Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem értem, a rágónál és a...

Nem értem, a rágónál és a kajánál is?

Figyelt kérdés

A TV-ben ment egy műsor az étkezési zavarokról, meg hogy vannak olyanok akik megrágják a kaját, de kiköpik szóval nem bulémia, mert nem hánynak.


Itt van egy kérdés pl. http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__17783-t..


De a rágó is ugyanezt csinálja! Ha kaját rágok -> savat termel a gyomrom

ha rágózom -> savat termel


akkor most rágózni se lehet? ha meg lehet rágózni, akkor meg ezt a köpdösést is meg lehet csinálni.

(most ne menjünk bele az éhező gyermekekbe, stb, meg pazarlásra, mert csak a biológiai dolgokra vagyok kíváncsi)


2012. márc. 4. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:

ha olyan tékezési zavarod van hogy a kaját kiköpdösöd az azért baj mert nem nyeled le, azaz koplalsz.

ha rágózol attól még feltételezhetően fogsz enni is és van is a gyomrodba valami, akkor meg had termelődjön a sav.

2012. márc. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A rágózás nem termel gyomorsavat,legalábbis jelentős mennyiségűt nem.
2012. márc. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2.nak

dehogynem. ezért is nem szabad csak kaja után rágózni, mert ugyanúgy bezavarja az agyat a rágózás, mintha ennél.

a kérdezőnek:

nem értem pontosan mire vagy kíváncsi, egy kérdést találtam, arra a válaszom, pedig hogy de, lehet rágózni :D

a köpdösést is csinálhatod, bár teljesen felesleges.

2012. márc. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem voltak savproblémáim és mikor rágóztam jobban lettem. Biztos termel valamennyi savat viszont nyálat annál inkább így az kicsit csökkenti azt. Akinek sok gyomorsava van annak dokik javasolják is néha hogy vagy szopogasson cukorgát vagy rágózon. Bár én a sok rágózástól éhes is leszek szóval nem értem ezt teljesen :D Viszont vannak szénhidrátok melyek a szájban már fel tudnak szívódni. Sok szénhidrát és egyéb anyag pedig a szájban maradhat és a nyálban oldódhat és így csökkenti a gyomorsavat vagy hogy. Az éhségérzet egyik kiváltója az alacsony vércukorszint is. Valószínűleg ez így kicsit emelkedik így nem érzi annyira hogy éhes. Na mind1, nem értem pontosan mire gondolsz.
2012. márc. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

De miért rágjak finom kajákat, ha utána nem nyelem le? Ez kínzás. Hiszen ha már finom, akkor le is akarod nyelni, mert jó neked, azért ízlik.


Szerintem ebbe bele lehet őrülni.

2012. márc. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet rágózni, viszont kaját megrágni és kiköpni, nem sok értelme van. A szénhidrátok nagy része már a szájban elkezd feloldodni.
2012. márc. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
10:21-es....ha hizlal, akármilyen finom, nem nyelem le inkább.
2012. márc. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!