Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexia? Lent a többi.

Anorexia? Lent a többi.

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az lenne a kérdésem,hogy anorexiás lennék? 63 kg voltam 4 napja,amikor éhes voltam rágyújtottam és nem ettem.... Zöld teát és vizet iszok,és joghurtot eszem. most vagyok 60 kg,és még 45-50 kg-ra szeretnék fogyni. Tanácsok? Mit ehetek amiben kb 100 kalória van?
2011. aug. 27. 15:53
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
haggyátok már, nem látjátok, hogy direkt csinálja? 100%-ig biztos vagyok benne, hogy nem lenne elég akaratereje ahhoz, hogy koplaljon hetekig... csak fel akarja magára hívni a figyelmet, amit látom sikerült is. azt hiszed ez valami divatos dolog? ettől menőbb leszel? gratulálok...
2011. aug. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
Folyton csak azt kérdezgeted, hogy mit csinálj, hogy vékony legyél. A kérdésed fölösleges, a válasz egyszerű: NE EGYÉL. kis hülye.
2011. aug. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

én 15éves vagyok, elindultam az anorexiához vezető úton. elkezdett hullani a hajam, nincs menzeszem..

anyum is észrevette, beszélgettünk, és már kezdek kifele jönni belőle..

hidd el nemigazán éri meg a soványságért.

170 vagyok 50kg, több nemakarok lenni, de már kevesebb se, mert tudom h nem szabad..

mert gondolj bele ha megáll a menzeszed, és késöbb majd nem lehet gyereked és majd szidod magad felnőttként, hogy a fiatalkori hiúságod miatt nem lehet..

necsináld...

vagy ha nagyonnagyon szeretnéd mégis, akkor nagyon okosan kell csinálnod, úgy hogy 1 hét alatt fogy félkilót, és akkor szépen lassan fogsz lefogyni, és akkor remélhetőleg nem lesz semmi bajod.

de 50kg-nál állj meg!!

2011. aug. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:
Köszi,aki segített. Még valakinek valami tanácsa?
2011. aug. 28. 18:10
 35/39 anonim ***** válasza:

O.O uhh azért vannak itt durva dolgok.


Biológusnak készülök és halottam már nagyon durva dolgokat. Az a helyzet hogy ti még teljesen fejlődő korszakotokban vagytok amikor tápanyag kell. Sokszor vékony csajok nem értik miért nincs nagy mellük és általában a fogyózáson is szokott múlni de ezt alapból a genetika, de a fogyózás sokat számít.


Meg kell találnotok, hogy mi az a módszer mennyi az a kis mozgás, ami még nem izmosít de fogyaszt mennyi és mi az az étel ami nem hizlal de elég energiát is ad. Az éhezés az egyik legrosszabb és legártalmasabb fogyási mód.


Tönkreteszi a szervezetet és főleg fiatal korban teljesen megzavarja az egész szervezetet. A immunrendszer is legyengül, a beleinkben baktériumok vannak amik étel nélkül elpusztulnak és hiányuk hasmenést okoz stb stb stb. Nem részletezem. De nem is erről akartam beszélni csak tudd hogy a szervezet összetett és az ideál bármilyen lehet a szervezet nem az ideálra van beállva:)


Az a fő ha fogyni akarsz akkor mindenképp egyél sok gyümölcsöt zöldséget és tedd le az a büdös és mérgező cigit. A joghurt tökéletes sok probiotikum legyen benne. Mozogj is egy kicsit ami még jólesik. Hanyagold a szénhidrátot cukrot. Zsírt kis mértékben mindenképp egyél, gyorsabb is lesz tőle a fogyás, mert a szervezet nem raktározza az ínségesebb időkre a zsírt hanem

látja van bejövet.


Nem tudom mennyiről fogytál le de 60 kiló még nem gázos sztem az 50 sem a 45-tel már problémáim vannak. De majd úgyis meglátod. Ömm mindenképp sztem keress fel egy szakszerű orvost diabetikust vagy hasonlót aki tud segíteni. Hidd el nem fognak lebeszélni ha te elszánt vagy sőt segíteni fognak. Ha meg állandóan csesztet akkor keres mást.

2011. aug. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

Na akkor én is írok pár jó tanácsot meg egy kis figyelmeztetést. Ezt, hogy nem eszel ne nagyon csináld mert egy életre tönkreteheted a gyomrod (nekem fogyózás nélkül sikerült még jó régen,évekbe telt mire helyrejött, ha ettem pár falatot vissza akart jönni, nem volt kellemes főleg társaságban. Na mind1) Ha hirtelen fogysz akkor a bőröd nem fog vele változni és pár év múlva azon fogsz sopánkodni hogy lóg a melled. Amúgy pedig ha fogyni akarsz és jól kinézni akkor azt lassabban tedd, főleg ha meg is akarod tartani. Nekem ami bejött: ha eddig nem reggeliztél vagy nem tízóraiztál, akkor szokj rá, és egy nagyon okos egyetemi tanár szerint ne egyél este 5 után és kész is. Ha eddig nem így csináltad akkor nem hirtelen, de egy idő után látszani is fog. A többi kajálásnál pedig csak annyi hogy ne edd degeszre magad. Mindenki írja itt (mármint a topikba) hogy diéta meg minden de egy kis esti torna is kell hozzá. Egyél sok gyümölcsöt és kevesebb édességet, vagy csak nézz körül mitől hízol és azt iktasd ki:) Szerintem a 45-50 kg az kevés, de ha vagy 55 és az izomban van jórészt akkor az szerintem tökéletes, bár ez attól is függ hogy hány cm magas vagy.


