. szept. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! De ez az étrend,amit leírtam,miért nem jó?


Húst is szoktam enni, csak nem sokszor kívánom! Egyébként ez az étrend nekem nem úgymond diétás, alapból ezeket szoktam enni, csak mostanában elhanyagoltam a mozgást,és mivel ülőmunkát végzek,ezért felszaladtak rám a kilók.

2013. szept. 18. 10:21
 5/13 A kérdező kommentje:
Egyébként meg miért kéne zsírosat ennem,ha fogyni akarok? :D Vagy viccnek szántad?
2013. szept. 18. 10:29
 6/13 Osynho ***** válasza:
100%

Azért nem jó, mert nevetségesen kevés fehérjét fogyasztasz és kevés alkalommal eszel. A jó diéta sok fehérjét és kevés szénhidrátot tartalmaz. A vacsorát elhagyni meg egy újabb hiba. Attól csak éhezni fog a szervezet, ami az anyagcsere lelassulásához fog vezetni, majd a következő táplálkozás után zsírraktárak képzéséhe. A szervezet túlélésre van berendezkedve. Szóval szépen lefogyod az izmaidat, miközben lelassul az anyagcseréd és a tested szépen zsírt fog építeni. Annyira talán nem jó dolog. :)


"de általában megállom,hogy ne egyek. "


Miért kellene megállnod? Nem éhezni kellene, hanem rendesen enni, úgy, hogy közben kalória mínuszban legyél.

2013. szept. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

En is igy fogytam le most 12 kilot h napközben egeszsegesen taplalkozom, feherje es gyumölcs is söt neha csoki is ha megkivanom vagy chips de delutan 6 utan semmit nem eszek, maskepp nem tudtam fogyni, ez egy olyan megszoritas amit kibirok mert napközben nem vonok meg semmit magamtol.

Sajnos kevesebbet kell enni ha fogyni akarunk ez a gyomorszukitö mutet alapelve is, es nekem ez valt be es nem veszem eszre h raktarozodna a zsir az atkoplalt ejszaka utan miutan megettem a zsiros reggelim:-)

Nekem ez valt be

2013. szept. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem értesz hozzá akkor leragadhatsz annyinál hogy kevesebbet kell enni és vagy bejön vagy nem, ha a súlyod csökken az vagy zsírvesztést jelent vagy nem. Vagy lesz jojó utánna vagy nem.

Ha értesz hozzá akkor normális tápanyagokkal látod el a tested egész nap,este is, ennek megfelelően javulni fog a testkompozíciód.

Nem a testsúly a lényeg hanem amit a tükör mutat és egészséges energikus akkor lehetsz ha alapvetően sokat eszel és mozogsz.

A zsírbevitel nem tréfa, nélkülözhetetlen tápanyag, csak éppen elsősorban telítetlenekre lenne szükség, telített van elég a testünkön.


150 gramm fehérjére 150 gramm szénhidrátra és 50 gramm telítetlen zsírra lenne kb szükséged, minden nap kiegyensúlyozottan 4-5étkezésre elosztva, természetes alapanyagokból (soványhús, tojás, rengeteg zöldség minden étkezéshez, magvak, zab, gersli, barna rizs...)

A test mindig az életmódhoz alkalmazkodik, tehát az egészségesebb táplálkozásnak és a mozgásnak meg kell maradnia ha nem csak ideiglenes eredményt szeretnénk.


Ha hosszú ideje ezt eszed akkor neked durván be van lassulva az anyagcseréd, alig használ energiát a tested, igyekszik raktározni, pontosan azért mert keveset eszel. Elsősorban mindennapos mozgással lehet ebből kizökkenteni és elég fehérjét tartalmazó étrendel, ami alighanem mindennapos húsevést jelent. Ez azért lehet furcsa mert az átlagember nem eszik mindennap húst, mégis él. De húskészítményeket tejtermékeket igen, ezek többnyire nem túl jók, adalékanyagokat cukrot és sok telített zsírt tartalmaznak, de legalább bevisznek valamennyi fehérjét. Ezt normálisan hússal lehet megoldani.

2013. szept. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Sajnos az egeszseges etkezes nem hoz mindenkinek fogyast , es a mindennapi mozgas se kivitelezhetö mindenki szamara, pl betegek vagy sulyosan elhizottak stb es sajnos aki hizasra hajlamos nem eheti ugyanazt ugyanannyit es ugyanakkor amikor mas, aki sovany testalkatot örökölt.

De persze sok ilyen sovany van aki azzal magyarazza a sovanysagat, hogy egy orat setal egy nap, es aki köver setaljon 2 öt, stb ezek nagyon feluletes velemenyek.

A tehen is a futöl lesz 200 kilo mert alkatilag ez a genetikai programja.

Nem egyszeru dolgok ezek de az arany közeput es a vacsora kihagyasa eredmenyt hozhat anelkul h megkinozza az embert

En nem izombol fogytam le ezt a 12 kilot mert latvanyosan lettem vekonyabb jol is erzem magam es ehes se vagyok mindent eszek amit megkivanok napközben es persze semmit korlatlan mennyisegben, es tojas hus sajt napirenden van

2013. szept. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A masik meg, hogy egyesek mondjak hogy zöldseget, azt lehet enni korlatlanul, meg salatat vagy gyumölcsöt nos semmit nem lehet korlatlan mennyisegben enni, mert nagy mennyisegben es föleg este minden hizlal
2013. szept. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!