Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kövér lett a lányom?

Kövér lett a lányom?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nem tudom eldönteni így anyai szemmel, hogy a 14 éves lányom tényleg kövér lett-e vagy sem. Egy év alatt hízott 10kg-t és akkor volt 62kg. Aztán azt tartotta szépen, most két hét alatt 66kg lett. A súlya igazából nem is vészes a 168.5 centijéhez, csak a pocakja, a combja és a feneke jócskán megnőtt, 36-os nadrágot és felsőt hordtt, most már 40-est, amiből a pocakja kilóg picit. Mikor kérdeztem tőle, hogy ő nem érzi-e magát picit husisabbnak, azt mondta, hogy hogy merek ilyet kérdezni, persze hogy nem kövér! A haskörfogata 82-3 centi körül van és az elég sok szerintem. Én is kövér vagyok (egy centivel alacsonyabb nála és 73kg), és én is hasra hízok, ez csak genetika lehet? Fogyókúrára kéne fognom? Vagy pont jól van ez így, ennyi még "belefér"? Amúgy rendszeresen sportol, de azért az izomzata persze nincs túlfejlesztve. Köszönöm a segítséget!
2013. jan. 1. 22:03
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
90%
ok. akkor genetika :D vaze.. ismételd sokat, akkor igazad lesz.... aki sovány, akkor annak nem lehet ezek szerint kövér gyereke? :D mert ugye, akkor visszafelé is genetika.
2013. jan. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
51%

igen, 50-58 lenne az ideális testsúly. de ne fogd fogyókúrára, ide életmódváltoztatás kellene, mert így visszaszedné ahogy lefogy.

és nem akarom bírálni a nevelésedet, de úgy tűnik borzalmasan elkényezteted. alapból nem lett volna szabad hagynod hogy kórosan meghízzon, ne azt nézd hogy "nem akarom megbántani szegényt", hanem azt hogy ezzel neki ártasz, mert ha felnő és megvilágosodik az elméje, akkor ő is bánni fogja. és foghatnád ezt egy kicsit szigorúbban, ha én háborodnék fel ilyen flegmán anyámra, amikor megkérdezi hogy nem érzem magam husisabbnak miközben láthatóan elhíztam, akkor jól felpofozna és pár hét szobafogságot kapnék, és jogos lenne. (persze én nem beszélnék így anyámmal)

2013. jan. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
0%

ciganysongoku jol beszélsz

te meg akikvel a genetikáról viátok nagyon kuka egy ember vgy xd olvass utánna inkább a neten...a facen nézelődtem és megládtam egy lány ismerősöm gyerekét,kis kövérke a lány mint az anyja,hogy ennék ugyanazt?szerinted az anyák is bébiételt esznek,GENETIKA VAZE :DDDD

2013. jan. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:
100%

Véleményem szerint ehhez a magassághoz valóban enyhén túlsúlyos, de ezen új, egészséges életmóddal sokat lehet változtatni.

Egyébként a semmiből nem lesz zsír, nincs olyan, hogy genetika miatt kövér valaki.

2013. jan. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%

hát kórosan marhára nincs elhízva... túlsúlyos. de az is csak enyhén. méghogy elhízva.. :S


jól írták, nem fogyókúra, életmódváltás.


és igen, van olyan hogy genetika.. nekem anyám apám vékony ember, normálisan étkezünk, és mégis, 3man vagyunk tesók és mindhárman el vagyunk hízva (igen, mi el vagyunk hízva, nem csak "van egy kis husink")


és se szüleim se mamámék nem értik, de biztos hogy genetika, mert az étrendünk viszonylag rendben van. Nem mondom hogy sose eszünk tésztát vagy krumplit, meg ünnepekkor vagy szülinapkor nincs édesség, de nem ezeken élünk -.-" kistesóm (4éves) konkrétan alig eszik, hamar jól lakik, mégis husisabb mint a többi 4 éves.. anyum meg a 175 centijéhez 58kg.. és nem bír hízni.. szóval erről meg ennyit -.-

2013. jan. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
jhaa.. 18vagyok, tesóim 15 és 4 évesek..
2013. jan. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
mindketten kövérek vagytok... illene lefogyni 20% testzsírra vagy alá
2013. jan. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
14 Vagyok. 155Cm és 77kg. Mindig küzdöttem a súlyommal és az se segítet hogy az orvos étrendjét betartottam. Az egész család elhizott. Ez tuti genetika
2013. jan. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
eszel gabonát? glutén? mennyi szénhidrátot eszel egy nap? Cukrot? tejet? nem csak genetika, lehet változtatni..
2013. jan. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Na ez a genetika nem genetika... Lehet van a genetikában valami, de az is biztos hogy nem csak az jelenti hogy valaki most husisabb vagy sem. Én is kövér voltam 12-13 évesen. 15 évesen meg már nem. 12 évesen persze nem figyeltem annyira ezt. Aztán rájöttem mikor a suliban méreckedtünk hogy eléggé túlsúlyos vagyok. Az akkor 160-165 cm-hez voltam 70 kg :S Anyukám viszont vékony volt míg tesóm nem. lehet a kor is hozza ezt magával, de valahogy finoman rá kellene ébresztened a dologra hogyha 4-5 kg-ot leadna akkor pl. jobban állna rajta ez meg ez a felső stb. Ha te is akarsz fogyni akkor lehet hogy ő is kedvet kap hozzá stb. Amúgy az hogy hova hízol az biztos genetikai, mint a hízékonyság és az alkat is. De az hogy most valaki kövér vagy sem az az étkezésétől is igen nagy részben függ. (szerintem) Vagy esetleg vidd el vásárolni és vetess fel vele valami tök jó cuccot csak kisebb méretbe hogy ráeszméljen hogy jobb lenne neki ha fogyna. Tapasztalatból mondom hogy kb. ennyi idősen kezdtem én is ezzel foglalkozni főként, előtte azt se tudtam elképzelni (még a net előtt :D) hogy hogy is kéne ellene tenni. Ha közlöd vele hogy "gyerekem te marha kövér vagy" az sem lesz jöbb mert akkor lehet már csak dacból sem akar belekezdeni. De szerintem (ha még eddig nem esett le neki) hamarosan ő is ráeszmél.
2013. jan. 2. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!