Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fehérje turmix hogyan miért...

Fehérje turmix hogyan miért mennyit?

Figyelt kérdés
Sokat olvasom, hogy vannak akik vacsorára fehérje turmixot isznak. Az pontosan mért olyan fontos vagy jó? Nem elég ha valaki sok sovány húst eszik? Vagy ez akkor van ha mondjuk nem csirke/pulyka hús van ebédnek?
2012. aug. 30. 20:16
 1/7 poiu ***** válasza:
Fehérjeturmixot használnak a testépítők, mert nekik sok fehérje kell. Vannak diéták is, amiknek ez része. Valami olyasmi van mögötte, hogy a fehérjét nem tárolja a szervezet, ha nem eszed, elkezdi emészteni az izomszövetet, ami nem jó. Viszont ha húsokat eszel vacsorára, azzal zsírt is beviszel. Ezért javasolják a turmixot. Szerintem neked van igazad, elég a sovány (vagy nem olyan sovány) hús, de jó ha este is eszel ebből valamennyit fogyózás közben.
2012. aug. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért iszik turmixot, mert egyszerűbb és olcsóbb, mint a húst elkészíteni. Az egy másik kérdés, hogy valóban szüksége van e rá, a szervezet nem tud végtelen mennyiségű fehérjét raktározni és a túlzásba vitt fehérjefogyasztás is káros. Akik ilyet isznak vacsorára, azok valószínűleg testépítők, akik marhára meg vannak attól ijedve, hogy éjszaka elveszítenek magukról minden izmot és ezzel meg tudják ezt akadályozni. Ha nem edzel aktívan és keményen, nincs szükséged extra fehérjére, a táplálkozásod bőven fedezni tudja.
2012. aug. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

valóban szüksége van e rá, a szervezet nem tud végtelen mennyiségű fehérjét raktározni és a túlzásba vitt fehérjefogyasztás is káros.



Ez a mondat számomra értelmezhetelen, mert a proteint a szervezet nem képs raktározni, a vizelettel ürül a felesleg.

2012. szept. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akik ilyet isznak vacsorára, azok valószínűleg testépítők, akik marhára meg vannak attól ijedve, hogy éjszaka elveszítenek magukról minden izmot és ezzel meg tudják ezt akadályozni.


Ezt a mondatot sem tudom értelmezni. Este lefekvés előtt megivott Casein vagy micellar casein protein ivás, kb. azzal egyenlő, mint ha megennék zsírszegény tehéntúrót.

2012. szept. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na annak a mondatodnak, hogy a fehérje a vizelettel ürül, járj utána. Ha a vizeleteben fehérje van, az már nagyon súlyos vesebetegség jele, a vizeletben nem lehet jelen fehérje, sem vér, sem magas számú baktérium, sem genny.

A fehérje csak a széklettel képes ürülni, a felhasználatlan fehérje pedig táptalajt biztosít a nem kívánatos mikroorganizmusoknak. A porok fogyasztását pedig ne hasonlítsuk már a túróhoz, mert nagyon nem egy a kettő. Táplálékkiegészítő a neve, nem táplálékhelyettesítő.

2012. szept. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó,


Tény és nem vitatéma, hogy az emberi test fehérjéket nem képes elraktározni. Amikor fehérjét eszünk legyen az hús, vagy tápkieg esetén mondjuk protein, akkor ezek aminosavakra bomlanak és a vérkeringésbe jutnak. A felesleges aminok a májban tovább alakulnak olyan más molekulákká amire a szervezetnek szüksége van, és újból a vérkeringésbe jutnak. Ezeknek egy része már nem aminosavak. Az aminósav nitrogén tartalma ammóniává alakul át. Ezt az ammóniát választják ki a vesék és ez jut a vizeletbe. Az tény(!!!!) ha valakinek a veséje nem megfelelően működik, akkor csökkenteni kell a fehérje bevitelt.



Részemről nem rossz értelemben vett összehasonlítás (mint ahogy Te gondolod), hogy a táplálékkiegészítőben megvásárolható casein proteint összehasonlítottam a túróval. A táplálékkiegészítő szóban már benne van, hogy "KIEGÉSZÍTŐ". Ez nem vitatéma RÉSZEMRŐL(!!) Gondolom te is tudod, a tehéntej alvadásakor főként kazein keletkezik – gyakorlatilag így választódik el a kazein a tejsavótól. A természetes körülmények között kis mennyiségben túróban található meg. Ezek szintén tények. Amikor Micellar Kazein tápkieg proteint iszunk, akkor a teljes tejből kíméletes szűrések során a szénhidrátot (laktózt) és a tejzsírt eltávolítva isszuk a kazeint. Így nyerik ezt a fehérje forrást. Ezért bátorkodtam írni, hogy ha valaki tehén túrót eszik, az végül is lefekvéskor kazeint eszik.

2012. szept. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze, csak nehogy valakinek megtévesztő legyen, hogy konkrétan fehérje van a vizeletben, mert az iszonyatosan nagy veseprobléma, nem természetes állapot:)

Persze, ammónia lesz majd karbamid, tanultam biokémiát egyetemen, hát nem szerettem túlzottan:)

Igen, kazeint eszik, de mint te is tudod, akármennyire is kíméletes a szűrés, a fehérje szerkezete borzasztóan érzékeny még a mechanikai hatásokra is, nem beszélve a hőmérsékletről, hiszen már 40 fok fölött változik a fehérje szerkezete, ezért nem lehet szvsz. egyértelműen rámondani a kazein tápkiegre, hogy az túró. Valami olyasmi, maradjunk ennyiben szerintem, én sem szeretek vitázni.

2012. szept. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!