Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » MIK az anorexia tünetei?

MIK az anorexia tünetei?

Figyelt kérdés
15/L
2011. aug. 1. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
1 tünete van: elutasítod a táplálékot.
2011. aug. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Dehogy 1 tünete van.

1. Hízástól való félelem, még alultáplált esetben is

2. az eredeti súlyod legalább 25%-ának elvesztése

3. A súlycsökkenést önmagad idézed elő (kaja mellőzése, hánytatás/hashajtás, túlzott fizikai terhelés)

4. Az alábbi tünetek közül legalább 2 van: több mint 3 menstruációs ciklus kimarad, lassú szívverés, hashajtó/vízhajtó/étvágycsökkentő bevétele, lanugo szőrzet


Így néz ki. Ja, és depresszió, schizopfrenia, phobia nincs a hátterében.

2011. aug. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

túlzott félelem az elhízástól (még akkor is amikor a gyermek súlya folyamatosan csökken)

testsémazavar (a beteges soványság ellenére a gyermek túlsúlyosnak ítéli magát)

a gyermek a táblázatokban kimutatott minimum testsúly eléréséhez szükséges hízást is visszautasítja

a menstruációs ciklus elmaradása (egyéb ok nélkül)

az éhségérzet letagadása

2011. aug. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :))
2011. aug. 1. 21:09
 5/11 A kérdező kommentje:
akkor én anorexiás vagyok :(.....!!!!!!!!
2011. aug. 1. 21:12
 6/11 anonim ***** válasza:

Tessék akkor felkeresni valakinek a társaságában egy pszichiátert. Ha próbálsz együttműködni, lehet kezelni, de ez szinte csak tőled függ, kedves kérdező.

Bár én még látatlanban sem vagyok annyira biztos ebben a "diagnózisban"...

2011. aug. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
mert ?
2011. aug. 1. 21:26
 8/11 anonim ***** válasza:
Mert? Mert hogy alkossak véleményt neten keresztül? Az, hogy önmagában valaki undorodik a kajától, vagy fogyott az elmúlt időben, még nem jelent egyet anorexiával. Ennek utána kell járni, van ennek módja. Erre való az orvos.
2011. aug. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én voltam anorexiás. Hány éves vagy? Az, hogy csak így rájössz, hogy anás vagy, nem így megy. Én is csak a kezelés után jöttem rá igazán, hogy mit le nem tagadtam, csak azért, hogy ne kelljen ennem.
2011. aug. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én az voltam...Hidd el nem kellemes. De így először énsem jöttem rá hogy anorexiás vagyok. Csak hónapokkal utánna kezdtem elgondolkodni hogy vajon mért érzek bűntudatot egy falat alma után...Meg így az anorexiások nagyon nem akarják bevallani hogy azok.legalábbis én nem akartam
2011. aug. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!