Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van értelme a kalóriaszámolásn...

Van értelme a kalóriaszámolásnak és a szénhidrátszegény diétának?

Figyelt kérdés

Régebben eléggé meghíztam, tavaly nyáron lefogytam...Van még rajtam egy kis felesleg, de egyszerűen képtelen vagyok megszabadulni tőle, mert bár mozgok elég sokat, túlságosan rágörcsölök az étkezésre, teljesen kiakadok pár grammon aztán elegem lesz és bekajálok...


Sokszor nem is kívánok annyit vagy azt enni, amit kéne.


Talán az lenne a megoldás, ha mértékkel, de azt enném, amit kívánok? Mondjuk reggelire zabkása (nem tejesen)ebédre gyümölcs, uzsonnára zöldség, estére tojásrántotta? (Ezt most csak találomra írtam...)



2013. júl. 5. 00:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Igen. Egyél, amit kívánsz. Jöhetnek a Tápi félék, de nem érdekel. Ha mindent megvonsz magadtól, egy idő után már nem fogod bírni, aztán bezabálsz rendesen. Ha ahhoz van kedved, egyél egy szelet csokit, igyál kakaót vagy bármi. Egyetlen alkalomtól nem fogsz elhízni. Nem az a lényeg, hogy csak zöldségen és húson élj, hanem hogy a megfelelő mennyiséget ne lépd túl. Annak ellenére, hogy nagyon hízékony vagyok, mindig úgy fogyókúráztam, hogy azt ettem, amit épp megkívántam, csak odafigyeltem a mennyiségre, és mondjuk többet mozognak aznap, mikor nasi volt. Nem hogy nem híztam, de jóval többet fogytam, mint azt terveztem. Pedig sose az itt olyan okosok által megírt diétát folytattam, mindig a saját fejem után mentem. Nem kell rágörcsölnöd magad egyfajta diétára, mert hosszútávon úgyse fogod bírni.
2013. júl. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%
Semmi értelme. Egyél mindent, változatosan, csak a mennyiségre ügyelj. Mozogj eleget, akkor tartani tudod a súlyodat.
2013. júl. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Számomra csak a szénhidrátszegény diétának van értelme, mert azzal fogyok, jól érzem magam, energikus és jóllakott vagyok, egyébként meg nem. De nem mindenkinek ugyanaz jön be.

Nekem mindenképpen ennem kell, ha éhes vagyok és sok szénhidráttal ez rengeteg kalória, amitől nem is tudok rendesen jóllakni és mindenféle buta megkívánásaim lesznek (a szénhidrát szénhidrátra vágyik, nálam és még sokaknál). Nem tudom, mi az a minden, amiről a "nehogy bármit megvonj magadtól" szószólók beszélnek, én nem vonok meg mindent, csak amire nincs is szükségem és nem is tesz jót a testemnek. Élvezetesebben táplálkozom, mint valaha, ez azért nálam alap, hedonista volnék :)

Fene akar méricskélni és mértéket tartani, miután felkeltette a teste érdeklődését az édessség után, az mazochizmus lenne a részemről. Én azt eszem, amihez kedvem van, de ebben nincs benne pár ételcsoport, vagy csak ritkán.

De ahogy írtam, mások vagyunk, van, akinek ez felel meg és könnyebb, másoknak más.

2013. júl. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%

Bármit megtehetsz, legfeljebb ha törvénybe ütközik akkor büntetőjogi következménye lehet, egyébként meg az étkezésednek az egészségedre van kihatása. Eddig nem sikerült fogyni, és most sem értelmes irányba tartasz, de a te döntésed, itt a fórumon senki sem szól ebbe bele, legfeljebb néhányan tájékoztatunk, hogy mit nem kellene csinálni / mit lehetne csinálni, hogy eredményed is legyen betegségek helyett. Nem kötelező követni ám..


Például a reggeli zabkásának mi értelme lenne? Nem sok tápanyaghoz jutnál, megint ennél egy adag szénhidrátot.. ebédelnél gyümölcsöt, és csak uzsonnára zöldséget. Kevés zsír, kevés fehérje, ehhez képest sok szénhidrát. A zabban keményítő van, a gyümölcsben cukor. Ebben miért van logika? Nincsen is, miért nem eszel már reggel (vagy a reggeli elhagyható, jobb lesz az inzulinérzékenységed) tojást, zöldségeket? És lehet utána gyümölcsöt enni, aztán vacsorára újra zöldségeket (elvégre növényevők is vagyunk, félig) például tojással. Ebédre gyümölcs helyett a meleg étel emészthetőbb, értelmesebb a gyümölcsöknél, a gyümölcs az édességek 'helyett' célszerű, fogyás alatt minél kisebb mennyiségben persze.


Hogy miért kell grammokkal törődni egy 'átlag' embernek, vagy akár nekem a mindennapjaiban, majdnem érthetetlen. Te fölösleges kalóriaelméletek miatt akarsz grammokat számolni, én azért mert mérnöki feladataim adódnak és néha kell. Egyikünk esetében sem túl értelmes..


