Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Adnátok pár tanácsot fogyással...

Adnátok pár tanácsot fogyással/alakformálódással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
172centi és 54 kilo vagyok . Tulajdonképpen nem is a súlyommal van bajom hanem a centikkel . Nem jól van elosztva mindez rajtam . A felső testemhez képest nagy a popsim és a combom . (és narancsbőr is van rajta :S) A tavaly nyári nadrágaim sem jönnek már fel rám pedig ugyan annyi a súlyom mint tavaly . Félek h ősszel is mikor bejön a hidegebb , a hosszú nadrágaimmal is ez lesz . Mit ajánlotok ? Most mit csináljak ?
2010. jún. 29. 22:19
 1/3 A kérdező kommentje:
alakformálással kapcsolatban * elnézést , elírtam .
2010. jún. 29. 22:20
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem értem miért nem válaszolt senki erre kérdésre, na mind1


Hát a narancsbőrt azt mozgással lehet eltüntetni és megfelelő diétával. Vehetsz narancsbőr elleni szereket is, én nem használtam soha ilyet, de nem akarom ellenezni.

Viszont a krémek túl kevés munkát végeznek.

Szóval igazából te elég vékonyka vagy, saját felelősségedre kövesd az alábbiakat :


- a tésztákat/kenyeret/burgonyát ( akármilyen formában )/ makarónit/egyéb pékárukat és lisztféléket TELJESEN iktasd ki a napi étkezésedből

- a cukros készitményeket , akár csoki akár habos banánturmix, ugyancsak kikell TELJESEN irtani

- a megengedett ételek elkészitésében nagyon kell figyelned az olajmennyiségre, illetve az olaj legyen extra szűz olivaolaj , viszont vigyázni kell, mert 1 evőkanál olivaolaj 120 kcal ( a napraforgó olaj sem kevesebb, nyugi , viszont sokkal ártalmasabb )


Tehát amiket ehetsz : + hal, csirke, pulyka, borjú , marha - húsok : grillezve a legjobb választás

+ zöldségek : párolva vagy nyersen

+ gyümölcsök : frissen és NEM gyümölcslé formájában

+ tejtermékek : light/ sovány változatokban , sajt és túrót inkább elhagyod, mert ezek még sovány változatban is eléggé kalóriadúsak

+ zsirok : mandula, kesudió, dió, olivaolaj


A ZSIROK SEGITENEK A VITAMINOK FELSZIVÓDÁSÁBAN, VALAMINT SEGITENEK A FOGYÁSBAN IS, FELESLEGES KERÜLNI ŐKET !


Fogyásra 1500 Kcal-ra van szükséged ( persze kivéve, hogyha nem akarsz csak 3 hónap belül eredményt látni, mert akkor ehetnél többet is )


Érdemes számolni a kalóriákat mindenben. Persze ez már a te döntésed, nem fogom erőltetni ,de ha számolod őket akkor biztos, hogy nem fogod meghaladni a határt ( 1500 Kcal )


Mivel narancsbőröd van a tiltott kajákat valóban jó lenne, ha kerülnéd és komolyan vennéd, ami a megengedett ételek elkészitését is jelenti. Minnélegyszerűbben fogyasztod el az ételt annál könnyebb és annál inkább könnyebb lesz az is, hogy ne olajban főzzél nagyrészt, hanem párolj/grillezz. Tehát felejtsd el a komplikált recepteket és mindenféle magyaros módszert, csináld egyszerűen , mert akkor a kalóriákat is könnyen tudod számolni.


Például délben grillezett pulykahúst eszel, párolt répával és párolt borsóval és uborkasalátával. Leméred a pulyka, répa, borsó és uborka súlyát ( gondolom van kicsi mérleged ) és megnézed, hogy 100 gramm-ban hány kalória van ( az interneten irja ) és akkor hármasszabállyal kiszámolod, hogy a TE pulykamelled hány kalóriás.


Pl. pulykamelled 200 gr.

100 gr. pulykamell 194 Kcal


Pulykamelled kalóriamennyisége = ( 194 x 200 ) / 100


És ez ilyen egyszerű a többinél is.


A tejtermékekre általában rávan irva a kalóriamennyiségük , akár adagra, akár pont száz grammra ( és ha csak száz grammra van akkor a súlya úgyis felvan tüntetve és kitudod számolni ), olyant amin nincs kalóriamennyiség nem érdemes venni.


Mozgás szempontjából nincs mit mondanom, minnél több mozgás és minnél intenzivebben. Érezd ahogy a tested dolgozik és lazulj el, sose görcsölj , mert megfogod utálni a mozgást.

Sokkal értékesebb és eredményesebb lesz a munka, ha kardió mozgás mellett súlyokkal is dolgozol. Ne aggódj, nem leszel izmos, ahoz versenyszerűen kéne edzened + fehérjeporokat kéne szedjél.

Tehát kardió mozgás például : korcsolya, úszás, kocogás, sizés, teniszezés, aerobik, Pilates, tollasozás, kosárlabdázás, stb.

Nem érdemes nagy súlyokkal dolgozni, de kicsi súlyokkal megéri, akár konditeremben, akár otthon ha van kisebb súlyod. Erősitő szallag is kiváló lehet.

Továbbá a hasi és farizom gyakorlatok nem ártottak meg még senkinek. Rubint Réka 20 perces tornája is erre alapozódik ( guggolások meg stb. ), ezek mind jók neked.


CSAK VIZET igyál és zöldteát, hébe- hóba lecsúszhat egy kávé, de annak legyen kiszámolva a kalóriamennyisége és hozzáadva a napi adaghoz ( ez persze akkor, ha kalóriát számolsz, mert mondom : NEM kötelezlek )


Sok sikert !

2010. jún. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen . nagyon sokat segítettél . (:

igazából ahogy látom nem kell olyan nagyon sokat változtatnom az étrendemen , mert eddig is hasonlóan táplálkoztam csak a mennyiségre kell majd figyelnem . (:

még egyszer nagyon köszönöm . (:

2010. jún. 30. 09:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!