Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez most anorexia lenne?

Ez most anorexia lenne?

Figyelt kérdés

Nem hinném,hogy anorexiás vagyok, de azért pár dolog gyanúba ejtett.

-Szinte egész nap a kalóriabevitelen agyalok,és hogy mit egyek a következő étkezés alkalmakor( de nem vagyok éhes)

-Állandóan meg akarom mérni a súlyomat

-Félek attól,hogy visszahízok

-Ha elmegyek a tükör előtt,nem tudom megállni,hogy ne kezdjem el kritizálni a testem

-Sokszor nézek süteményes képeket a neten(ez nem tudom jelent e valamit,de ha már nem eszem,akkor nézhessem)

-Mindig aggódok, hogy ha valamilyen kész ételt nem tudom,hogy készült(sok olaj,cukor,liszt stb..ezért szinte meg sem eszem)

-Már szinte az összes ételben kivetnivalót találok(sok kcal,zsíros,cukros,lisztes..persze azért eszek is,de aggodalommal)

-Elég válogatós lettem

-Nagyon gyakran olvasgatom ezt a fogyókúra rovatot( tiszta függőség)

Fogyni nem szeretnék, csak megtartani a súlyomat.A gondolkodásmódomon kellene változtatni...Mi a véleményetek?(el lehet ítélni)


2011. aug. 26. 17:51
1 2
 11/19 reptoid tudós 2 ***** válasza:
Orvosi diplomám van, ráadásul gasztroenterológuára szakosodva.
2011. aug. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Én kérek elnézést...Pszichológus azonban nem vagy...
2011. aug. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 reptoid tudós 2 ***** válasza:

De te sem.

A táplálkozásszokásbeli rendellenességekhez azért én állok közelebb.

2011. aug. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Szerintem aki átélte, talán jobban tudja mi játszódik le ilyenkor az ember fejében...
2011. aug. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 reptoid tudós 2 ***** válasza:
Tehát aki már volt beteg, az orvos, értem!
2011. aug. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Hát ezért nem éppen ezt modtam...Bár leki eredtetű problémákat néha jó "sorstársakkal" megbeszélni (ld. anoním klubok)...Egyébként a dilidoki mondta...
2011. aug. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 reptoid tudós 2 ***** válasza:
Sorstársakkal megbeszélni nem azt jelenti, hogy egy féloldalas szöveg után rámondjuk, hogy te bizony anorexiás vagy, mert én is az voltam!
2011. aug. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

az összes rám illik az utolsóelőtti 3 pontot leszámítva. Szerintem ez nem anorexia. Én is most gőzerővel fogyok, és nem bűnözök stb, és még messze a vége. Talán kicsit tartok is ettől az anorexia-dologtól, mert most látom (hogy mindent betartok, nem zabálok félre), hogy a mániákus fogyózástól nem állhat olyan messze ez a betegség. Mert honnan tudjam, hogy mikor hagyjam abba? Fogytam mindenhonnan 5 centit, de még mindig ugyanolyan hájas vagyok. Kitűztem célokat centiben, de mi lesz, ha elérem és még mindig hájas maradok? Folytassam tovább, tudva, hogy lehet hogy rossz a testképem és anorexia felé tartok? Vagy fogadjam el úgy magam kockáztatva, hogy egyre messzebb kerülök a céltól?

Én már bebiztosítottam magam a hülyeség ellen. Írtam étrendet a hét minden napjára, tizedre pontosan kiszámolt kcal-al, ch-val, fehérjével. Szereztem mérleget. Akárhogy is adódik, akármennyire is nem kívánom vagy lassúnak tartom a fogyást, a 7 napból valamelyiket kiválasztom és mindent megeszek, ami ahhoz a naphoz tartozik. Mert mielőtt belevágtam, tiszta fejjel kiszámoltam, hogy ez így se nem sok, se nem kevés, tehát így a leghatásosabb. Én hiszek a régi, higgadt önmagamnak, és nem engedem, hogy átvegye az irányítást az új, fogyni akaró önmagam.

2011. aug. 31. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
velem is ez a baj PONT ez most a nyáron fogytam 18-19kg de attól félek hogy visszahízom... PONT UGYAN EZ A BAJOM most mit tegyek??
2011. nov. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!