Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kövér lett a lányom?

Kövér lett a lányom?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nem tudom eldönteni így anyai szemmel, hogy a 14 éves lányom tényleg kövér lett-e vagy sem. Egy év alatt hízott 10kg-t és akkor volt 62kg. Aztán azt tartotta szépen, most két hét alatt 66kg lett. A súlya igazából nem is vészes a 168.5 centijéhez, csak a pocakja, a combja és a feneke jócskán megnőtt, 36-os nadrágot és felsőt hordtt, most már 40-est, amiből a pocakja kilóg picit. Mikor kérdeztem tőle, hogy ő nem érzi-e magát picit husisabbnak, azt mondta, hogy hogy merek ilyet kérdezni, persze hogy nem kövér! A haskörfogata 82-3 centi körül van és az elég sok szerintem. Én is kövér vagyok (egy centivel alacsonyabb nála és 73kg), és én is hasra hízok, ez csak genetika lehet? Fogyókúrára kéne fognom? Vagy pont jól van ez így, ennyi még "belefér"? Amúgy rendszeresen sportol, de azért az izomzata persze nincs túlfejlesztve. Köszönöm a segítséget!
2013. jan. 1. 22:03
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Szerintem ne szólj neki erről többet, hanem főzz megfelelően, ami nem hizlal, ne legyen otthon nasi, csipszek, csokik, sütik, cukros üdítők és már tettél valamit.

Persze gondolom ő maga is be tudja szerezni, de ha nem veszi észre saját magát és olyan, mint én tiniként, hogy strucc politikát folytat, csak ennyivel tudsz neki segíteni!

2013. jan. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
A genetika annyiban ludas a hízásnál, hogy pl. valaki csak ilyen szemét kaján él és nem hízik egy grammot se szinte, más meg csak ránéz és + 20 kg ott is van rajta.
2013. jan. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

igen van rajta felesleg.

Szerintem kezdjetek életmód váltásba együtt az úgy sokkal könnyebb mindenkinek. Igaza van annak aki azt mondja hogy ne legyen otthon csipsz meg hasonlók. Te főzöl próbálj meg könnyebb kajákat főzni és szokjatok rá a kisebb adagokra.

2013. jan. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Lelki oldalról hogyhogy senki sem közelíti meg a dolgot?

Szerintem minden hízásért egy kicsit a lelki dolgok is felelősek, mert ugyan, mért enne valaki többet annál, mint amennyivel jól lakik?

Lehet, hogy bántja valami, sulis dolgok vagy a barátai, barátja, s az evésbe temetkezik mondjuk... De lehet kismillió oka annak, hogy mért az evést választja stresszlevezetőnek. De ez csak az én elméletem.


Beszélj vele, mond el neki, hogy hozzád bátran fordulhat a problémáival bármikor, és próbálj neki példát mutatni mind az étkezések, mind a trstmozgás terén. Ennél többet nem tehetsz.

2013. jan. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Pl. amikor én elkezdtem hízni általános iskolában annak az volt az oka, mert kiközösített az osztályom, piszkáltak sokat, s bánatomban ettem. S így rám rakódott 20 kiló plusz, amit még mai napig sem sikerült leadnom.

2013. jan. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Szerintem nem kövér :)
2021. ápr. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!