Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha így csinálom, akkor mennyit...

Ha így csinálom, akkor mennyit fogyhatok? Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Arról lenne szó, hogy fogyni szeretnék, 183cm magas, kb 80-85kg súlyú 17 éves fiú vagyok. Már többször próbáltam edzéssel fogyni, de mindig lelankadt az elszántságom. Úgy tervezném, hogy heti 3-4x futnék olyan 40 perc körül, egyéb izomerősítő gyakorlatokat eleinte nem végeznék, mert olvastam, hogy attól nagyobbnak fog tűnni/lesz az ember. Tehát legalább 1 hónapot szeretnék csak aerob edzéssel tölteni, aztán utána természetesen rendesen kondiznék. Sajnos étrendet nem tudok használni, elkészíteni, mivel nincs alkalmam rá, tudom az is nagyon sokat számít. Szóval arról szeretnék informálódni, hogy tudtok-e valami hatásos diétát (kevesebb cukor, stb.) és, hogy ha így csinálom, akkor nyárig mennyit adhatok le. Válaszotokat előre is köszönöm!

2013. febr. 4. 09:37
 1/7 dieta ***** válasza:
Egészséges fogyás heti 50 dkg ez nem terheli meg a szervezetet.Ha ígéretedhez hűen többet mozogsz és közben csökkented a bevitt energiát ezt plusz költség és önsanyargatás nélkül meglehet valósítani.Nincs tiltott élelem de mértékkel szabad fogyasztani a cukros dolgokat és nemárt előnyben részesíteni a teljes kiőrlésű gabona termékeket.
2013. febr. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Fogyásnál mindig heti 0,5-1 kg-mal érdemes számolni (ez volt az utolsó kérdésedre a válasz).


Az aerob edzésnek (40 perc futás) szinte semmi értelme nem lenne, de ha megtartod ezt a 'jó' szokásod, néhány év múlva majd a térdfájásod miatt abbahagyod. De nem fogja megérni. 17 évesen alighanem képes lennél 5-10 perces intenzív sprint edzésre is, amiből bőven elég a heti 3 alkalom. De kettő is. Ez kímélné a térdeidet mert rövid, és mert a feszes izomkötegek körbepólyálják. Kocogásnál ilyen védelem nincs.


Az erősítő edzésről az elképzelésed nagyon rossz. 1 hónap alatt látványosan fejlődni még komoly testépítéssel sem lehet. Csináld csak az erősítést egész testre, hagy edződjenek az izmaid. Minél intenzívebben mozogsz, az annál jobban fogja segíteni a mozgást (ugyan a mozgás - fogyás korrelációja igen alacsony. ha pedig az aerob vs. intenzív edzés hatékonysága érdekel szálkásítás alatt, ne feltételezz vagy megszokásokra hallgass, hanem olvass a témában, a tesztoszteron.hu-n például igen komoly cikkek vannak a két edzésmód összehasonlításáról).

2013. febr. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Érdemi tanács:

Húst egyél zöldségekkel, 'nasinak' gyümölcsöket. A kenyeret, rizst tésztát, tejtermékeket hagyd meg a rászorulóknak és az éhezőknek. Egyiküket sem érdekli az egészség vagy a fogyás, túlélni akarnak. Te neked több célod van, egyél rendes ételt, és ne a legutolsó minőségű vackokat.

2013. febr. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat! Olvastam a Sárga kapszulát és a Fegyencedzést, bár utóbbit hasznosabbnak találtam.
2013. febr. 4. 11:04
 5/7 dieta ***** válasza:

Mielőtt nagyon egyoldalúra fordítod az étkezési szokásaidat kérlek olvasd el ezt:

[link]

2013. febr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az OÉTI-ben az a jó, hogy 1 helyre gyűjti az inkompetens embereket. Tehát ha tőlük olvas valaki hivatalos közleményt, azt rögtön ökörségnek lehet könyvelni.


Ha majd az emberek többsége nem elhízott és beteg lesz, az bizonyíthatná a hivatalos táplálkozási tanácsok, irányzatok helytállását, megfelelőségét. Egyelőre ennek az ellentéte az igaz.

2013. febr. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Táplálkozásharcművész, esetleg valahol felvehetném veled a kapcsolatot, mert még mindig vannak dolgok, amik nem világosak!
2013. febr. 4. 15:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!