Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha ketogén diétán vagyok,...

Ha ketogén diétán vagyok, belefér a mentatea és a kesukávé Pötyi édesítőszerrel? Nem akadályozza meg a ketózist?

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 23:38
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

-ketogén

-kesukávé

-ketózis


Itt csak lestem, mint jó paraszt a moziban.

De Pötyi édesítőszer mindent vitt ezek után! :-DD


Légyszi, írd le magyarul is a sülttököknek! Köszi!

2011. aug. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

Ha nem ismered a fogalmakat, akkor valószínűleg válaszolni se nagyon tudsz, de azért leírom.

A ketogén diéta lényege, hogy az ember szinte csak zsírt visz be (min. az ételek 80%-a zsír és fehérje, több változata is van). A túlzott zsírbevitel hatására a szervezet ún. ketonokat állít elő, amik pusztítják a zsírt, így aztán nem csak a frissen bevitt, hanem a régebben lerakódott zsírt is oldják, ezért a diétázónál beindul a fogyás. Ezt a folyamatot nevezzük ketózisnak, elvileg 4 napig kell tartani, de max. két hétig, utána kevésbé szigorú fogyókúrát kell választani, pl. paleot. Az étrendem nagyjából zsíros húsokból áll, de mivel a kesutej alapanyaga, a kesudió, egy olajos mag, tehát zsíros, gondoltam azt is szabad. A kávéban meg a teában semmi nincs, csak az édesítőszer

2011. aug. 29. 23:54
 3/39 A kérdező kommentje:

Véletlen elküldtem, folytatom:

Szóval az édesítőszer nem zsíros, viszont kanalanként csak 1 kalóriát tartalmaz, tehát szerintem belefér, de nem biztos. Ja, és a ketogén diétát nem szabad megszegni, mert akkor a ketózis nem indul be, vagy abbamarad.

A kesukávé pedig nem nagy ördöngösség, egy csomag kesudió, két bögre víz, fél kupak édesítő és fél kupak kávé jól összeturmixolva.

2011. aug. 29. 23:57
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
Én köszönöm a választ! Bocsi a hülyeségért! Remélem, lesz olyan, aki segíteni tud Neked! Jó éjt!
2011. aug. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Nincs mit. Jó éjt neked is!
2011. aug. 30. 00:16
 6/39 anonim ***** válasza:
63%

Miert hasznalsz edesitot? Es milyet?


Azt peldaul tudtad, hogy amikor olyat viszel be a szervezetedbe, amit a test nem tud lebontani (pl. aszpartame) akkor azt az anyagot zsirral veszi korbe, hogy artalmatlanitsa? Szerinted miert hizik a sok amerikai a dietas kolatol? Mert 80%a aszpartame... - ez csak egy erdekes adat.

Amugy bocs, a kerdesedre en sem tudom a valaszt :(

2011. aug. 30. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Tudom, de ebben csak szacharin és ciklamát van, azokat ajánlották, mint egészséges édesítőszereket.
2011. aug. 30. 01:53
 8/39 bix ***** válasza:
100%
mehet.
2011. aug. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
73%

szerintem olyan, hogy egészséges édesítőszer, nem létezik. Vagy használj cukrot illetve mézet, és számolj vele, hogy bizony hizlalnak, vagy ne használj semmilyen édesítőszert.

Anyám cukorbeteg, egyszer próbálta a Pötyit, hát ő is csupa pöty lett, és fulladt is tőle, hát ennyit arról, hogy ez a mű cumi mennyire egészséges.

2011. aug. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
30%
ez egy nagy butasag...ezt a dietat epilepsziasoknal alkalmazzak hogy elerjek vele a rohamok csokkeneset minimum 3 honapig kell tartani de max csak 2 evig. ettol te meg se csinosabb se okosabb es foleg egeszsegesebb nem leszel. Orulet hogy az emberek minden baromsagot kiprobalnak ugy hogy azt sem tudjak mi mire valo...kedves kerdezo letezik olyan szakkepzett ember akit ugy hivnak hogy DIETETIKUS...egy elemny lenne neki meghallgatni a monologodat errol a dietarol.
2011. aug. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!