Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy oldjam meg a helyes...

Hogy oldjam meg a helyes étkezést?

Figyelt kérdés

Két állásom van,mindkettő part time.

Reggel fél 7-kor kelek,de ilyen koránnem tudok enni,így általában 10-kor "ebédelek" Vagyis azt eszem meg amit főztem.Délben indulok a munkahelyemre ahol délután 5-ig vagyok.4 órában dolgozom,de nincs időm ott enni,és nincs is benne a 4 órában az étkezési idő.5-kor amikor végzem 30 perc sétával átmegyek a másik melóhelyemre ahol fél 7-ig vagyok.Mire hazaérek van este 3/4 hét vagy 7 óra.Ilyenkor már piszok éhes vagyok,és alig várom,hogy egyek.Azt eszem amit reggel..Nem nassolok,nem eszek sokat,de úgy érzem így nem jó,mert hiába eszek keveset,nehezen fogyok.Másfél hónap alatt a sok mászkálás miatt,és hogy déltől este 7-ig meg sem állok,(lépcsőzök fel-le,rohangálok mint a mérgezett egér) de csak 3 kilót fogytam.Hogy oldanátok meg a helyes étkezést??


2011. okt. 7. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbáld rászoktatni magad, hogy reggel (8 körül) egyél valamit. Délben indulsz, tehát fél 12-kor ebédelj, ne 10-kor! Próbálj néhány falatot bekapni az első munkahelyeden! Ha semmiképp nem megy, akkor a 30 perc séta alatt egyél valamit. Otthon vacsi, de ne az legyen a főétkezés, hanem a déli.
2011. okt. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Eléggé adja magát szerintem a dolog. Reggel 7-fél8 körül egyél reggelit, nem kell sokat, csak valamennyit. Idővel ezt az adagot növeld. Az ebédet indulás előtt edd meg közvetlenül.

Vigyél magaddal szendvicset és gyümölcsöt, ez az uzsonna, amit a 30 perc séta alatt megeszel.

Este amikor hazaértél, szintén egyél még pár falatot, de ne sokat. De nem is leszel túl éhes, mivel két órával korábban ettél séta közben.


Nem mondom, hogy ez a tökéletes, de nagyjából jól megoldható a dolog.

2011. okt. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Pár napja már igyekszem fél 8-kor enni valamit,de akkor dél körül képtelen vagyok enni.Ezért sokszor inkább 10 kor eszem.Én nem tudok enni akkor ha egyszerűen nem vagyok kicsit sem éhes.Ha úgy érzem tele vagyok,képtelen lennék még egy falatot bekapni.

Az első munkahelyemen nincs étkezési időm.Vagyis nem jár szünet nekem.4 órát fizetnek,és azt le kell dolgozni.

Gondoltam hogy menet közben amikor átmegyek a másik melóhelyemre útközben eszek valamit.De nem igazán tudok enni menet közben,és végig forgalmas autóút mellett megyek..Szóval menet közben evést nem nekem találták ki..egyéb ötlet?

2011. okt. 7. 11:03
 4/8 anonim ***** válasza:
alapadataid? cm/kg/kor/nem?
2011. okt. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Csináld fokozatosan. Egyél meg 8kor mondjuk egyetlen darab jó reggelt kekszet. Attól még bőven megéhezel délre. Most valószínű azért nem vagy éhes, mert este alaposan bekajálsz.

Ha a forgalmas autóúttal gondod van, akkor menj esetleg biciklivel, 10 perc alatt átérsz, marad 20 perced kajálni. Vagy szedd jobban a lábad, így pár percet nyersz, és akkor tudsz enni. Azért egy szendvicsnek nem kell 2-3 percnél több, hogy megedd.

2011. okt. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
32%
Ehetsz annyit amenyit csak akarsz,csak ne nyeld le!!
2011. okt. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak húst, zöldséget és gyümölcsöt vegyél bevásárláskor. Minden más megváráslásával ne is fáraszd magadat, sem a pénztárcádat.
2011. okt. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azt hiszem reggel 8-kor eszek valami egyszerűt,és ha minden jól megy dél előtt fogok tudni enni.

Biciklivel nem fogok járni,inkább gyalogolok minden nap 1 órácskát(egyszer 45 perc,majd fél óra,és ez oda-vissza út)

Nem szeretek biciklizni(igazából nem is nagyon tudok) meg hát nincs is biciklim.

ma 12:23-nak.

Vennék én zöldséget,gyümölcsöt,de itt kint Angliában a gyümölcs nemcsak hogy drága de íztelen,éretlen. Az őszibarack olyan kemény hogy harapni sem lehet,és ez igaz az almára,körtére is..Ha ne adj isten akció van gyümölcsből akkor csak azért mert már túl érettnek tartják.Ilyenkor veszek,de ugye ez nem mindig van.sajnos.A zöldség hasonlóan íztelen..Itt kint még az igazi húsleves sem olyan finom mint otthon.

Úgyhogy marad az hogy igyekszem délig kétszer enni.

2011. okt. 7. 18:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!