Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért ilyen kövérek a fiatalok?

Miért ilyen kövérek a fiatalok?

Figyelt kérdés
Tegnap egy fesztiválon jártam,de nagyon sok az elhízott fiatal.Én nem érezném jól magam így a bőrömben,pedig idősebb vok.
2009. jún. 29. 20:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem azért, mert nagyon sok édességet, chipset esznek a gyerekek. Régen nagyon kevés édesség volt, meg nem volt olyan sok cukros üdítő. Ma meg valaki csak cukros üdítőket iszik. Meg szerintem azért is, mert régebben nem volt számítógép, így nem otthon ücsörögtek hanem a barátokkal kint a szabadban fociztak, játszottak stb. A számítógép általánossá válásával ez megszünt és odatapasztotta a gyerekeket a gép elé. A szülők viszik kocsival mindenhová a gyerekeket, igy a testmozgás szinte teljesen megszünt.
2009. jún. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem amúgy annyira nem. Pl. a mi osztályunkban egyetlen túlsúlyos ember van, pedig több, mint 30-an vagyunk...és ahogy az iskolában is körülnézek, egyáltalán nem olyan sok...vannak, de csak elvétve)
2009. jún. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
29%
mert anyuci-apuci a seggük alá tol mindent
2009. jún. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%

Az idősebb korosztályban sokkal inkább jellemző az elhízás, mint a fiatalabbaknál.


A számítógépről meg annyit, hogy nézz be egyszer egy informatikai középiskolába, alig fogsz találni az ezer gyerek között egy huszoniksz kövér embert.

Nincs összefüggésben a kettő.

Én informatikus vagyok, a napom felét a számítógép mellett töltöm, ennek ellenére edzek, sportolok és nagyon izmos testfelépítésem van és nem nagyon ismerek kövér informatikust.


Csak hogy a kérdésre is közvetlen választ adjak: azért kövérek az emberek, mert nincsenek tisztában a táplálkozás tudományával. (igen ez egy kib.szott tudomány)

Az iskolákban erre nagyon erősen rá kéne feküdni, az életmódnak egy tantárgynak kéne lennie, ahol az embereket megtanítják az egészséges életmód hogyanjaira, a szervezetük működésére, mert sajnos az az egy-kettő biológia óra amit rááldoznak 4 év alatt semmire sem elég.

2009. jún. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Szerintem azért van sok kövér gyerek, és fiatal, mert anyut és aput nem érdekli mit eszik a gyerek! Anyu nem főz otthon, nem készít tízórait, mert rohan dolgozni. Reggel futva a zsebébe tömi a pénzt a gyereknek, hogy vegyen valamit. A hétvégi kaja pedig, szombaton nagybevásárlás után irány a hamburgeres, vasárnap meg pizza stb...

Ahol meg kevés a pénz, ott a zsíroskenyér, és a tészta a kaja egyfolytában. Hát nem a legegészségesebb menü az sem.

És ugyanezt elmondhatjuk a sportról is. Anyunak és apunak kéne példát mutatni! Apu focizhatna, biciklizhetne, kosarazhatna stb.. a fiával, ha nem melózna éjjel nappal!

A lényeg, hogy az elhízás , az egészségtelen életmód a romló életszínvonalnak köszönhető. Ahhoz hogy megéljenek a családok, hülyére dolgozzák magukat. Az ilyen apróságokra, hogy mit eszünk, vagy a sportra már nem marad idő!

2009. jún. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%
Én kövér fiatal vagyok. Mindig kövér voltam. Próbáltam sokszor lefogyni, de nem ment. A mai világban sajnos annyi mindenre kell figyelni, annyi mindent kell csinálni, hogy mozgásszegénnyé válik az életmódunk. Egyszerűen nem jutok el odáig, hogy akkor és azt egyem mindig, amit jónak tartok. Nálam nem is a táplálkozás a fő gond, mert akár koplalni is tudok, de nagyon otthon ülős típus vagyok, nem szeretek/utálok sportolni. Sajnos kis koromban nem szoktam meg a sportot, így felnőttként meg nem tudok belekezdeni. Nekem teher a sport, nem szórakozás. Tudom, hogy ez nem jó, de nem tudok ezen változtatni. Ezt már hosszú évek óta próbálom, de nem megy. Hiába tartok be diétákat és fogyok velük pár kilót, nem tudok tovább fogyni, mert nem sportolok. Mikor látom a kudarcot, akkor meg azt is visszahízom, amit leadtam. Ha valaki tudna tanácsot adni, hogy hogy álljak a dolgokhoz, elfogadnám, mert nagyon szeretnék lefogyni!
2009. jún. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
7%
Akkor én mit mondjak 183 centimmel, és 58 kilómmal :D Nekem is mindent a seggem alá tolnák, sajnos ez az igazság. De próbálok önállósodni :) És nem mozfok rengeteget, jól eszek, ilyen az alkatom, így érzem jól magam :) Azért nem mindenki elhízott...
2009. jún. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
66%
21:49 vagyok: nekem semmit sem tolnak a "seggem" alá, én már családanya vagyok. Azt szúrtam el gyermek koromban, hogy nem választottam sportot magamnak, mindig csak a tanulás, a tanulás. Egyetem után jöttem rá, hogy olyan felesleges volt ez. Most már túl elfoglalt vagyok ahhoz, hogy bármit is kezdjek magammal. Nagyon rossz érzés, hogy ezt nem tudom visszacsinálni. Meg nekem az is rosszul esik, hogy a kövér emberről a legtöbben azt hiszik, hogy zabál álló nap, közben meg lehet, hogy kevesebbet eszik, mint egy vékony. Nem akarom a szüleimre tolni a felelősséget, mert ez az én hibám, de ők sem ösztönöztek sosem semmilyen sportra. Ők is olyan alkatúak, mint én. Kövér szülőknek gyakran van kövér gyerekük (nem mindig azért).
2009. jún. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
58%
Kövérek??! Miért ien ANOREXIÁSAK??
2009. jún. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
67%

21:49nek:

én is felnőttként kezdtem a sportot és olyat is csinálok amit előtte nem tudtam volna elképzelni magamról!!

-hastánc,kerékpár,aerobic,görkori stb....sose késő...

2009. jún. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!