Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » El vagyok keseredve. Most mi...

El vagyok keseredve. Most mi lesz?

Figyelt kérdés

Nem tudok megenni 2 ezer kalóriát, sőt még 1300-at sem.

Elmondok mindent:

Egészségesen étkezem, szénhidrát szegényen, fehérje dúsan, a régi mondást vallom én is: reggelizz mint egy király, ebédelj mint egy polgár, vacsorázz mint egy koldus. Igyekszem ezt betartani. Lefekvés előtt 3 órával nem eszek semmit, napi 2-2,5 liter vizet iszom.

Minta étrendem:

Reggeli: zabkása gyümölcsökkel (általában áfonya, meggy, körte)

Tízórai: alma vagy grapefruit, natúr joghurt

Ebéd: önmagával sűrített zöldbab főzelék, pulykavagdalttal (liszt mentesen)

Vacsora: tonhalas saláta


Másik nap:

Reggeli: 2 szelet wasa kenyér, 4 szelet pulyka sonkával, mozarella sajttal paprikával, paradicsommal, kefírrel

Tízórai: 2-3 mandarin

Ebéd: Grillezett csirkemell párolt zöldségkörettel

Vacsora: Vaníliás túrókrém, zsírszegény túróból, joghurttal.


Nem használom fehér lisztet, ha valamibe liszt kell rozsliszttel pótolom. Nem használom finomított cukrokat, csak folyékony édesítőszert. Eszem sertés húst, de csak ritkán és csak soványat, minden zsíros dolgot kerülök. Ha tehetem mindenből ligth-ot vagy zsírszegényt veszek.


De csak napi 800-900 kalóriát sikerül fogyasztanom. Több nem megy. És teljesen kétségbe vagyok esve, mert mindenhol azt olvasom, hogy ez nem jó így.

A kiesett kalóriákat nem tudom sovány ételekkel, húsokkal pótolni, mert egyszerűen nincs arra pénzem, hogy még több húst vegyek. De amúgy éhes sem vagyok, nem is kívánok több ételt.

Mi lesz velem?


2013. jan. 16. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha ennyire kihagysz mindent, amiben valamicske kalóra van, akkor ne csodálkozz. Egyél rendesen, normális ételeket, és akkor nem lesz ilyen gondod.


Reggelire ("reggelizz mint egy király") egyél néhány (TK)

zsömlét felvágottal, sajttal, lekvárral, mézzel, zöldségekkel.

A tizórai rendben lenne a gyümölcsökkel.

Ebédre ("ebédelj mint egy polgár") egyél normálisan húst köritéssel, de ne magával süritett fözeléket, hanem hagyományosan, a zöldségek mellé krumplit, rizst vagy tésztát.

Délután uzsonnázz, lehetöleg gyümöcslöt, könnyebb szenvicset.

Vacsorára meg a saláta rendben lenne, a vaniliás túró nem igazán.


A "lefekvés előtt 3 órával nem eszek semmit" meg kimondottan buta ötlet, nincs semmi értelme.

2013. jan. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
próbáld emelni a zöldség (esetleg gyümölcs-)fogyasztásodat, ha nincs pénz húsra. zöldségekből is vannak olcsóbb fajták, karalábé, sárgarépa stb. igaz, a zöldségeknek sem nagy a kalóriaértéke, de talán feltornázza 1000 kalória fölé, és az már annyira nem rossz.
2013. jan. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én nem eszek fehér liszttel készült dolgokat, így zsemlét sem, se cukros löttyöket, mint a jam vagy a lekvár. Nem eszek se krumplit, se fehér rizst, vadrizst szoktam.

Szerintem meg a lefekvés előtt 3 órával nem eszek semmit az nem buta ötlet, így jobban alszom, mert nem terhelem a gyomrom.


Tudod ilyenkor télen nehéz finom, ízletes zöldségeket kapni. Sárgarépa, karalábé, póréhagyma, jégcsap retek, ezekből majd veszek többet, de ezeknek sem sok a kalória értéke.

2013. jan. 16. 13:15
 4/7 A kérdező kommentje:
Az uzsonna már nem fér bele a napomba. 9-kor reggelizek fél 12-kor tízóraizok, 3 óra körül ebédelek és fél 6-6 között vacsorázom. Nem tudok még egy étkezést beszorítani.
2013. jan. 16. 13:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Az említett zöldségek közé felkerülhet a káposzta, kelkáposzta, paszternák. Ebből jó körítés készíthető zsíron megpárolva. Minél több zsíron párolod -> annál kalóriadúsabb lesz.
2013. jan. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szénhidrát szegény, mert ezzel egy nap csak 30-50 gramm ch-t viszek a szervezetbe, és jó szénhidrátokat. Legalább is nekem ezt mondta a dokim.

Én nem szeretem a kolbászt, a paprika tartalma miatt, főként nem az agyonra füstölteket. A szalonnáért sem rajongok, mert abban csak zsír van, tömény zsír.

2013. jan. 16. 13:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Érdekes, a zab tömény szénhidrát, mégis elhisszük hogy jó nekünk. A szalonna sok a zsír, fontos kalóriabomba, mégis tartunk tőle. Igazából ez hiba, de tisztában vagyok vele, hogy igen régóta nyomják az emberek fejébe a zsírfóbiát, illetve nehéz egy orvossal vitatkozni, szembeszállni.


De egy esélyt még látok, a logikát. Miért jó szénhidrát a zab? Ugyan olyan keményítő van benne mint a fehér kenyérben. A keményítő az keményítő, és a testünk ugyan úgy sok inzulinnal ellensúlyozza a hatását mint ahogyan a fehér kenyérét vagy a csokitortáét.


Olyan apró tévedésekből származnak óriási félreértések, hogy egészen könnyű lenne bebizonyítani a hibát, szerintem olvass utána a zsíroknak is és a zabnak, keményítőknek. Vigyázz a "lassan felszívódó szénhidrátokkal", mert pont itt van a tévedés! A zöldségekben van lassan felszívódó szénhidrát, amit a bélbaktériumok emésztenek meg rostokat. Amit mi megemésztünk keményítő, az mindenképpen gyorsan szívódik fel, és itt válik értelmetlenné az összes barnakenyér, barnarizs, zab étel. Helyette kellene a zsírbevitelt preferálni, a szalonnára nem írtad hogy nem szereted, csak azt hogy tiszta zsír. Tehát gondolom szereted, csak tanácsolták hogy ne egyél sokat belőle. Na de te direkt több kalóriát akarsz enni.

2013. jan. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!