Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szálkásításban kérhetnék...

Szálkásításban kérhetnék segítséget?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérésem, hogy tudna nekem valaki írni szálkásításhoz NEM KONDITERMI edzést és valami kivitelezhető diétát?! Jó az állóképességem amúgy és én is összeállítottam valamiféle kis edzést, de nem tudom, hogy jó-e. Mint már írtam, nincs lehetőségem konditerembe menni, és futni se mindig, ezért azt intenzív ugrálókötelezéssel helyettesítem időnként. Szeretném, hogy valamiféle kockásodás legyen a hasamon és szép kidolgozott legyek, látszódjanak az izmok. Nem az a célom, hogy tiszta nőies nő legyek, hanem az, hogy sportos és edzett.

Az én kezdő összeállításom:

1. Bemelegítés

2. 2x 5perc váltott lábas ugrálás

3. 3x 10db négyütemű fekvőtámasz

4. 4x 50db lábemelés váltottan (oldalt fekve)

5. 4x 50db felülés

6. 5x 20db normál fekvőtámasz (nem női fekvőtámasz!)

7. 4x 50db guggolás előre nyújtott karral (0,5kg súlyzót fogok)

8. 5x 2perc alkaron nyújtott lábbal a lábfejen támaszkodás

9. 5x 20db guggolásból magasra felugrás

10. 30-45perc ugrálókötelezés/futás

Hát én ezt dobtam össze, minden tudásom bevetettem, dehát nem tudom, hogy sikerült. Remélem valaki tud nekem írni jobbat, hatásosabbat. Diétát azt nem írtam, próbálok figyelni, hogy kb.1200-1300 kalóriát egyek egy nap egészségesen. Hálás köszönetem a segítségért! :)

171cm 64kg


2012. jan. 19. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]

már olvastad?

meg a mintaétrendeket?

[link]

2012. jan. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Krisz85 ***** válasza:
EGyrészt ez a kalóriamennyiség vicc,, és az sem mind1, hogy miből jön össze ez a kalória, leírhatnád, ezze la súllyan azért én felvinném 1800 kcal ra, úgy hogy 150 g szénhidrát/nap, durván 40 g zsír a többi pedig fehérje (a zsír 9 kcal /g, a fehérje és a ch 4 kcal/g) így számold ki. Majd ahogy esik a súlyod hétről hétre (elég heti 1x mérni) úgy kell újraszabni a kalóriamennyiséget. Ezzel a kalóriával hiába mozogsz a tested jobban hajlamos lesz raktározni még edzéssel felpörgetett anyagcsere mellett is. AZ edzés is jobban fogod bírni, fogysz is, lehetőleg zsírból ha jól van öszerakva a diétád, igazából aerob edzeni kéne, mert az az igazi, és a torna mehet heti 3x 1 óra, ennél több nem kell ha zsírmentes és formás test a cél.
2012. jan. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Krisz85 ***** válasza:
Kösz Aczél én is be akartam linkelni, de akkor úgy látszik megelőztél, kösz :D
2012. jan. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak! :) Az aerob edzés otthon, szabadban hogy végezhető mindenféle gépek nélkül, miket csináljak, amik nagyon hasznosak? Amúgy az ételeket hogy tudom "számolni", mármint a zsírt, a szénhidrátot, a fehérjét ilyeneket. Az ebéden nem tudok változtatni, max. hogy kevesebbet eszek, a többit meg tudom oldani. (ebéd a menzakaja)
2012. jan. 19. 20:59
 5/7 anonim ***** válasza:

úgy hogy megnézed mennyi fehérje, zsír, szénhidrát van abban amit eszel. a zabban, a rizsben, a csirkében.. mindenben. én mondjuk csak extrém esetekben bonyolítanám ennyire, ha valami versenyformát kell elérni adott időre.


aerob meg azon a tévhiten alapul, hogy ilyenkor főleg zsírt használ el a szervezet, és akkor ezt az edzést kell csinálni. oké, jó ez, de az erősítő edzésed ahogy olvastam még jobb.

ott is sok energiát elhasználsz, amit aztán pótolni kell, de mivel mértékkel eszel ezért a saját zsírodból is égetni kell - és nem töltődik vissza, mert mértékkel eszel. ennyi.

2012. jan. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És ennek az edzésnek az eredménye mennyi idő múlva fog meglátszódni? (A zsírvesztés)
2012. jan. 24. 20:06
 7/7 anonim ***** válasza:

"amit aztán pótolni kell, de mivel mértékkel eszel ezért a saját zsírodból is égetni kell - és nem töltődik vissza, mert mértékkel eszel"


ezen kívül? heti fél kiló fogyást be lehet tervezni. mert annyival eszel kevesebbet, hogy fél kilót fogyj. vagy kiszámolt kalóriák szerint, vagy érzésre, de így csináld.

2012. jan. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!