Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most mit tegyek? Adnátok...

Most mit tegyek? Adnátok tanácsot, kérlek?

Figyelt kérdés

Ez az év a rohanásról szólt. Rohantam az iskolába, azután diákmunkára. Voltak külön óráim is, és szinte semmit nem szórakoztam, csak mentem, és tanultam. Én nehezen tanulok, ezért az átlagos tanulóidő kétszeresére van szükségem, és sajnos így sem jegyzek meg mindent. Nem is aludtam napi 8 órát emiatt, viszont az érettségim várakozáson felülire sikerült, ahhoz képest amilyen tanuló vagyok.


Minden nap 1 órát tornáztam, de nagyon keveset ettem. A torna nem volt megerőltető, csak emelgettem a lábam, és ugráltam, felüléseztem. Lefogytam, de a barátnőm azt mondta, nagyon szembetűnő a változás, mivel ő diétázik, azt mondta ért a kalóriszámításhoz, mondjam el 1 nap mit eszek, és megnézi, elegendő-e a kalóriabevitelem. Sajnos nem érte el az 1200 kalóriát. Azt mondta, hogy mivel most nyár van többet tudok enni, nem kell rohannom és stresszelnem sem, de készüljek fel rá, hogy a kétszeresét fogom visszahízni annak, ami lement. Én nem szeretném visszahízni, viszont ahhoz sem értek, hogy számítgassam a kalória-adagokat. Maga az ételek elkészítése is változó kalóriaértéket ad szerintem, nem mindegy, hogy hol és hogy sütöm a csirkét például.

Próbálok ezentúl odafigyelni, de honnan tudjam, hogy megvan-e az 1200, ha külön nem méricskélem? Nem akarok a megszállottja lenni, és minden adagot külön mérlegre tenni is szerintem pluszmunka. Az egyik kérdésem, hogy enélkül hogyan tudhatom, eleget ettem-e? A másik, hogyan egyek úgy többet, hogy ne jöjjön fel rám a kétszerese?


Köszönöm a válaszokat!


2011. jún. 27. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyél többet, és emeld a sportot, így nem fogsz elhízni.
2011. jún. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyél egy kicsit többet, mint korábban, de ügyelj arra, hogy egészséges ételeket egyél, változatosan táplálkozz. Mellé mozogj többet, mint korábban, így a szervezeted megkapja azt a mennyiségű tápanyagot, amire szükséged van de nem hízom (vagy ha lesz is súlyingadozás jelentéktelen mennyiségű lesz).

16/L

2011. jún. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Mostmár megnyugodtam, és megfogadom, amit mondtatok. Jó éjszakát Nektek!
2011. jún. 27. 20:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a baratnod nagyon irigy rad.
2011. jún. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, mert nagyon jóravaló.
2011. jún. 27. 20:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!