Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyás helyett még híztam is....

Fogyás helyett még híztam is. Mi lehet a gond? El vagyok keseredve. Részletek lent.

Figyelt kérdés
Jelentős súlyfeleslegem van, de most végre rászántam magam a fogyókúrára, nem is arra inkább életmódváltásra. Minden nap mozgok kb. 45 percet (aerobic), nem estem fehér lisztet és belőle készült tésztát, édességet egyáltalán, stb.. Igaz, még csak 2 hete csinálom, de nagyon elszántan és lelkesen, úgy érzem, hogy valami bekattant a fejemben :D és nem fogom abbahagyni. Azt is elhatároztam, hogy nem mérekezek minden nap, és nem fogok ezen aggódni... De ma megmérekeztem 2 hét után először, és biztos voltam a sikerben (legalább egy minimális 1-2 kg-os fogyásra számítottam) és erre megdöbbenve látom, hogy 3 kg-t híztam azóta hogy elkezdtem :(.. Hihetetlen... Nem értem. Miért lehet? Mi történhetett?? Nyilván ennyi idő alatt nem vártam csodát, de azért ezt sem :(... Segítsetek, mert nagyon rám fér a biztatás.. :(
2013. febr. 25. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát egyrészt sajnálom, hogy így le vagy törve, másrészt már megint azt látom, hogy valaki nincs tisztában a zsírvesztés és izomvesztés közötti különbséggel.


A kilók gyors olvadása legtöbbször izomveszteséget jelent- tehát semmi jót.


Az a fogyás, amely egészséges és zsírból farag le, az általában hosszabb ideig tart és nem dobsz le magadról 20 kilót egyből, hanem fokozatosan- de legalább tartós lesz és nem úgy fogsz kinézni majd, mint egy filigrán pudingszobor.

2013. febr. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha *életmódot váltottál, nem eszel fehérlisztes, cukros dolgokat, megvan a napi testmozgás, szénhidrátokból főleg alacsony glikémiás indexű ételeket viszel be, megvan a 3 óránkénti étkezés (egy nagyobb kcal tertalmú ebéddel beiktatva) és nem eszel 200 kcal-nál többet gyümölcsből, (4 kisebb méretű alma/narancs, 2 nagyobb méertű alma/narancs, esetleg 2 banán)akkor beindul majd a fogyás. A testsúly nagyon változó, nekem volt hogy hétfőhöz képest pénteken 5! kilóval mérlegeltem kevesebbet. A szervezet elég sok vizet/tápanyagot tud visszatartani, főleg olyan napokon, amikor a testmozgás mérsékelt, és a tápanyag bevitel is magasabb a megszokottnál (hétvége).
2013. febr. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sokat segítene, ha leírnád, hogy az elmúlt 2-3 napban pontosan mit ettél és milyen mennyiségben. A mozgás jó, valószínűleg az étkezéssel nem lesz valami rendben.
2013. febr. 26. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi az eddigi válaszokat. Reggelire igyekszem valamilyen értékes, teljes kiőrlésű gabonából készült ételt enni (pl. zabpehely, zabkása,gabonapehely sovány tejjel, müzli, teljes kiőrlésű zsömle valamilyen sovány felvágottal és zöldséggel). Ebédre általában grillezett húst zöldséggel, főzeléket keményítővel sűrítve feltét nélkül, teljes kiőrlésű tésztát zöldségekkel, ilyesmit. Este pedig turmixot sovány tejből és valamilyen gyümölcsből, vagy felvágottat magában zöldséggel.

Ha délután éhes vagyok, akkor valamilyen gyümölcsöt eszem (egy alma, vagy egy körte).

Szerintetek az étrendben van a hiba? Azt is tudni kell, hogy ez nagyon nagy váltás ahhoz képest ahogy előtte étkeztem, mert eddig édességet is ettem, fehér lisztből készült péksüteményt, kenyeret, tésztát is, stb. És mozogni sem mozogtam rendszeresen, csak néha.

Azóta egyébként nem mertem a mérlegre állni :-), várok egy kicsit, hátha beindul a fogyás.

2013. febr. 28. 19:31
 5/5 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok:

A tej hizlal, még ha sovány, akkor is.

A teljes kiőrlésű tészta is tészta, tehát azt is mellőzni kéne.

Reggelire meg egyél inkább pl. tojást zöldséggel.

2013. febr. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!