Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi értelme van kövéren élni?

Mi értelme van kövéren élni?

Figyelt kérdés

magamra értem. 10 kiló felesleg van rajtam. nem eszem zsíros kajákat, rengeteg zöldség,gyümi,és tényleg alig eszem,olyat ami hízlal. Mégis ez a 10 kiló nem akar lemenni,és már elegem van hogy folyton azt hallom mindenhol hogy dagadék vagyok. És mi élsz,hisz így nincs életed,meg fogyj le. Adok magamra ( nem vagyok elhanyagolt) alakomnak megfelelő ruhákat hordok,smink,frizura,de ez a 10 kiló...

Most nyáron tovább fogok futni,mozogni,de tényleg úgy érzem nincs miért élnem. Ma már kiléptem a busz elé...


2012. jún. 11. 17:59
1 2 3
 11/21 Puszedly :-) válasza:

Igen 10 kiló az semmi. Közel 30 éves vagyok

17 évesen 49 kiló voltam. aztán 10 évig volt rajtam 20 kiló felesleg. erre jött a várandósság .szülni már 80 kilóval mentem. most 7 hónapos a kislányom és 61 kiló vagyok.

a fogyókúra nyitja csak annyi,hogy többet kell leadni mint amennyit beviszel.


Zabálva és közben sajnálkozva magunkon a tévé előtt miközben csodaszereket reklámoznak nem lehet lefogyni.


TOVÁBBÁ: Miközben annyi borzalom van a világban:éhezés,háború,betegség stb....Aki 10 kiló miatt busz elé akar lépni az csakis egy debil lehet.

erről ennyit.

Ha gyerek vagy akkor beszélj a szüleiddel és egy vagy több pszichológussal. Ha felnőtt vagy akkor ,nos hát akkor is...

2012. jún. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

ma 18:25

El nem tudom képzelni, hogy 10 kg a különbség... 25 inkább. Az elsőn túlsúlyos, a másodikon már segge, csípője sincs, ami nem szép...

Én 15 kilót fogytam, hasonló méretről, mint az első kép. 80-ról 65-re.

A csaj nem több 55-nél, a másikon meg biztos van vagy 80...

2012. jún. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Zakathol ***** válasza:

61-ről 51-re.

Ha valakinek rossz a testösszetétele akkor 10kg zsír ledobása után így fog kinézni...

2012. jún. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Zakathol ***** válasza:
jah, link lemaradt : [link]
2012. jún. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Hát érdekes.... De milyen magas lehet akkor? Mert nem találtam...
2012. jún. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Hát, ma hallottam az egyik látásbéli ismerősömről. Nem paráztatásnak, de ha tényleg mindent betartasz és próbálkozol, akkor lehet egy labor nem ártana. A csaj olyan huszonéves és ő is így volt, hogy nem ment neki a fogyás. Kiderült róla hogy pajzsmirigy problémája van. Műteni is kellett. Szóval ha tényleg magadba nézel, és úgy látod te mindent megtettél, akkor lehet egy gyors labor nem ártana. A busz elé meg ne lépkedj ki. Hülyeséget csinálsz vele. Egyrészt 60 ember fog traumát szenvedni a másik hogy rajtad kívül más is megsérülhet. Menni fog az, csak ügyesen :)
2012. jún. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Kedves Zakathol !

Nagyon érdekes a blog amit belinkeltél... esetleg te szerkeszted? lehet tőled tanácsokat kérni?


Köszi mindenkinek a válaszokat

2012. jún. 11. 21:38
 18/21 Zakathol ***** válasza:
Nem az én blogom, de ha van kérdésed tedd fel nyugodtan, hátha tudok segíteni.
2012. jún. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Szerinted hogyan kellene nekiállnom? Úgy értem főleg a sportnak...
2012. jún. 11. 21:50
 20/21 Zakathol ***** válasza:

Ci.ara adott egy jó választ kiindulásnak:


"Hali :)

Na szóval heti 4 aerob mozgást iktass be ami 40-50percig tartson futás, biciklizés...

Kajád nézzen ki úgy h magas fehérje tartalom alacsony szénhidrát

Amiből táplálkozz: teljes kiőrlésű kenyér, csirkemell, rizs, krumpli, túró, tojásfehérje

fehérjéből legyen meg kilónként a 2-2,5fehérje ! ami azt jelenti h egy 10kilós embernek 20-25g fehérjét kell bevinni (10*2v10*2,5)"


Ez legyen az étrended kiindulási pontja. Felejtsd el a gyümölcsöt például, mert a gyümölcscukor (fruktóz) nem éppen a legjobb szénhidrátforrás. Az izmok nem tudják hasznosítani, így jó része zsírba fog menni.

A napi étrended legalább 5-6 étkezésből álljon, 2-3 óránként egyél.

A napi vízfogyasztás is nagyon fontos: Testsúly/20 liternyi víz minimum menjen. Ez a te esetedben 75/20=3,75 azaz kb 4 liter víz menjen le. Nincs kecmec, az elején még ha nem vagy hozzászokva lehet hogy nehezen fog menni, de pár nap alatt sima ügy lesz. Ezzel az anyagcserédet tudod serkenteni, ami így nagyobb energiafelhasználást jelent.


Mozgás: Azt most így nem tudtam megfejteni, hogy jelenleg futsz-e, illetve mióta, vagy csak a nyáron fogod elkezdeni. Ha utóbbi akkor ott a hiba.

Ha az előbbi, tehát már sportolsz egy ideje, akkor ideje változtatni a szokásos edzésen.

Ha nincs meg a heti 3-4 vagy akár 5*40-50 perces aerob/kardio mozgás akkor legyen! De túlzásba se szabad vinni, heti 2 pihenőnap legalább legyen.

Ha eddig is így csináltad akkor megpróbálhatnál intervallum-edzéseket csinálni.

[link]

[link]

A testépítő bácsiktól nem megijedni, a cikk nagyon hasznos, olvasd át figyelmesen!

Ezzel a technikával is újabb lökést tudsz adni az anyagcserédnek, ami így begyújthatja a rakétákat.


Végül pedig ha mindezek megvannak, akkor meg lehetne próbálni egy L-carnitin készítményt is, ami edzés előtt energizál, valamit segíti a zsírsejtek mobilizálását, amiket így a szervezet könnyebben tud energiává alakítani.


Most így hirtelen ennyi jut eszembe :)

2012. jún. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!