Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ki segítene nekem? Aki már...

Ki segítene nekem? Aki már sikeresen csinál egy fogyit, vagy esetleg már túl van rajta, lehetőleg olyan aki nagy súlytól szabadult vagy szabadulna meg? 22/L

Figyelt kérdés
Nos az a nagy problémám hogy 93 kg vagyok, és 160cm. + hónapja van munkahelyem, és ez idő alatt lement 12 kg. Fogyókúra nélkül. De most nagyon szeretnék még legalább 30-at leadni. E-mailben várom olyan lány, vagy fiú jelentkezését aki Debrecenben él és esetleg tudna segíteni, vagy együtt is csinálhatnánk. Mert egyedül nehéz! Vagy esetleg üzeneteket válthatnánk! Számomra nagyon fontos lenne hogy lefogyjak! Előre is köszönöm!
2012. jan. 8. 09:16
 1/7 A kérdező kommentje:
3 hónapja van munkahelyem, és nem + hónapja :D
2012. jan. 8. 09:17
 2/7 anonim ***** válasza:
ha 12 kilót leadtál, miért nem fogysz tovább? hát egyél és mozogj hasonlóan mint eddig!
2012. jan. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerintem az attól ment le hogy én 1.5 évig itthon voltam és magyarán szólva semmit nem csináltam, és hirtelen hogy dolgozni kezdtem, nagyjából rendszeresen eszem, és hirtelen sokat mozogtam. Ugyanazt csinálom mint eddig de most valamiért lelassult a fogyás. Nagyon szeretném ha menne lefele. Szeretném a bőröm is feszesíteni közben, de már bele zavarodtam a sok módszertől amit a neten lehet találni ezért kérek itt segítséget.
2012. jan. 8. 10:08
 4/7 anonim ***** válasza:

itt is bele fogsz zavarodni, mert mindjárt jön valaki, és leírja a "legjobb" fogyasztószert.


egyébként a fogyásod azért állt/lassult le, mert csökkenhetett az anyagcseréd (hiszen fogysz, persze hogy visszavesz a test) vagy kicsit többet eszel.

ugyanis attól, hogy nem követed szám szerint, grammra pontosan mit eszel, attól még a tested igényei teljesen számszerűsíthetők. ha ennél kevesebbet eszel, fogysz. ha kielégíted, vagy többet eszel, akkor az ellenkezője történik.

az már egy jelenség, hogy ez az energia igény változik, mint írtam éhínség idején csökken.

ez az értelme a tudatosan tervezett étrendnek, hogy nem hagyja hogy túl nagy hiányt szenvedjen a test, sem energiában, sem tápanyagokban.


próbálkozz meg azzal, hogy naponta legalább 5x egyél, reggeltől egészen lefekvés előttig, igyál sokat.

emellett az edzést vedd minél komolyabban. mindennek az "egyensúlya" fogja megteremteni azt, hogy lesz elég energiád (nem leszel fáradékony, menni fog az edzés) ugyan akkor ezt úgy éred el, hogy a testzsírod csökken.

ellenkező esetben lehetne hogy nem edzel, nagyon keveset kell enned hogy fogyj, ez már-már koplalás, a test ezt krízisnek veszi, különböző módokon zsírt tartalékol (mintha ez ellentétes lenne az eredeti céllal).

tehát javasoltan az eddigi fogyást folytasd, csak próbáld több mozgással. esetleg egyél kevesebb körítést, ennyivel több zöldséget helyette. nem tudom mennyi kenyeret eszel, ezt át lehet váltani teljes kiőrlésű kenyérre, és kevesebbre, helyette több zöldség. télen is vannak zöldségeink, ki kell menni a piacra szétnézni.

én még azt mondom, pláne fogyás alatt minden étkezésnél mehet hús. tápanyaghiány mellett nem lehet normálisan fogyni, a hús viszont az egyik legjobb tápanyag forrásunk, ez tény. lehet vitatkozni hogy a bélrendszerünk hosszú a sok hús fogyasztáshoz, fogyás alatt azonban csak előnyös lehet.

és a mennyiség mindig is lényeg lesz. ha x sport, mozgás mellett nem fogysz, akkor kicsit kevesebbet kell enni, amíg meg nem indul.

ha sütőtököt eszel egész nap a húsok mellé, az már egy egész tűrhető táplálkozás, és simán lehet energiaszegény, ráadásul teljesértékű, a hús miatt.

2012. jan. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

itt is bele fogsz zavarodni, mert mindjárt jön valaki, és leírja a "legjobb" fogyasztószert.


egyébként a fogyásod azért állt/lassult le, mert csökkenhetett az anyagcseréd (hiszen fogysz, persze hogy visszavesz a test) vagy kicsit többet eszel.

ugyanis attól, hogy nem követed szám szerint, grammra pontosan mit eszel, attól még a tested igényei teljesen számszerűsíthetők. ha ennél kevesebbet eszel, fogysz. ha kielégíted, vagy többet eszel, akkor az ellenkezője történik.

az már egy jelenség, hogy ez az energia igény változik, mint írtam éhínség idején csökken.

ez az értelme a tudatosan tervezett étrendnek, hogy nem hagyja hogy túl nagy hiányt szenvedjen a test, sem energiában, sem tápanyagokban.


próbálkozz meg azzal, hogy naponta legalább 5x egyél, reggeltől egészen lefekvés előttig, igyál sokat.

emellett az edzést vedd minél komolyabban. mindennek az "egyensúlya" fogja megteremteni azt, hogy lesz elég energiád (nem leszel fáradékony, menni fog az edzés) ugyan akkor ezt úgy éred el, hogy a testzsírod csökken.

ellenkező esetben lehetne hogy nem edzel, nagyon keveset kell enned hogy fogyj, ez már-már koplalás, a test ezt krízisnek veszi, különböző módokon zsírt tartalékol (mintha ez ellentétes lenne az eredeti céllal).

tehát javasoltan az eddigi fogy

2012. jan. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 csokissüti002976 ***** válasza:
Írj priviben, én Debrecen körül lakom, de naponta vagyok Debrecenben.
2012. jan. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
aki debrecenben keres "társat" az ide is írhat F :DD
2012. aug. 7. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!