Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak le nyárra úgy,...

Hogyan fogyjak le nyárra úgy, hogy megelégedjek magammal?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok. Régebben elég kövér voltam,és azóta nőttem,nyúltam és minden ismerősöm azt mondja,hogy fogytam és csinos lettem,de még most sem lettem valami nagyon karcsú.(162cm/75 kg) De még mindig nem vagyok magammal megelégedve,nagyon félek,hogy elfogok hízni borzasztóan,mert már nem ideális a súlyom. A hasammal van a legnagyobb bajom. Egyébként mindenhonann szeretnék fogyni. Le is tudnék, csak sajnos az a gond,hogy nem nagyon mozgok és szeretek enni,főleg édességet. Ma is sokat ettem,délben gúlyast aztán 19.00 fele szalmakrumplit később vajaskenyeret,szalámit,kukoricapelyhet és most barackbefőttet. Tökre bűntudatom van,hogy most megint hízni fogok.S a hétköznapi étrendemről ne is beszéljünk,délután betudok zabálni bármennyi csokit és sütit,egyszerűen nem tudom megállni. Valaki tudna adni tanácsot,hogy hogy vezessem az étrendem esetleg kis sportal (de csak itthon)? Mert tudom,hogy ez így nem helyes.Úgy,hogy néha kicsit nasizni is tudjak.Köszönöm.

Egyébként annyira karcsú úgy sem lennék,mert a családomban vannak kövérebb emberek. Segítsetek. Köszönöm:)


2012. márc. 24. 22:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ilyen korban szülőn is múlik, ha van otthon csoki meg süti, vagy adnak pénzt rá, akkor persze, hogy nem tudod megálni a dolgot.

Egyszerű a dolog, kevesebbet eszel, megkéred a szüleidet, hogy támogassanak a fogyókúrában, este nem eszel lefekvés előtt 2-3 órával

És ahogy telik a nap ugy fogyassz kevesebb zsírt és szénhidrátot én pl csak reggel eszem kenyeret az is tk kenyér

este meg csak zöldség, hús és fehérje és soem vagyok éhes

2012. márc. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
40%
Szerintem nem kell hogy fogyj mert "még fejlődésben vagy". Lehet hogy már mások is mondták és ne vedd sertesnek de szerintem igazuk is van. Nekem mindig ezzel a "ne fogyj mert gyerek vagy!" szoveggel jonnek es lassan rájövök hogy igazuk van. Nem fogsz elhizni de ha mindenaron karcsubb akarsz lenni akkor sportolj,es ne az etrendeden valtoztass. Bar azert ha ehes vagy inkabb ne csokit egyel, mert ha éhségre csak ugy eszel egy csokit az nem tart tul sokaig es 15 perc mulva ujra ehes leszel. Na mind1. Pl en mindennap gyalog megyek suliba. De ha ez nem megoldható. Reggel mondjuk mindennap 10 felülés. Ez tenyleg segit! Bocs a regényért! Szerintem a felulest probald ki!
2012. márc. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig akárki akármit mond, 162 centihez a 75 kg rengeteg. Én 165 centivel voltam 60 kg és nagyon rosszul éreztem magam a bőrömben.


Én sem javaslom persze, hogy drasztikus fogyókúrába kezdj, és nem is kell. Egyszerűen legyen önuralmad, ne koplalj, de ne told be azt az utolsó szelet süteményt, ne zabálj csokit ész nélkül.


Nasiból próbáld az egészségesebb vonalat követni, pl. magas kakaótartalmú étcsokival.


És mozogni kell. Ez is rajtad múlik, én nem tudok lemenni helyetted futni. Márpedig ez egy hatékony és olcsó sport.

2012. márc. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

pedig neked nem otthon kellene edzeni,ha alapból hajlamos vagy a lustaságra.

közösségben kellene,ahol nem hagyják,hogy sunnyogj.

és nem kis sportot,hanem rendszerese edzést.

ennyi idősen,ekkora magassággal a 75 kiló meg elég durva,de ez inkább a szüleid hibája elsősorban nem a tiéd.

itt egy minta étrend-

[link]

nem kell betűre betartani,csak viszonyításnak nézd át és ha kialakítasz és betartasz egy hasonlót,már az is nagy haladás lenne.

2012. márc. 25. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Fogyókúráznod egyáltalán nem szabad, mert fejlődő szervezet vagy és minden tápanyagra egyaránt szükséged van. Arról nem beszélve, hogy a fogyókúra csak egy kúra, amit x ideig csinálnak az emberek, hogy jobb alakjuk legyen. Ez hosszútávon nem megoldás.

A fogyókúrával ellentétben az életmódváltás nagyon is hasznos és már kamaszkorban is alkalmazható. A lényeg, hogy egészségesebb ételeket fogyassz és rendszeresen sportolj. Ez pedig egy életen át tartható dolog, ami a szervezetnek igen jót tesz.


A lényeg, hogy rendszerességet vigyél a mindennapjaidba. Íme néhány tanács:

- Naponta 5x egyél kevesebbet.

Reggelire mehet szénhidrát, lehetőleg valami egészségesebb pl. tk. kenyér, magvas zsömle, zabpehely stb. zöldséggel, gyümölcssel, felvágottal esetleg.

Ebédre gondolom azt eszed, amit anyukád főz. Ezzel én is így vagyok, mivel nem csak rám kell gondolnia, nem mindig van szuperegészséges kaja, de nem esek kétségbe. Ha zsírosabb a kaja, vagy tészta van, akkor kevesebbet eszek belőle és előtte picit több levest. Így ugyanúgy eltelek, mint máskor, de mégsem olyan rossz, mintha bevágnék egy nagy tányér tésztát.

