Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Felüléstől fáj a hátam. De...

Felüléstől fáj a hátam. De akkor mivel erősitsem a hasizmaimat?

Figyelt kérdés
nem vagyok dagadt, de van kb 5 kg felesleg, és a hasom van háj. kb egy hétig minden nap csináltam a felüléseket, de ost elkzdett fájni a hátam. akkor most mit csináljak?
2009. szept. 13. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
a padló nyomja a hátadat? ha igen, megpróbálhatnád keményebb matracon. ha meg nem,akkor meg szerintem a hátizmodat is kéne párhuzamosan edzeni..
2009. szept. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Nem szabad teljes felülést végezni,csak a nyakad emeld ugy,hogy feszüljön a hasizmod,a hátad maradjon vizszintesen.
2009. szept. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jaj arra nagyon figyelj, amit az előttem szóló írt!! Ne végezz teljes felüléseket soha! Szerintem mindig kezd egy kis hátizomersítéssel a gyakorlatokat, utána hasra torna, és ha fmár elülés, akkor ne csak sablonosan, hanem úgy is, hogy hol jobbra-hol balra hajolsz ki, hol az egyik lábad van fenn, hol a másik, stb-stb:) A jóga és a pilates is nagyn jó a hasra, ahogy az úszás meg a futás is. Itt van még egy gyaorlat: Állj csípőszélesnél kicsit nagyobb terpeszben, feszítsd meg a popsid, a hasad húzd be, tartsd egyenesen a hátad! A jobb karod emeld a magasba a füled mellé, a bal karod pedig engedd a csípőd mellé. A gyakorlat során hajolj a bal oldalra - tartsd egyenesen a felsőtested, mintha két fal között állnál. Ne dőlj sem előre, sem hátra! Miközben balra hajolsz, nyújtsd a füled mellett tartott jobb karodat is minél jobban, a bal karodat pedig a felsőtested előtt húzd jobbra a derekad felé. Apró mozdulatokkal nyújts, majd kicsit engedd vissza - így végezz X darabot, majd végezd a másik irányba is: bal karod emeld a füled mellé, jobb karoddal nyújtózz a felsőtested előtt balra! Edzésid után sose felejtsd el a nyújtást4 Hajrá:)
2010. márc. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!