Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van értelme a kalóriaszámolásn...

Van értelme a kalóriaszámolásnak és a szénhidrátszegény diétának?

Figyelt kérdés

Régebben eléggé meghíztam, tavaly nyáron lefogytam...Van még rajtam egy kis felesleg, de egyszerűen képtelen vagyok megszabadulni tőle, mert bár mozgok elég sokat, túlságosan rágörcsölök az étkezésre, teljesen kiakadok pár grammon aztán elegem lesz és bekajálok...


Sokszor nem is kívánok annyit vagy azt enni, amit kéne.


Talán az lenne a megoldás, ha mértékkel, de azt enném, amit kívánok? Mondjuk reggelire zabkása (nem tejesen)ebédre gyümölcs, uzsonnára zöldség, estére tojásrántotta? (Ezt most csak találomra írtam...)



2013. júl. 5. 00:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Sokszor szólom le emberek intelligenciáját itt a fórumon, 'szeretnek' is sokan.


Amit nem tudnak rólam az az, hogy én egyértelmű ledorgálás közben is tisztában vagyok az emberek alapvető értékeivel. A legbutább koplaló tinicsaj, de még egy 5 éves kölyök sem annyira hülye hogy éhenhaljon. Jó, tinilányoknál azért megvan rá némi hajlam, mostanában túl sokat beleszólunk a természetes szelekcióba..

Az 5 éves viszont még nem menthetetlen. HA ELÉG ÉHES LESZ, ÉS NEM LESZ MÁS KAJA, megeszi a zöldséget meg a húst bárhogy elkészítve.


A szegénység lehet az egyetlen magyarázat arra hogy gabonát és tejet esznek, lustaság nem magyarázhatja azt hogy egy gyerek sültkrumplit meg paníros, ízfokozós húst eszik, ami nem is olcsó. Ez a szülők felelőssége, és napról napra furcsán viselkednek amikor ilyen ételt biztosítanak. Ami nem mindenki számára étel, én még megeszem mondjuk panír nélkül (leszedve) a rántott húst, de igazán komoly emberek azt mondanák, hogy nem, a hús nem is érintkezik liszttel. És igazuk van, lehetne ez a követendő.

Ha a gyereknek értéke van, akkor nem adok neki ilyet, ennyi. Persze mennyivel egyszerűbb pillanatnyilag boldoggá tenni és jóllakatni 'valamivel' mint rászoktatni a normális ételekre.

Hát, érdekes emberek érdekes döntései. Biztos az ilyen szülők máshol, mondjuk a munkájukban nagyon sikeresek, ha a gyerekkel kevésbé is bírnak.

2013. júl. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Elég fura kérdés. Hogy van e értelme azzal foglalkozni miből vannak az ételek, hogyan használja fel őket a testünk, és annak megfelelően étkezni?


Szerintem nincs, az egyetlen logikus megoldás az ha mindent összeeszünk és mellé olyan értelmetlen szabályokat találunk ki magunknak amiket legalább könnyű betartani. Az emberek jórésze ezzel a módszerrel fogyik. Persze még többen vannak akiknek így nem sikerül és még legtöbben visszaszedik. De a lényeg az hogy akinek bejön az tud vele kardoskodni hogy a szénhidrátszegény diétának semmi értelme mert ő csokitortával is fogyott, csak az a lényeg hogy hat után nem evett és mindig kis tányérba szedett.


Az iróniát félretéve a kcal számolás ugyanott visz félre ahol a "kevesebbet eszek és fogyok" teória. Hogy ha a mennyiséget nézed és nem a minőséget, akkor semmi sem garantálja hogy a tested minőségileg javulni fog, csak azt hogy a kilók csökkenni fognak. Azzal pedig még ha látszólag javítasz is kicsit a helyzeten, a jó testtől valójában messzebb kerülsz.

A szénhidrátot pedig nem megvonni kell csak indokolt mennyiségben és megfelelő minőségben fogyasztani, mint ahogy a fehérjét és a zsírt is.


Csak életmódot kell váltani, és hogy az egészséges kaja mennyire finom meg mennyire változatos az rajtad múlik. Bármit el lehet készíteni diétásan. A tápanyagok arányát sem kell grammozni meg matekozni amikor már nagyjából tudod mi mennyi.


Az hogy "bármit meg lehet enni" féligazság. Mert amíg az a természetes hogy péksüteményt meg csokit veszel a boltban, meg lisztet cukrot és azzal főzöl, addig pontosan az okozza a problémát hogy bármit megeszel. Amikor már megvannak az alapok és a szemét kajákkal szinte csak vendégségben meg nyaraláson találkozol, nem is kívánod a legtöbbet, akkor már tényleg bármit meg lehet enni.

2013. júl. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

A kalóriaszámlálásnak: nincs.

CH-szegény diétának: van.

2013. júl. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

"Hogy van e értelme azzal foglalkozni miből vannak az ételek, hogyan használja fel őket a testünk, és annak megfelelően étkezni?


Szerintem nincs, az egyetlen logikus megoldás az ha mindent összeeszünk és mellé olyan értelmetlen szabályokat találunk ki magunknak amiket legalább könnyű betartani. "


A 'mindent' összeevésről egy szó sem esett.


Nyilván csokitorta, milánói makaróni és társai alapjáraton felejtősek.

Köszönöm az eddigi válaszokat, de jöhetnek még!


Mindenkinek ment a zöld kéz.

2013. júl. 18. 17:47
 15/18 anonim válasza:

Ha már fennakadtunk a zabkásás dolognál, szerintem nagyon is hasznos, főleg reggelire. A zabkása nem zabpehely, nincs benne sok kalória, viszont sok energiát ad. A zabkása magából sima zabból (boltban kapható, apró, fehér szemek), és vízből áll. Én személy szerint úgy eszem, hogy felöntöm vízzel, 2 percre berakom a mikróba, szórok rá fahéjat, teszek rá gyümölcsöt, és délig nem is vagyok éhes.

Több ismerősöm csinált már zabkása-kúrát, amit a dietetikus ajánlott. Ez abból áll, hogy egész nap csak azt esszük. Ez azért is jó, mert tisztítja a beleket, szóval minden szempontból egészséges. Három napnál tovább nem szabad csinálni. Először érdemes csak reggelire enni, ne vágjunk bele egyből a kúrába.

Ne ijedjünk meg a ragacsos külsejétől, ízesítéssel együtt nagyon finom! :)

2013. júl. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Én szeretem a zabkását, de ez a diéta eléggé...sántít :D
2013. aug. 1. 14:56
 17/18 anonim ***** válasza:

Én is szeretem a zabkását.


A zab egy ócska, olcsó, keményítődús töltelékkaja azoknak akik gyávák a húsevéshez, keményítőt akarnak enni vitamindús zöldségek helyett, vagy csak divatokat akarnak követni. Ez a zab, én is szeretem csak.. sajna nem érdekelnek a divatok és megeszem a húst és a zöldet. Evvan, de ugye az sem mindegy hogy én járok jól a zabevőkkel szemben, hiszen az evés nem csak az élvezetről szól, hanem funkcionális cselekvés is. A zabban szinte semmi hasznos anyag nincs, növényi fehérje nem olyan értékes, egyébként pedig tömény keményítő. Úgy eszünk mint az afrikai éhezők, jó dolgunkban megtöltjük a hasunkat összetett cukorral, gyors szénhidráttal? Milyen jó móka, okos viselkedés ez gondolom. Akkor már inkább sütemény, az még a zabnál is finomabb.

2013. aug. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Szegény zabkása, szinte már sajnálom XDDDD
2013. aug. 1. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!