Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kövér lett a lányom?

Kövér lett a lányom?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nem tudom eldönteni így anyai szemmel, hogy a 14 éves lányom tényleg kövér lett-e vagy sem. Egy év alatt hízott 10kg-t és akkor volt 62kg. Aztán azt tartotta szépen, most két hét alatt 66kg lett. A súlya igazából nem is vészes a 168.5 centijéhez, csak a pocakja, a combja és a feneke jócskán megnőtt, 36-os nadrágot és felsőt hordtt, most már 40-est, amiből a pocakja kilóg picit. Mikor kérdeztem tőle, hogy ő nem érzi-e magát picit husisabbnak, azt mondta, hogy hogy merek ilyet kérdezni, persze hogy nem kövér! A haskörfogata 82-3 centi körül van és az elég sok szerintem. Én is kövér vagyok (egy centivel alacsonyabb nála és 73kg), és én is hasra hízok, ez csak genetika lehet? Fogyókúrára kéne fognom? Vagy pont jól van ez így, ennyi még "belefér"? Amúgy rendszeresen sportol, de azért az izomzata persze nincs túlfejlesztve. Köszönöm a segítséget!
2013. jan. 1. 22:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
48%
Én is 14 éves vagyok, nekem a súlya ehhez a magassághoz kicsit soknak tűnik. Én 173 cm 55kg vagyok, és rajtam is van egy kis felesleg. A BMI-je szerint még nem kövér (19-25 pont jó, neki kb.:23)
2013. jan. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
84%
szerintem is sok...
2013. jan. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
83%
A fogyókúra hülyeség.Menjenek futni,nemhogy lefogynak még lelkileg is megerősödnek.
2013. jan. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
71%
Kövér... legalábbis határeset. Ha így folytatja, szép nagydarab lesz. Genetikai kövérség nincs. Aki normálisan eszik, nem mindent össze-vissza, az nem hízik el.
2013. jan. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
79%
menjetek együtt sportolni és egyetek egészségesen mindketten!...a 40-es ruci azért kicsit sok egy 14 évesnek
2013. jan. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
75%

Bizony, ez már kövérség.

Ehhez a magassághoz a 60 kiló bőven elég lenne.

2013. jan. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim válasza:
63%
Hát ezzel a genetikai dologgal nem értek egyet.Aki kövér,annak a gyerekei is általába az lesz,és azoknak mindig nehezebb lesz lefogyniuk.AKAR kérdése az egész,remélem sikerül önöknek elérni a kivánt súlyt.A FUTÁST gondolja át
2013. jan. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

"Hát ezzel a genetikai dologgal nem értek egyet.Aki kövér,annak a gyerekei is általába az lesz,és azoknak mindig nehezebb lesz lefogyniuk.AKAR kérdése az egész,remélem sikerül önöknek elérni a kivánt súlyt.A FUTÁST gondolja át"


Aki kövér, annak azért lesz a gyereke is kövér, mert ugyan úgy eteti, ahogy ő eszik. Nem nagy titok. A gyerek eltanulja a rossz étkezési szokásokat, és aztán ő is továbbadja.

2013. jan. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Ha tudod, hogy hízásra hajlamos genetikát örökölt, most méginkább oda kéne figyelni rá. Speciel én is így serdülőkoromra híztam meg, nem keveset szenvedtem miatta, próbáld ettől megóvni...


Egy héten hányszor sportol és mit? Mert rögtön nem ér sokat, ha mellette chipset, sütit meg kenyeret eszik otthon, vagy az iskolában. Nem fogyókúrára kell fogni, hanem próbálj egészségesebben főzni. Pl habarás vagy rántás helyett a főzeléket a saját turmixolt alapanyagával sűrítsd, a húsokról szedd le az összes zsírt és bőrt, köretnek ritkán menjen krumpli, nokedli, vagy tészta, a levesben lévő zöldségeket ne vajpuhára, hanem roppanósra főzd. Ne fehér kenyeret, hanem teljes kiőrlésűt vegyél, a szendvicsébe csak kevés vaj kerüljön, és lehetőleg pulyka/csirkemellsonka, és sok zöldség. És ne vegyél otthonra édességet, nasikat. Helyette egyen mondjuk joghurtot, vagy csináljatok turmixot. Persze ehhez neki is hozzá kell járulnia, hiszen lehet hogy otthon megeszi amit főzöl, de ha a suliba összevásárol mindenféle hülye nasit, akkor nem juttok egyről a kettőre. Gondolom egy héten 2× 3× megy sportolni, délutánonként még pluszba elmehettek egy nagyot sétálni vagy biciklizni.

2013. jan. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim válasza:
0%

De mondta az anya,hogz a lanza nem ismeri be,hogy kover,pedig a valtoztatás első jele az önfelismerés.Ha jót akar neki a jövőben,akkor egy kicsit keményebben elmondja mi a helyzet,ne hadja,hogy kedvére feleseljen össze visza.

Amúgy meg nincs igazad,aki kövér annak a gyereke is az lesz.GENETIKA LOGIKUS

2013. jan. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!