Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valahol azt olvastam, hogy...

Valahol azt olvastam, hogy fogyás szempontjából hasznosabb a gyors séta, mint a futás. Ez igaz? Ugrókötéllel mi a helyzet?

Figyelt kérdés
Előre is köszi a válaszokat :)

2012. nov. 8. 16:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

értem:).

csak ebben a kategóriában max acél-t.harcműves-meg én sportolunk,más nem nem nagyon,ezért ha a sport mozgásban kérdeznéd,több fajta megközelítést,ötletet is kaphatnál,mint a kövér háziasszonyok,meg 90 napozósok tuti tippjeit:D.

2012. nov. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
oké, akkor legközelebb oda teszem az ilyen kérdést, és köszi a választ :)
2012. nov. 11. 18:32
 13/17 anonim ***** válasza:

"Egyébként fogyás szempontjából a súlyzós és az intervallum edzések a legjobbak."

Ez technikailag igaz. De azt sem szabad elfelejteni, hogy az intervellum edzéseknek a legsérülésveszélyesebbek. Egy kezdőnek nem javasolnám.

2012. nov. 12. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Tanítványom tegnap beszélt valami olimpikon birkózóval (a srác is birkózik) futásról. Az olimpikon csak annyit mondott futásról, hogy hosszú távon semmi értelme csak sérülést okoz (hát, én is ilyen 'hülyeségeket' szoktam mondani) sprinteléskor ellenben A) rövidebb ideig hat a terhelés, B) más az izmok, inak feszítettsége, nem fog tönkremenni a térd. Bár én az intervallum futást sem vinném túlzásba. De hát nem is kell, saját súlyos-súlyzós edzés mellé heti 1-2 HIIT edzés 80 évesen sem fog gondot okozni ízületek szempontjából. Távfutás pedig úgy tapasztaljuk hogy igen, már jóval korábban problémákat okoz.
2012. nov. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Re: döncike


Én abszolút kezdőként kezdtem intervallumozni, nyugodtan lehet, csak rendesen kell bemelegíteni.

Kezdőként nyilván teljesen mást jelent "kényelmes" és a "mindent bele" szakasz.


Saját példámat mondom:

Több mint 3 éve amikor elkezdtem, akkor szobabiciklin a 3-as fokozaton az alap tempóm 8 km/óra volt, a "sprint" meg 20-22 km/óra, utóbbiból mindössze 2 db, 20-20 másodperces szakaszt tudtam elvégezni.

Most már 7-es fokozaton 12-14 km/óra az alap tempóm, 32-36 km/óra a "mindent bele" és simán megcsinálom a 10 db félperces sprint szakaszt.


Szóval azért jó az intervallum, mert mindig a saját edzettségi szinthez lehet igazítani.

2012. nov. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de birkózókat egyátalán nem tartok kompetensnek futással kapcsolatban bármekkora nagy ászok. Az, hogy 8o éves korban mi fog problémát okozni, azt szerintem nem lehet eldönteni... pl. tudsz nekem olyan sportolót mutatni, aki 8o éves és mondjuk 5o éve csinálja a HIT edzés? Bevallom 8o évesen is aktív sportolót nem ismerek, de 6o-7o éves futóból sokat, aki 4o éve heti 5o-1oo km-t futnak. (modjuk a "fiatalabbak" (6o alatt) résztévoznak is óvatosan, de az időssebek már egyátalán nem) Én ezt jó eredménynek tartom, és elégedett lennék vele, ha mondjuk 7o évesen le tudnék nyomni egy ironmant. :-D
2012. nov. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én egyedül az erős, egészséges testet tartom jónak, ezt pedig úgy tűnik jógával, taichivel jobban el lehet érni, fent lehet tartani mint sportokkal, futkosással. De hát, más tapasztalatok, más nézőpontok.

Igen, a versenysportolónak is csak egy nézőpontja van.. és nem hitelesebb a nézete mint az enyém. Véletlenül pont összecseng a kettőnké. A futó viszont sosem fog negatívan nyilatkozni élete értelméről!

2012. nov. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!