Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van értelme így felülést...

Van értelme így felülést csinálni?

Figyelt kérdés
nagyon nagy a hasam, rengeteg háj van rajta, (100 kg vagyok) szeretnék lefogyni de van értelme így a felülésnek? nem csak a zsír alá fogok izmosodni?
2013. máj. 17. 08:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Az izomszövet mindenképpen a bőr és a zsírszövet alatt van, jó esetben a szerveid nem zsírosodtak el (valószínűleg viszont igen).


Tehát csak a zsír alatt tudod edzeni a hasizmaidat. VISZONT én úgy 8% körüli testzsírral is csak a zsír alatt erősítem az izmaimat, nincs ebben semmi különös.


Csak edzés mellett étkezz úgy, hogy fogyni tudj. Vagy magamból kiindulva, étkezz 'egészségesen', amitől én már nyilván nem fogyok sehová, Te viszont tudnál.

És persze nem érdemes csak hasra edzeni, hátizmokat, lábakat, kart még hozzá kell csapni (akár külön edzésnapokon).


http://www.youtube.com/results?search_query=abs+workout&oq=a..

2013. máj. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem érdemesebb lenne először valami zsírégető mozgást végezni és nem kimondottan a hasra koncentrálni. Amúgy nagyon hatásos derékfaragó a derék magasságban hátul megtámasztott seprű-, vagy felmosónyél és jobbra-balra forgatva a derekat mozogni. Ezt akár tévézés közben is lehet végezni, elég monoton, de valóban hatásos.
2013. máj. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sem zsírégető edzés, sem formáló edzés nem létezik (vagy csak még nem találták fel).


Az izmokat lehet megdolgoztatni, azok energiát használnak, a tónusuk, tartásuk javul, adott esetben a méretük lassan növekszik.


Ezeket lehet csinálni az izmokkal, edzéssel (valamivel többet is de azok már speciális dolgok).

2013. máj. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Javíts ki, ha tévednék, de én úgy tudom, hogy vannak a zsírégető mozgásformák, mint pl. a futás, aerobic és hasonlók, minimum 30-40 perc folyamatos mozgás kell, hogy érjen is valamit és vannak az alakformáló, izmosító mozgások is, mint a súlyzózás. Profibb edzők nyilván számításba veszik a pulzusszámot is, ami különféle zónákra van osztva (aerob, kardio).
2013. máj. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tehát ha valaki elkezd mondjuk 100 kilósan súlyzózni, akkor még akár hízhat is, hiszen izmot fog növelni. Az izom pedig jóval nehezebb a zsírnál/víznél.
2013. máj. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amúgy volt lány ismerősöm, akinek a félresikerült edzés miatt olyan combjai lettek, mint egy birkózónak, pedig szálkásítani szeretett volna.
2013. máj. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Félresikerült KAJÁLÁS miatt.


Amíg a vércukorszinted nagyjából viszonylag stabil, addig a tested zsírt éget, mivel zsírsavakból és aminosavakból tudunk cukrot szintetizálni. Tehát minden nap, minden este alvás közben, az időnk nagy részét aerob állapotban töltve szépen zsírt égetünk (és így nyerünk energiát, nem is az izmok glikogén raktáraiból).


Mivel a megevett cukor csak rövid időre okoz energialöketet (konkrétan vércukorszint emelkedést, de egyébként erre sem lenne szükség) így a maradék időben muszáj más anyagcsere úton kibekkelni 2 kajálás között. Mivel 2 étkezés között eltelhet akár 1 nap is (még ha manapság a gyakori étkezés is a divatos) és közben nem tűnik el az izomzatunk, így muszáj a zsírraktárakból energiát nyerni. Így megy ez, még edzés nélkül is hiszen az ÉLET maga egy aerob 'edzés'. Ahhoz hogy nyugalmi helyzetben ne növekedjen az entrópiánk .. na ide idézek. A Corvinus Egyetem élelmiszermérnök képzésében termodinamikából talán az egyik valóban értelmes és érdekes rész


"A heterotróf, azaz lebontó élőlénynek az energetikai ábráján az látszik, hogy amennyiben az

élő struktúra célja, hogy struktúráját a környező anyagból felépítse és megtartsa, ennek

egyetlen módja, ha hőt ad le. Egy alvó, felnőtt ember entrópiája 0,27-1,4 J/K/s sebességgel

növekszik, azaz ahhoz, hogy a szervezet ne bomoljon el, 300K hőmérséklettel számolva

( STQD= ) másodpercenként 80-420J hőt kell leadnia. "


Firtha, Vozáry, Zana előadás jegyzet.


Sóval, energiát kell nyernünk mindig, ez persze hogy zsír! Csak amíg az emberek kenyéren élnek, addig van egy olyan kis kellemetlenség hogy kajáláskor nem annyi zsírt töltenek vissza mint amennyi természetes és jó lenne, hanem a hormonrendszerüket eltolják zsírraktározás felé.


Ebben nem igazán szerepel mozgás, ez táplálkozás és anyagcsere kérdése. Ezért van aki sz.arul eszik de ugyan szálkás.. egy darabig. Alapvetően értelmesen kellene enni, persze testedzést is végezni, és az edzés milyenségétől függetlenül mindenki egészséges lehetne /de legalábbis nem zsíros/.


Az edzéstudomány ezen felül tesz különbséget az emberek között. Nyilván egy futó hátrányban lesz egy taichishoz vagy jógáshoz képest, mert a mozgásformák minősége sem mindegy, de ez már más téma :)

2013. máj. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi a kommenteket de akkor most ne csináljam?
2013. máj. 17. 11:17
 9/10 anonim ***** válasza:
Csináld, ne csináld? Az élet nagy kérdései. De valamit mondjuk nem ártana csinálnod, ez tény. Szerintem menj el egy órát sétálni minden nap, azután nyomhatod a haspréseket, bár látszani nem fog az izom, max úgy 40 kiló minuszzal a hátad mögött. Amire neked most szükséged van, az egyrészt asz, hogy mozogj valamit, másrészt az, hogy egyél sok zöldséget, tojást, húst, és ezeken kívül semmit.
2013. máj. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Beírod a youtube-ra, hogy bodyrockTV, vagy Zuzana light, fogod az edzéseket és megcsinálod.


Eszel húst és zöldséget, és lefogysz. Mi a kérdés?

2013. máj. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!