Remélem nem egy unatkozó, figyelemhiányos kis p*csa vagy és jót röhögsz itt a sok ember válaszán és én is feleslegesen gépeltem itt neked 2 kor mert akkor megőrülök -,-" :/

2011. szept. 1. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim válasza:
hát,az szépe,bár durva ha így le tudtál fogyni ennyi idő alatt.Szerintem 165 cm-hez olyan 50 kg az ideális.De ez elég marhaság amit te csinálsz.Rágyújtassz?Omg.Tény h a cigi fogyaszt,de gondolj bele.Hogy fogsz kinézni 50 kilósan,jó összeroncsolódott arcbőrrel,sárga fogakal,ronda,törött hajjal.Szerintem rakd le a cigit,vagy legalább csökkentsd.Mondjuk 1 héten egy szál.Az én fogyókúra módszerem pedig a következő.Reggeli joghurt,ebéd 1 szelet barnakenyér + kenhető sajt,+párizsi.Vacsora általában vajas barnakenyér paprikával v valamilyen más zöldséggel.Tudom h ennek fele se egészséges,de ezeket szeretem.Ne nagyon egyél sültkrumbli félét,főtt ételt is kerülöm.A tészta féléket is,pedig azt nagyon szerettem.Ha a csokit szereted,egy nap max egy szemet megehetsz.Inni általában ilyen szirupféle buborékmentes gyümilevet szoktam.Mozgásnak naponta fél vagy több óra tánc.Nálam ez bevált,nyár elején kezdtem el,akkor 58 voltam,most 54,és nem vagyok sovány,de kövér sem.Épp normális,és nincs rajtam szinte semmi háj.Jah,és nem azért mert olyan soványfajta vagyok.És persze egy dekát sem híztam eddig vissza.Próbálok valahogy egészségesen étkezni,meg mozogni.Persze azért néha egy kis csipsz becsúszik.De szerintem az nem normális h 4 nap alatt 3 kg lemegy.Ez beteges.És lehet h visszahízod majd.Szal ne csináld olyan durván,csak lazán,sokkal jobb lesz.És legalább nem vézna leszel,hanem szép,csini.Vagyis nekem ez vált be :)
2011. szept. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 Ivan Iljics válasza:

BMI - testtömeg index:

165 cm/63 kg

"Gratulálunk, az ön testsúlya ideális! Sem fogyásra, sem hízásra nincs szüksége. Amennyiben nem elégedett alakjával bőven elegendő ha rendszeresen sportol."


165 cm/50 kg

"Az Ön testtömeg-indexe alacsonyabb a normálisnál. Nyilván Ön is tudja ezt magáról, netán ismerősei is felhívták a figyelmét arra, hogy érdemes lenne pár kilogrammot magára szednie. A túlzott soványságot táplálkozási zavarok, anorexia nervosa, étvágycsökkenés is okozhatja, ezen esetekben mindenképpen forduljon szakorvoshoz. Amennyiben az elmúlt fél éven belül hirtelen súlycsökkenésen esett át, keresse fel háziorvosát!"


A 60 kg az nagyon jó. Kezdj el sportolni, egyél mindent.


Elmesélek egy sztorit. Egyik barátom (Laci) aki 14 éves korában úgy nézett ki mint egy labda (160 cm). Most 18 éves és izmos (180 cm). Ennek két oka van:

1, Sport

2, A "súlyfelesleg" magasságba ment.

Van egy másik barátom (Dani) aki 14 éves korában vékonyka volt(160-165). Most 18 és még mindig vékony(165-170).

Ki járt jobban?

2011. szept. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:

Én is 14 éves lány vagyok . Most nyáron és is elindultam az anorexia felé , de szerencsére még nem volt annyira durva a helyzet amikor sikerült kijönnöm belőle.

Május környékén észrevettem hogy a tanévben borzasztó sokat híztam . Először még csak azzal kezdtem hogy nem vacsoráztam , aztán jött a pontdiéta és visszafogytam a régi súlyomra. Folytattam tovább mert még vékonyabb akartam lenni. És elkezdett hullani a hajam , nem jött meg a menstruációm , fáradt voltam mindig , legyengültem. Ekkor rájöttem hogy " Úristen ! Mit művelek én a 14 éves , fejlődésben lévő szervezetemmel? " Újra elkezdem megfelelő mennyiségeket enni , persze az egészségesebb ételekből és rendszeresen sportolni ( hetente 5x) és azóta is tartom a súlyom és formás , izmos vagyok , nem pedig csontsovány.


Szóval összefoglalva én azt tanácsolom neked hogy étkezz egészségesen és sportolj rendszeresen . Ne fogyókúrázz , mert a szervezeted még fejlődésben vagy. Remélem nem esel ugyanabba a hibába mint én. :)

2011. nov. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!