Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A fiatalok könnyeben fogynak?

A fiatalok könnyeben fogynak?

Figyelt kérdés
PÉldául ha csinálok egy diétát amire azt írják hogy 7 kg lehet vele fogyni és én fiatal vagyok és rendszeresen sportolok akkor lehet 10 kg is leadni vele?
2010. jan. 17. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem értem a korral való összefüggést :S...

Szerintem nem fogynak könnyebben (fizikailkag) a fiatalok, ez függ testsúlytól, diétától, testalkattól, génektől, valamint a port mennyiségétől, intenzitásától, rendszerességétől, életviteltől.


A diétáknál megadott súly általában irányadó, fogyhatsz többet is, kevesebbet is, nagyjából hasonló elven, mint ahogy az előpb leírtam...

2010. jan. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, úgy tűnik, hogy a fiatalabbak könnyebben fogyhatnak, mivel a kor előrehaladtával kicsit megváltozik az anyagcsere, a szervezet jobban ragaszkodik a megszerzett kalóriákhoz. Emellett fontos az is, hogy a testedzést, mint a fogyás legfontosabb alappillérét, a korral egyre alacsonyabb intenzitáson végezhetjük épp az öregedés miatt.

(egy 20 éves emberrel akármikor lehet napi 5km-t futtatani, mígy egy 50-60 éves embernek ez akár lehetetlen is lehet)

2010. jan. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
egyetértek a másodikkal. A kor előrehaladtával lassul az anyagcsere.
2010. jan. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Anyám 60 évesen fogyott le 15 kilót 3 hét alatt.

Nem sportolt csak nem evett szinte semmit.

Narancs, paradicsom, alma, citrom, kicsi rizs csirke husival, spenót, sóska. No cukor, no kenyér.


Szóval ezt csinálta, de mondjuk én nem bírnám :S

2010. jan. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
azt nem tudom könnyebben fogynak e, viszont az biztos , hogy minél idősebb az ember annál könnyebben hízik. míg 19 éves koromban nem kellett figyelnem az alakomra, mindegy mit ettem, nem sportoltam és simán tartottam a súlyom. most 30 körül, rendszeresen sportolnom kell illetve rettenetesen figyelni mit eszek, mert különben hízok. :S
2010. jan. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálam igen, 20 évesen jó alakom volt most 30 vagyok és :-( ,igaz szültem 2 gyermeket ez mondjuk nem mentség, de sokkal nehezebb fogynom vagy az elért dolgot megőrizni.

Szerintem ez változó.

2010. jan. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én mindig nagyon hízékony voltam attól függetlenül, hogy hány éves voltam, de vannak olyanok, akik fiatalon bármit megehetnek, aztán idősebb korban az anyagcsere lelassulása miatt híznak. Viszont én soha nem tudtam annak idején lefogyni normál testalkatúra, borzasztó volt az anyagcserém, szóval nekem most sokkal gyorsabb, mint gyerekként. Azóta meg tudom tartani a súlyomat, de hatalmas nagy erőfeszítések által. Szerintem maga az anyagcsere annyit nem befolyásolna, de a szülések, a mozgásszegény életmód is sokat hízlal. Mert egy gyerek/fiatal többet mozog, de aki már dolgozik és családja van, nem valószínű, hogy ugyanannyi időt tud erre szánni, mint egy szingli vagy gyerektelen. Mert hát gyerekkel el sem tudtam menni vagy 4 évig edző terembe (nem volt senki, aki vigyázzon rá), a szabad 1-2 órámban meg amíg nem sírt vagy nem evett, örültem, hogy aludhatok vagy megcsinálom a házimunkát. Ezek is nagy különbségek, mert egy 40 évesnek már nem biztos, hogy az lesz elsődleges, mint egy 20 évesnek, akinek csak magával kell foglalkoznia.
2010. jan. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!