Szénhidrátokkal egészséges embernek nem kellene bajlódnia. Egyszerűen aki zöldséget eszik és kevés gyümölcsöt, annak megint fölösleges kiszámolnia hogy 1 fej salátában és 2 paradicsomban mennyi szénhidrát van. Rostok..


A liszt és cukorevő emberek szórakoznak számolással, dehát ők eleve nagyon furán állnak a dologhoz. Lehet hozzájuk csatlakozni, csak akkor nagyon sok fura eredmény maradhat a pakliban. Leáll a fogyás, betegségek, legyengülés, skinny-fat belly 'vékony - hájas has' .. én ezért figyelnék oda fogyózók helyében hogy lakjanak jól értelmes ételekkel és ne csináljanak mérnöki feladatot az evésből. Csak egyenek, lehetőleg igazi ételeket, jó elveket meg kell honosítani. Párolni/főzni az ételt, zsiradékkal és csípős fűszerekkel fogyasztani a zöldségeket. Ezek az apróságok segítik ápolni a testünket, a kínaiak úgy mondanák a 'közepünket'. Ez szerintük legalább olyan fontos mint az étel összetétele. Egyébként a feszültség, idegesség az étkezések kapcsán többet árthat.. Mint a reggeli zab.

2013. júl. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Annyira éreztem, hogy valaki fönn fog akadni a zabkása-gyümölcs-zöldség-tojás példán :DDD


Annyira azért nem vagyok hülye (;D) , hogy ilyen étrenden vegetáljak, ezt csak hasra ütve írtam, nem mindig kívánja az ember a meleg ételt ebédre, főleg ebben a melegben. Zabkását havonta ha 1x eszem.


Egyébként köszönöm mindenkinek a választ, ment a zöld kéz mindenkinek :)

2013. júl. 5. 13:53
 6/18 anonim ***** válasza:

Nem fennakadás volt, csak egy jó példa a zab :D amiről mindenki azt hiszi hogy jó reggeli, közben egy olcsó gabona.


Te meg olyan reggelit írsz, amit havonta egyszer eszel, ez is megtévesztő ám :D


Csak egy álláspontot írtam, aminek azért van értéke, mert eléggé ritkán hangoztatják mások ezeket a nézeteket. De nem Végső Igazságról van szó :)

2013. júl. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 azrengetegmogyoró ***** válasza:

Igazából az a szomorú, hogy az embernek ösztönösen kellene tudnia, hogy mi a megfelelő táplálék számára, mégsem tudjuk. Egyél, amit kívánsz, ez lenne a legideálisabb, de lehet, hogy valamit csak azért 'kívánnál', mert azt mondták az okosak az adott ételről, hogy egészséges pedig lehet még ártasz is vele.

Persze csak magamból indulok ki, és ezért bújok táplálkozással kapcsolatos könyveket és ezért vagyok itt is. Gyerekkoromban okosabb voltam. :)

2013. júl. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%

Az ember ösztönösen él-hal a cukros-tejes-lisztes kajákért. Meg a drogokért. Mind függőséget okoznak.


Csakhogy amikor az ösztöneinkkel együtt léteztünk, és hallgathattunk rájuk akkor nem volt cukorgyártás, gabonaipar..

2013. júl. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 azrengetegmogyoró ***** válasza:
^ Ez tényleg így van, eszembe se jutott. :O
2013. júl. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
először is, kedves kérdező!elnézést, hogy enm a kérdésesre válaszolok, de úgy érzem ezt le kell ide írnom, Tápiék beszélgetésébe kapcsolódva. Hogy miért eszünk ilyen szarokat? Most a környezetemben van egy 5éves kisfiú és nem hajlandó mást enni a rántott husin, sült, krumplin, pizzán és paradicsomos tésztán échipsen plusz mirelit kaján kívül...de tényleg apszolút semmi mást nem eszik. A szülők örültek, mikor agyerek elkezdett eszegetni ezekből a szemét kajákból és annyira örültek hogy ezeket megeszi, hogy nem is próbálták mással etetni, 1-1 kudarc után. Most meg már itt van 5éves és ezzel szerintem elcseszték az egész életét. Persze, hogy nem akar már mást enni. Ő még nemn tudja mi az egészséges és mi nem... Teli vannak ízfokozóval ezek a dolgok a sima zöldség, natur husi már kevés az ő ízlelő bimóinak. Egyszerűen nem érzi az ízüket egyáltalán. Kérdeztem tőle, hogy ezeket miért nem eszi, pedig tutira be vol fűszerezve a husika nagyon finoman..de hát abba még sincs íz fokozó, a kicsike már teljesen hozzászokott azokhoz a vackokhoz... Szóval nevelés kérdése ez, anyukák, apukák!figyelni erre és nem lelkendezni, hogy húú meg volt az első falatja a kicsinek már evett fagyit(sok helyen hallottam már ezt)
2013. júl. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!