Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Húson kívül mely élelmiszerekb...

Húson kívül mely élelmiszerekben van még viszonylag sok fehérje?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vegetáriánus, de nem igazán szeretem a húst.

Minőségi fehérjeporra meg nincsen pénzem. :(

Köszi a választ előre is!


2012. jan. 24. 09:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sajt, túró, tojás, bab, lencse, borsó, joghurt, illetve a legeslegjobb fehérjeforrás a hal (tengeri halak és tengeri herkentyűk).
2012. jan. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

hát.. ha már a fél világ azt eszi..: szója. ugye előttem írták mint "hüvelyesek".


a másik, hogy olyan fehérje port keress, ami annyiba kerül mint a hús. mármint ne a kiló hússal számolj, amiben van 800g víz meg zsír, hanem a maradék ~200g fehérjére számold a hús árát, és akkor meglátod hogy a por nem is drágább.

a legjobb minőségű igen, de azt kevesen tudják hogy miért is olyan drága, vagy hogy miért is sokkal jobb minőségű. úgy hogy egy sima tejsavó teljesen korrekt lehetne.

2012. jan. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem ez vált be:


[link]

2012. jan. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A lencsében is elég sok van, 26 g-ot írnak, de abban ch is van bőven.
2012. jan. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sajtot, túrót, natúr joghurtot, kefírt ezer számra eszem, de vissza kell vennem,mert megnőtt a koleszterin szintem (érdekes, hogy pont miután lefogytam, már csak súlyt tartok). A hüvelyesekről nem is tudtam...eddig.:)
2012. jan. 24. 13:38
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

a tejtermékek csak újabban képezik az emberi táplálékok részét, a koleszterin szint alakulásában meg nagyobb szerepe van az életmód aktivitásának, mint a tejzsír rövid szénláncú zsírsavjainak.


amíg az első rész negatívumként érinti a tejtermékeket, addig a 2. rész magyarázat lenne a koleszterin szinttel kapcsolatban.


egyéb megjegyzés, hogy bizonyos gyulladási folyamatok is járhatnak emelkedett koleszrein szinttel.

2012. jan. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi, hát sokat mozgok, ezért is lepődtem meg, mikor kiderült, hogy magas, mert nem ész nélkül fogyasztottam le magamat. A doktornő mondta, hogy esetleg a zsírosabb sajtok miatt lehet.

Megnézem neten a fehérjeporokat is, még csak DM, Rossmann ilyen helyeken nézelődtem.

2012. jan. 24. 13:54
 8/11 anonim ***** válasza:

igen, a doktornők.. mondanak ezt-azt, végül is van egy általánosítási alapjuk, valamit mondaniuk kell, plusz tanult is valamit, jó 10-20 éve :)


egyébként telítetlen zsírokat mennyit fogyasztasz?

mert amíg egy kis sűrűségű lipoproteinnek (LDL koleszterin) az a feladata, hogy.. na mi is.. zsírokat lerakjon talán, addig egy bizonyos nagy sűrűségű lipoprotein (HDL koleszterin) a zsírok elszállításával kapcsolatos, ez az arány pedig elképzelhető hogy függ a táplálkozásunktól.

na most, vannak tanulmányok, amik szerint nem..

na most (hopsz, szóismétlés) ezt el lehet olvasni a témáról, mert jobban kifejti miről beszélek

[link]


a lényeg meg az lenne, hogy eszel diót, tökmagot, oliva vagy lenmag olajat?

2012. jan. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én páromnak olyan szinten magas a koleszterinszintje, hogy a dokija ültében megugrott, amikor meglátta, merthogy szerinte ilyen nincs... Amúgy a párom súlya is teljesen rendben, egyáltalán nem túlsúlyos, és hiába magyarázom neki, hogy az étkezéssel igenis sokat javíthatna a helyzeten, nem hiszi el, inkább a kapott gyógyszerében hisz. Párom étrendje valami brutális -bár amióta velem van, legalább többnyire áttért a szárnyas húsokra és halakra-, de nála alap, hogy reggelire kolbász a hentesnél, imádja az olajban sült és rántott dolgokat, a belsőségeket, és húst hússal eszik...
2012. jan. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

hehe, hogy a jó kis koleszterin gyógyszerekről meg milyen jókat lehet olvasni.. az is kiakasztó. nem tudom mennyire fedik a valóságot, de az 100% hogy nem 1 alternatív megoldást keresnék, mire megennék ilyet. de ha őszinte lehetek, nem is szednék..

nem tudom hogy a gyógyszerekről itt ír-e, minden esetre szerintem az oldalon fellelhetőek érdekességek (is).

meg nyilván hülyeségek is.

[link]

2012. jan. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!