Vacsoránál mellőzni kell a szénhidrátot, bár egy kicsit még ekkor is lehet fogyasztani, de tényleg mértékkel. Ilyenkor a legjobb, ha fehérjét fogyasztasz, pl. fehér hús, sonka, túró, natúr joghurt, zöldséggel vagy gyümölccsel.

Ezek a főétkezések, a közbe beiktatott tízórainak és uzsonnának az a lényege, hogy a kezdődő éhségérzetet csökkentsük és a következő főétkezésnél ne zabáljunk meg mindent. Ilyenkor ideális választás lehet a zöldség, gyümölcs, néhány darab korpás keksz, cerbona, diákcsemege stb.

- Ezenkívül nagyon fontos a megfelelő mennyiségű és minőségű folyadékbevitel. A szervezet számára elengedhetetlen a napi 2-2,5l víz. Az ugye tiszta sor, hogy a szervezet nagyrésze víz, amit folyamatosan pótolni kell, ezért kell vizet inni az üdítők helyett. Természetesen néha jár egy luxus, és időnként lehet gyümölcslevet inni, zöldséglevet inni, de a legjobb, ha te magad készíted el. Én időnként szoktam csinálni magamnak gyümölcslevet mindenféle gyümölcsből, nagyon szeretem, az éhségérzet elmúlik, feltöltődök és felpörgeti a szervezetemet, legalábbis nagyon úgy érzem, és nem utolsó sorban egészségesebb, mint a bolti, gyümölcsöt alig látott gyümölcslé.

- Az egészséges életmód másik fő alkotórésze a rendszeres mozgás. Heti 2-4x kell mozogni. Nagyon jó mozgástípus, amit már előttem is írtak, a futás. Mindent átmozgat és nagyon jól lehet tőle fogyni. Tehát elengedhetetlen, hogy mozogj sokat. Lehetőleg a természetben. Nemrég írták nekem a sporttal, konkrétan a futással kapcsolatban, hogy gyakorlatilag az agyban dől el. Ha azt mondod, hogy te most 45 percet fogsz kocogni és kizársz minden mást, akkor igenis tudsz 45 percet futni.


Ez számodra is járható út, hiszen minden tápanyagot megkap a szervezeted, de kicsit rendszerezve és egészségesebb formában.

Ha van még kérdésed, nyugodtan írj privátot.

16/L

2012. márc. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként annyira karcsú úgy sem lennék,mert a családomban vannak kövérebb emberek. - a kettőnek SEMMI KÖZE EGYMÁSHOZ!!!


A kövérebbek azért olyanok, mert azt teszik, ami te: zabálnak össze-vissza.


1. csokit, nasit cseréld fel zöldségre, gyümölcsre

2. édességéhség esetén egyél 1 csík csokit és KÉSZ

3. sportolj rendszeresen, heti minimum 4-5x, ebből 2-3 alkalom csapatban legyen, mert otthon elsunnyogod

4. cukros löttyök helyett vizet igyál/ cukmentes teát

2012. márc. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
88%

Nem tudok sokat írni ,már szinte mindent leírtak szerintem,de figyelj,ne keseredj el,ha nem sikerül egyből! Fokozatosan haladj..sok sikert kívánok neked!


(Én is próbálok fogyni amúgy:) )

2012. márc. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sztem is sok a 75kg a magasságodhoz! Én 160cm vagyok 59 kiló, és még min 5kilót le kell adnom!

Nem olvastam el a hozzászólásokat,de szerintem NEM fogyókúrázni kell, hanem életmódot váltani,ami a te korodban sem fog ártani! Pl a szalmakrumpli nem igazán sorolható az egészséges táplálkozáshoz, főleg nem este 7kor, ahogy írtad. A barackbefőtt sem valami jó! Ahelyett inkább egy almát egyél! Nem fogyókúrázni kell,hanem életmódot váltani!!! A sok édesség sem éppen egészséges, sem a szervezetnek sem a fogaknak...

Szerintem, (ez csak saját tapasztalat, nem vagyok szakértő), reggelire egyél pl rozskenyérből, teljes kiörlésű kenyérből,esetleg csökkentett szénhidráttartalmú kenyérből szendvicset, vagy tojást, virslit,stb.. Tízórai lehet vmi gyümi, turmix, puff.rizs vagy búza! Ebédre ami van otthon, de szerintem kevesebb mennyiség mint eddig volt, (mivel iskolás vagy még, ezért amit iskolába viszel azt egy kicsit csökkentsd), uzsira kb ugyanaz mehet mint tízóraira, vacsira meg inkább már valami könnyű... túró,hal,sovány húsok köret nélkül,tej, virsli,tojás stb!

Így ugyanúgy fogsz fejlődni,csak közben leadod a felesleget,ami nem jó,hogy van! Sajnos nem 1-2 kg-ról van szó,amit még "ki lehet nőni"! Ha bűnözöl néha nem baj, de nem kell az a sok édesség neked sem... hidd el!

2012. márc. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem működött jól a mérleg... 65 kg körül vagyok.

A futás az tudom,hogy nagyon jó,csak nincs időm rá.

8-tól 14-ig suliban vagyok,mire hazaérek és ebédelek 15.00 kicsit pihenek nem sokára tanulok és ha még magánórák is vannak... mikor mehetnék?

2012. márc. 28. 23:25
 10/11 anonim ***** válasza:
2012. márc. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!