Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 3x1 óra sport kampányt komolya...

3x1 óra sport kampányt komolyan gondolják a "fejesek"?

Figyelt kérdés

Kérdés: ki vezeti ezt? Ennyire inkompetens? A sportok versengésről szólnak, általában túlterhelik az ízületeket és ezzel kapcsolatos betegségeket okoznak, illetve van olyan plakát, hogy legjobb fogyókúra.. amikor elvileg egyetemi végzettséggel rendelkező ember tudja, hogy a zsíros test nem mozgás (vagy annak hiánya) kérdése.

Ki írja ki ezeket a marhaságokat a plakátokon?


2012. okt. 2. 10:50
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
95%

És ha az ember nem sportol valamit, nem komolyan, miből lesz izma?

Egyik ismerősöm úgy fogyott le, hogy csak kajákat vont meg magától, semmi mozgás, sport, torna, leadott vagy 50 kilót, a gerince, hát, hadd ne meséljek róla...

2012. okt. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Suták vagytok.

Sport az, amitől izomlázad van? Akkor menj ki ásni a lovadnak egy medencét, izomlázad lesz.. Milyen sport? A gyilkos paplovagok sportolók voltak, ha lóháton öltek? És én vagyok buta.. Gondolkodj, a sportnak szabályai vannak, és versengés a célja. A lovaglás (ügetés, vágta stb.) nem sport, hanem lovaglás. A lóversenyzés, az sport.


Ez nem lehet ennyire bonyolult :/


20 kilót fogyós, azért fogytál, mert kalória deficitbe kerültél. Minden esélyed megvan, hogy ahogy lassul az anyagcseréd (meg feltételezem gabonákat, tejet eszel) gyengül a tested, újra zsírosodni fogsz, 5-10-20 év múlva. Én volt, hogy sokáig nem igazán edzettem, nem híztam. Persze hogy nem, nem eszem marha inzulint, sok szénhidrátot, glutént. Miért kezdett volna zsírosodni a testem. Én éppen elég gyors anyagcserével rendelkezem, mozgás sőt egyelőre táplálkozástól függetlenül sem zsírosodom. De nem mi vagyunk az etalon.

Egy gyógyszerekkel legyengített testű nő (pl. fogamzásgátló) már nagyobb gondban lenne, mozgás ide vagy oda. Na neki kell a kevés keményítő és a glutén-tejmentesség a fogyáshoz. Nekünk csak az egészséghez kell.


Ugyan ezeket írom, mert ugye ezek fontosabb dolgok, mint a heti 3x1 óra sport. Legyen 3x1 óra edzés, de normális testmozgás. Ehhez a marketingesek nem biztos, hogy sokat értenek. :(

2012. okt. 2. 12:49
 13/31 A kérdező kommentje:

Miből lesz izma utolsó?

Taiji edzéstől, jógától, erősítő edzéstől. Mégis mitől lenne? Nem kell ahhoz sportolni, hogy fizikai stimulációt adj a testednek.

Sőt, vannak kimondottan egészséges edzések, ezeket nem találod meg a sportok között (Jóga, QiGong, Taiji)! :)

2012. okt. 2. 12:50
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolkodj, a sportnak szabályai vannak, és versengés a célja."


Manapság szabályokból áll az élet és mindenhol versengés van.


Ezek szerint egy matematikaverseny sport? Vagy egy amatőr főzőverseny? Egy fotóverseny? Egy szépségverseny? Ott is vannak szabályok, az is versengésből áll.

2012. okt. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
És amúgy nem, az ásás nem sport. Viszont pontatlan a kérdésed, mert senki nem a sport mellett kampányol, hanem a MOZGÁS mellett, aki még pontosabb, az a "fokozott fizikai aktivitás" mellett. És igen, ebben az esetben már az ásás is megfelelően beleillik a képbe. Kalóriát éget el és megmozgatja az izmaidat.
2012. okt. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Ha már beszélsz, legalább nézd utána, hogy miről, mert hihetetlen fogalom zavarban vagy.

1) Az inzulin a hasnyálmirigy által termelt hormon, tehát senki nem eszik inzulint.

2) Szénhidrátot kell enni, különben nem lesz energiád.

Csak úgy kíváncsiságból írd le egy napi étrended.

2012. okt. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Az átlag embernek a 3x1 óra sport - sportot jelent ami káros. Neked nem csak sportot jelent, nekem sem, nem rólunk van szó :)


A matekverseny sport-e? Lényegében igen. Ha a sakk, a póker sportok, akkor a matekverseny is.


Az életben nincsenek szabályok. Szabályszerűségek, törvények vannak amiket vagy betartasz, vagy megkerülsz. Egy sport kötött szabályait és a mindenáron való győzni akarást nem modellezi az élet "szabályrendszere", versengése. Apropó verseny az élet. Pont ezért jók a harcművészetek, mert már az élet is versengés, és meg kell tanítani az embereknek, hogy sikertől, eredményektől függetlenül is értékesek. Erre a sport vagy megtanítja, vagy nem - de nem ez az elsődleges célja.

Megfelelő edzéseknek viszont a lelki fejlődés is céljuk.

2012. okt. 2. 13:20
 18/31 A kérdező kommentje:
Mármint pl. egy Taiji edzés mondjuk jól kiegészít egy pszichoterápiás kezelést.
2012. okt. 2. 13:20
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Az átlagembernek a sport úszást, biciklizést, futást jelent.

Neked meg versenysportot. Már belegabalyodsz a saját mondandódba is. :D

2012. okt. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Mi?? Az úszás nem sport..? Ne haragudj, tudom, hogy nincs jogom ilyet mondani, de nem vagy normális...
2012. okt. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!