Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan változtassak, hogy...

Hogyan változtassak, hogy újra tudjak enni forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok. Mindig problémám volt az alakommal, tipikusan minden hülye diétát kipróbáltam, de a teljes életmód változtatáshoz úgy tűnik nem vagyok elég.. Nemrég azonban az életem kb pokollá vált, nagyjából 3 hete nem bírok szinte semmit enni, depressziós vagyok, nem kívánom az ételt csak aludnék egész nap és kb ezt is teszem, ha eszem azonnal a hányinger kerülget, folyamatosan gombóc van a torkomban.. Fáj a fejem, gyenge vagyok, fáradt,össze-vissza menstruálok, a bőröm száraz, egy élő zombinak érzem magam.. Megint elhatároztam, hogy enni fogok, hogy nem hagyom ennyiben.. Reggel megettem egy fél joghurtot, majd nem rég két tojást, de egyszerűen a hányinger kerülget.. Nem akarok hányni, próbálom benntartani, de rosszul vagyok már az evés gondolatától is, ha visszagondolok az ételízére.. Hogyan kezdjek így újra neki, hogyan tudnék változtatni ezen, csak az orvos segíthet? Volt valaki hasonló helyzetben? Hogyan vette rá magát, hogy többet egyen, hogyan lépett túl az evés utáni hányingeren? Nem akarok beteg lenni..
2013. jan. 16. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt valakivel meg kellene beszélned. Vagy pszichológussal, vagy valakivel aki ért a táplálkozáshoz, vagy egy baráttal, lelkésszel.. olyannal aki meghallgat és szívesen segít neked. Az ember társas lény, használjunk társaságot.. :)


Szerintem ott is probléma van, hogy nem tudod mit kellene enned. Ez nem baj, az orvosok zöme sem tudja, lehet hibáztatni a rendszert, az egészségügyet..

De a saját felelősséged lesz megtanulni, hogy a joghurt nem étel, a tojás már igen. Jó hogy nem kezdtél el kenyeret, édességet enni, látszik hogy tanultál.


Ha a lelki problémáddal tisztába kerülsz, megoldod, utána jól fog esni az evés. A tojás, húsok, zöldségek mind táplálni fognak. A joghurtnak nézz utána, mert csak a divatdiéták és a Magyar Tej Tanács ajánlja fogyasztásra, ami már gyanús lehet.. :)

2013. jan. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hogy tudod megoldani hogy 23 évesen egész nap alszol és nem csinálsz semmit?

Nyilván ezen kellene változtatni először. Attól vagy rosszul egyébként hogy nem eszel. A hányinger is ettől van. És ahhoz hogy aludj nem is kell olyan sok minden. De ha elvégeznéd a házimunkát , eljárnál suliba vagy dolgozni ahol jól elfáradnál, esetleg sportolnál akkor nyilván kívánnád is az ételt. És reggel nem egy joghurtot kell enni hanem normális kaját, ebédre meg főtt ételt. Ha ezeket elkészíted , csinálsz is valamit alváson kívül, eszel normálisan normális kaját akkor ezek a tünetek elmúlnak. A szervezeted éhezik, ettől fáj a fejed. Már mitől is lenne energiád? A joghurttól? Szerintem már beteg vagy. Térj észhez mert ebből nagyon nagy baj lesz.Szerintem te kezdetben fogyni akartál azért koplaltál, és ide vezetett.

2013. jan. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Úgy tudtam megoldani, hogy most végeztem a BSC-n és még van 1 hónapom, hogy kezdjem az MSC-t(külföld), keresek munkát közben, de itt ez nem olyan könnyű és még van annyi pénzem, amit megkerestem, hogy megtehessem, hogy ne okozzon lelki ismeretfurdalást, ha sokat alszom..


Egyébként köszönöm a válaszokat.

2013. jan. 16. 15:11
 4/6 poiu ***** válasza:
cm/kg?
2013. jan. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
164/53 voltam 1 hónapja, azóta nincs mérlegem..
2013. jan. 16. 16:04
 6/6 poiu ***** válasza:
Akkor mérd meg magad egy patikában, vay bárhol. Egy hónapja jó volt a súlyod, de ha 3 hete nem eszel, bármi lehet.
2013. jan. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!