Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ismeri valaki az 5:2 diétát?...

Ismeri valaki az 5:2 diétát? Szerintetek van értelme? Vagy teljes időpocsékolás és semmit nem ér?

Figyelt kérdés
5:2 diéta: [link]

2013. jún. 4. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem elég nagy hülyeség 2 napig a semmin élni. Még, hogy életmódként is lehet nézni, én 2 hétig nem bírnám. Hogy lehetne egészséges is egyáltalán? Alapból nem egészséges ételeket javasol, ráadásul a 2 nap koplalás sem egészséges.
2013. jún. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy kérdés merül fel.


MIÉRT NEM ESZTEK MINŐSÉGI ÉTELEKET?


Elvben a lokális böjt, koplalás az emberi szervezet normális állapota, mindig is volt lokális éhezés. Mondjuk két elejtett mamut között az ember kicsit kevesebbet evet.. Na.


De miért nem lehet húst és zöldségeket enni? Most elképzelem, ahogyan pizzát eszik az ember, aztán böjtöl. És nem feltétlen egy egészséges test ugrik be, hanem egy sovány de löttyedt-zsíros.


Ha egészségesen eszel, minek böjtölni? (lehet, lelki-szellemi szerepe van). Ha nem eszel egészségesen, akkor én nem lennék biztos benne, hogy a böjt majd megoldja az elhízás problémát. Nyilván jobb, mint minden nap lisztet enni, ebben egyetértek vele. Inkább legyen böjti nap, legalább az lisztmentes..


De nem lenne egyszerűbb zöldségekből és húsokból ételt csinálni? És akkor az biztosan működik.

2013. jún. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lennék arra, hogy aki eddig a reggeli után 10 órakor már újra megkívánta a kakaós csigáját (vagy bármilyen szemét ételt, amit szoktak enni az emberek), az hogy bírna ki két napot.

Én rendszeresen tartok 24 órás böjtöket, de fokozatosan kezdtem, először 16 órával (a reggelit hagytam ki), ráadásul a szemét tételeket addigra már elhagytam. 2 napos böjtre nem válalkoznék, annak szerintem már több kára van mint haszna, főleg hosszabb távon. A pajzsmirigyet és a mellékvesét biztos tönkrevágja idővel.

2013. jún. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Kb. fél éve folytatom. Az elején látványos fogyás van, azután egy szinten megállt. A böjti napok nem okoznak problémát. Az azt követő napokon sem vagyok éhesebb. Rendszeres orvosi ellenőrzésen vagyok. A vércukor és a koleszterin értékek normalizálódtak. Nekem már ezért megéri. Egyébként is ennek a diétának ez a célja főleg és nem a fogyás
2013. aug. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!