Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak le 10 kilót?

Hogyan fogyjak le 10 kilót?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem az édességet, és sajnos nagyon hamar meglátszik rajtam, ha eszek. Akár ételt, akár csokit eszek, az azonnal látszik. Túlságosan hajlamos vagyok a hízásra. Két éve kezdtem bele drasztikus, gyors fogyókúrába, amitől 10 kilót lefogytam, de szinte nem ettem. Most 10 visszajött, és idegesít. Csak nagyon keveset tudok enni, ahhoz, hogy le tudhassam a kilóim adni. Próbáltam már teát, de nem hatott.

Kérem, aki tud, ajánljon valami módszert.



2013. ápr. 17. 17:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem keveset kell enni, hanem minőségi kaját. Tehát:liszt, cukor, hüvelyesek, krumpli, rizs, tej, tejtermékek kilőve, gyümik reggel, délelőtt.

Húsok, halak, tojás és sok-sok zöldségféle, saláta. Ilyen egyszerű!

A te példád is bizonyítja, hogy a koplalós, gyors fogyókúra csak egy ellenőrizhetetlen jojóeffektus beindítására jó. Fogyj lassan, de tartósan!

2013. ápr. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A koplalás hatalmas butaság, aki ezzel szeretne súlyt veszíteni (és nem zsírból fogyni) az nyugodtan számítson rá, hogy vissza fogja szedni, mellesleg gyengülhet, romolhat a koncentrációs képessége és nem mellesleg nem így érhetjük el az álomtestet.

Az elsőnek abban igaza van, hogy nem a keveset evés a lényeg a fogyókúránál, hanem hogy mit eszünk. Azt viszont nem értem, mi a probléma a rizzsel, ha már itt tartunk, a krumpliban és a hüvelyesekben sincs sok kivetnivaló. Ellenkezőleg, az egyik legelsőrendűbb szénhidrátforrások, a rizzsel az élen. Pontosan, hogy lehet őket fogyasztani az étkezéseknél, sok zöldséggel. Az alapvető minta az, hogy sovány húsokat fogyasszunk sok zöldséggel és valamilyen komplex szénhidrátforrással, lehetőleg napi 4-5 étkezésbe egyenletesen szétosztva. Cukrok, fehér lisztes dolgok, telített zsírok kilőve. Viszont a gyümölcsfogyasztásra is oda kell figyelni, hiszen egyes magas fruktóztartalmú gyümölcsök a hízékonyaknál pont nem előnyösek.

A végével megint egyet értek, ha valaki koplalással még ha gyorsan le is tud fogyni, az valóban hamar visszajön, mivel valamennyi zsír mellett persze tetemes részét víz, glikogén és izom képezi a leadott kilóknak.

Az étrend mellett persze sportolással kiegészítve volna a legideálisabb fogyni akarni.

2013. ápr. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítségeket, de érdeklődnék még valamiről:

Olvastam, hogy reggelire a Görög joghurt fogyókúrázóknak a legideálisabb. Valóban így van?

Az étkezésre pedig visszatérve, majdnem minden nap későn 5 órakor 4 órakor megyek haza. Állítólag 5-6 óra után nem jó enni. Lehet az, hogy később megyek haza, de akkor eszek rendesen ( leves, hús, vagy más), amit egész nap nem tudtam!? Néha megesik, hogy 7-re vagyok otthon.

2013. ápr. 17. 17:58
 4/12 anonim ***** válasza:
Az esti kajálással ugyanaz a helyzet: a lényeg, hogy MIT eszel lehetőleg legalább két órával lefekvés előtt.
2013. ápr. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm a segítségeteket!
2013. ápr. 17. 19:27
 6/12 anonim válasza:
ne egyel semmit csak gyumolcsoket egesz nap pl: almat es igyal sok folgyaeket igy napi 1 kilot biztos le adsz ja es sportolj meletete :)
2013. ápr. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Első.* szerintem nem a legjobb megoldás ha kimaradnak a tejtermékek. Tapasztalatból mondom. Volt h elhagytam őket énis. De akkor jobban kívántam az édesebb kajákat.:-\ aztán elkezdtem enni napi szinten 1-2 natúr joghurtot, túrót..és minden jobb lett. A fogyás pedig ugyan úgy ment. :-) persze ez csak az én véleményem. :-)
2013. ápr. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Tehát a natúr joghurtok, gyümölcsök jöhetnek!:)

És a Görög joghurt jó ebben?

Úgy hallottam, persze nem tudom mennyire igaz, hogy jó.

2013. ápr. 19. 20:08
 9/12 anonim válasza:

Szerintem biztos jó a Görög is. :) én mondjuk csak az Activiát szeretem. szoval azt ettem/eszem. :)

de szerintem teljesen ugyanaz. a lényeg hogy natúr legyen és ne cukros! :)

2013. ápr. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget.

Kipróbálom majd az Activiát is. Azt még nem igazán ettem gyakran. :)

2013. ápr. 19. 23:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!