Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez most anorexia lenne?

Ez most anorexia lenne?

Figyelt kérdés

Nem hinném,hogy anorexiás vagyok, de azért pár dolog gyanúba ejtett.

-Szinte egész nap a kalóriabevitelen agyalok,és hogy mit egyek a következő étkezés alkalmakor( de nem vagyok éhes)

-Állandóan meg akarom mérni a súlyomat

-Félek attól,hogy visszahízok

-Ha elmegyek a tükör előtt,nem tudom megállni,hogy ne kezdjem el kritizálni a testem

-Sokszor nézek süteményes képeket a neten(ez nem tudom jelent e valamit,de ha már nem eszem,akkor nézhessem)

-Mindig aggódok, hogy ha valamilyen kész ételt nem tudom,hogy készült(sok olaj,cukor,liszt stb..ezért szinte meg sem eszem)

-Már szinte az összes ételben kivetnivalót találok(sok kcal,zsíros,cukros,lisztes..persze azért eszek is,de aggodalommal)

-Elég válogatós lettem

-Nagyon gyakran olvasgatom ezt a fogyókúra rovatot( tiszta függőség)

Fogyni nem szeretnék, csak megtartani a súlyomat.A gondolkodásmódomon kellene változtatni...Mi a véleményetek?(el lehet ítélni)


2011. aug. 26. 17:51
1 2
 1/19 anonim válasza:
89%
Ne edd lelked betegre. Edd, melyeket szeretsz, kedveld testedet. Remek kedv, ezer eszme lengedezzen eszedben, mellyel elfeleded eme esztelen terveket.
2011. aug. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Kezdődik a baj...Még egy kicsit jobban belelovallod magadat, és anorexia...Szerintem most próbálj meg változtatni a hozzáállásodon, és kérj szakorvosi segítséget, ha nem megy. Az anorexia lelki betegség, a testi változás, csak tünet, nem maga a baj...Ha ez a tünet még nincs meg, a többi (testképzavar, hízástól való félelem, az ételeken való agyalás tölti ki a napot stb.) akkor is már megvan...
2011. aug. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, az elhatározás fejben már megtörtént,hogy változtatni kellene.Már csak az a kérdés hogyan kezdjek neki.Majd ha már nem lesz ennyi szabadidőm,biztos kevesebbet agyalok ezeken, remélem a sulikezdés megoldja a problémámat.
2011. aug. 26. 18:22
 4/19 anonim ***** válasza:
Én is remélem, hogy sikerül, de ha rosszabbodna, fogadd meg a tanácsomat... Az anorexia házi gyógymódja még nem ismert, pszichológiai segítség nélkül kevesen gyógyulnak ki...
2011. aug. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:

"Majd ha már nem lesz ennyi szabadidőm,biztos kevesebbet agyalok"


Hát, erre én nem vennék mérget. De ha már sulikezdés, nincs az iskoládban pszichológus?

Hozzá nyugodtan ellátogathatsz. Elvégre így, magadtól felismerted, hogy ez így nem oké, de szerintem elkél az a segítség... Ráadásul valószínű, hogy lelki problémák húzódnak meg a háttérben, később is előjöhet.

2011. aug. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 reptoid tudós 2 ***** válasza:
Nem anorexia, csak a "tudatos táplálkozás" az agyadra ment. Nem tudom hogy van-e rá szakkifejezés.
2011. aug. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Igen, erre a pontos kifejezés az anorexia...
2011. aug. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 reptoid tudós 2 ***** válasza:

Az az anorexiás, aki le akar fogyni, akkor is ha csontsovány, és ezért koplalásra is képes.


Az hogy válogatós, és nézegeti a fogyókúra rovatot, de nem akar fogyni, az nem az.

2011. aug. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Voltál már anorexiás te is, vagy esetleg orvosi diplomával rendelkezel?? Mert az, ha elolvasol egy-két cikket a neten, nem tesz szakértővé...
2011. aug. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
akkor leszel gyógyult, ha egy töküres szobában sem fogsz ezen agyalni soha. a suli meg ezek csak figyelemelterelés.
2011. aug. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!