Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 14 éves vagyok 169 cm és 75...

14 éves vagyok 169 cm és 75 kg. szóval kövér. Arra gondoltam h hánytassam magam de nem vagyok benne biztos . Valaki segítene h hogyan fogyak le?

Figyelt kérdés
2013. jan. 1. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Étkezz naponta többször, kisebb adagokban, fogyassz sok zöldséget, gyümölcsöt. Kerüld az édességeket (csoki, süti, cukrok stb.), lehetőleg vizet fogyassz.

Végezz kardiomozgást, pl. 1 óra kocogás vagy lendületes séta, illetve különböző erősítő gyakorlatok, mint fekvőtámasz és felülés.

Semmi esetre se hánytasd magad, mert nem egészséges, mert így egy csomó tápanyagot megvonsz a szervezetedtől, a fölkerülő gyomorsav pedig tönkreteszi a fogaidat is.

2013. jan. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne hánytasd magad, azzal nem jutsz semmire. Ráadásul a sav nemcsak a fogadat rontja el, de kimarja a nyelőcsövedet, ami soha nem fog begyógyulni.
2013. jan. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne hánytasd magad, az tényleg nagyon káros. A fentebbi hozzászólóhoz csatlakozom, gyakrabban kevesebbet kell enni, a vacsorát erősen redukálni, mondjuk zöldség+csirke (cézár saláta, csak öntet nélkül) az remek, vagy gyümölcsök (friss), hasonló.


És gondolj ki valami rendszeres mozgást. Én 15-17 éves korom környékén csak bringával jártam mindenhova. Ha a sulid fele az út nem gáz, van bringád és le tudod lakatolni egy biztonságos helyen, akkor ajánlom ezt. Nem mondom, hogy nullára fogytam, de az izomzatomat azért karban tartotta rendesen, hogy 20-20 percet gurultam oda-vissza és persze mindig tettem némi kitérőt :-)


De neked még van bőven időd sportra is, válassz valamit!

2013. febr. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!