Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Váltás egészséges életmódra!...

Váltás egészséges életmódra! Adnátok néhány jó tanácsot?

Figyelt kérdés

Szeretnék kb.5 kilót fogyni, de leginkább fittebb és egészségesebb szeretnék lenni. Imádom a csokit, chipset, fehér kenyeret, szóval mindent amit nem kellene ennem!

De zöldségeket, gyümölcsöket is szívesen eszem. Csak a sovány húsokat eszem meg, szóval a zsíros kajákkal nincs baj. Imádom viszont a rizst, krumplit és a tésztát, amik sajnos eléggé hízlalnak.:( Szívesen eszem főzelékeket is, csak éppen egy szép szelet kenyérrel.

Kenyérből már átálltam a teljes kiőrlésűre, az édességeket és egyéb nasikat próbálom mellőzni. Mi az amiről jó ha szinte végleg lemondok, és mik azok amik beleférnek az egészséges táplálkozásba?


2010. aug. 2. 16:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem!

Amit leírtál abból a chips ami nem jó, többivel nincs gond!

Csokit is lehet enni, mértékkel és ritkán!


Egészséges életmódot élek úgy hogy: nem cigizek, nem kávézom, semmi koffien, ritkán iszok alkoholt és ha iszok is akkor is keveset, rendszeresen mozgok.

2010. aug. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem meg...

Ha fogyni akarsz akkor lemondhatsz a chipsről és a csokiról is. Ha nagyon hiányzik a csoki, akkor fehérjeturmixot innék, vannak finomak is. A rizs, krumpli, tészta közül inkább a rizset válaszd, abból is a barna rizst, és azt ehetsz mértékkel. Főzelékeket nem javaslom. És mivel ez az étkezés elég egyhangú, ezért javaslom hogy vegyél valamilyen multi-vitamin készítményt.

2010. aug. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
*multi-vitamin = multivitamin
2010. aug. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
az egészséges életmód a tudatosságon alapul. először is a kenyérevést minimalizálod (a legjobb ha a fehér kenyeret lecseréled, teljes kiőrlésűre vagy rozskenyérre) csak reggelire eszel kenyeret és azt sem kell minden nap. a tésztákkal , rizzsel is vigyázol, hetente max egyszer akkor is csak ebédre. köretnek zöldséget, salátákat egyél. napi 5-6 kis adagot eszel, és nem csak egyszer kétszer egy nap. sokat is kell inni, 2-3 litert minimum, ami legyen víz vagy tea de cukor nélkül.
2010. aug. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok, az kimaradt hogy heti rendszerességgel sport(3-4 alkalom) és nem csak 2 hétig hanem ezentúl mindig.
2010. aug. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem célom egyhangúan étkezni, csak pár példát hoztam fel hogy mit eszem.

Nem cigizek, nem kávézok, és ritkán iszom alkoholt. Inkább az édességfüggő vagyok. Sajnos.

Salátákat szeretem, de egyelőre olyan szoktalan hogy fűszeres párolt csirkemellemet csak salival egyem meg.

Bicajjal járok dolgozni, de egy kis torna még rámférne az is biztos.

2010. aug. 2. 17:24
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

telejs kirőlésű kenyér, már tettél az egészségedért

chips az teljesen fölösleges, az jó ha teljesne elhagyod

csoki mértékkel és ritkábban mehet (az étcsoki a legjobb)

tészta az szerintem mehet, persze nem mindennap és ne vacsorára de nem kell teljesen lemondani róla

rizs, krumpli oké (főleg ha a krumplit csak megfözöd, és nem sütöd)

nasira megehtnek szerintem a száritott gyümi, korpovit keksz, pufirzs, joghurt, mézes-tej stb stb

2010. aug. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
pedig hidd el köretnek hús mellé sokkal jobb a sali és zöldség. régen én is hús mellé mindig rizst, krumplit, tésztát ettem. amióta váltottam lefogytam és sosem érzem azt kaja után hogy húúú de tele vagyok és legszívesebben csak lefeküdnék aludni. sokkal energikusabb vagyok , jobban érzem magam. ilyen kis dolgokon is múlik sokminden.
2010. aug. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egy nagy étkű, de velem is gyakran előfordul hogy ha rizst/krumplit eszek a hús mellé egyből elálmosodom. Mindenképpen kipróbálom salátával, még ha fura is lesz előszor.
2010. aug. 2. 17:44
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az életmódváltás ott kezdődik, hogy nem adsz nekünk számot és megpróbálsz úgy enni, ahogy neked jólesik. Mert most őszintén : kitől várhatjuk el, hogy megvonjon magától bármit is ? Egyáltalán honnan született ez a felfogás, hogy bármit is megkellene vonni ? Figyelj, ha azt ennél amit kivánsz akkor sokkal egyszerűbb lenne. Nem lenne olyasmi, hogy " 1 tábla csoki vagy semmi " , az ilyen dolgok akkor alakulnak ki amikor valamit megtiltunk magunknak. Most még nyár van, talán azért is tűnik olyan könnyűnek ez az egész táplálékmegvonás, de jön a tél és akkor már nehezebb ellenállni a burgonyának, tésztaféléknek, stb.


És akkor ti most megvontok magatoktól olyan ételeket, amiket majd télen annyira fogtok kivánni, hogy duplán eszitek őket. De talán ezt nem hiszitek....


Na mind1, azért lenne 1 kérdésem a kérdezőnek : miért nem eszel azt amit megkivánsz, ott és akkor ? Amikor csokit kivánsz gondolom nem egy egész tábláról van szó és amikor kenyeret akkor meg gondolom nem egy fél kenyérre gondolsz. Vagy ha igen, az már baj, az azt jelenti, hogy már túl sok ideig megvontál valamit a szervezettől.

Tehát visszatérve : miért nem kezded az életmódváltást azzal, hogy eszel abból, ami jólesik ? Miért nem lehet egy csomag chipset pár napig tartani a konyhában és minden nap megenni egy pár darabot belőle ? Vagy egy kocka csokit ?


Szóval én ezt nem értem, sokan VÉGRE rájösztök, hogy érdemes lenne örökre változtatni valamin, de akkor miért nem változtattok a felfogásotokon ? Senki sem emlékszik a gyerekkorára ( mármint kb. 12 éves koráig ) ? Akkor ugyanis mindenki mindent evett és a legtöbben közülünk nem voltunk túlsúlyosak , és tudjátok miért ? Mert nem zabáltuk tele magunkat és nem ettünk meg valamit csak azért, hogy ne dobjuk ki+ nem voltunk odaszögezve egy székhez.


Végülis felőlem mindenki menjen a saját esze után, de annyira egyszerű lehetne minden, ha egy kicsit félretennétek a kilóktól s a hizástól való félelmeiteket s az oly sok éven át beszerzett rögeszméket a kajával kapcsolatosan.

2010. aug. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!