Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csokifüggöség? Hogyan lehet...

Csokifüggöség? Hogyan lehet leszokni az edessegrol?

Figyelt kérdés
Azt hiszem csokifuggo vagyok , ez nagyjabol egy eve lehet igy , ami alatt felszedtem jo 10 kg-ot. Nem volt megfelelo az eletem, igaz , most sem az , csak kezdek beletorodni. Viszont az edesseg iranti vagyamat nem tudom elhagyni. Nem telik el ugy nap , hogy ne egyek ha csak egy kockat is , de ahhoz vennem kell, mert otthonrol kidobom egy eros pillanatomban. Aztan amikor megvan mar sokszor nem birom abbahagyni.Ha nem eszem ingerult vagyok es ideges. Ez fuggoseg! Hogyan valtoztassak rajta ? Segitsetek !
2009. márc. 13. 17:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Én is az voltam régebben, úgy lehet leszokni, hogy nem eszel egy kockát se.
2009. márc. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
máshogy nem megy..elkell hagyni a csokit. jelölj ki egy napot magadnak egy héten mikor eszel csokit. és akkoris csak pl egy túró rudi, vagy egy puding, vagy egy szelet csoki. Azt nem írtad hogy fogyi szeretnél-e, de ha igen akkor így néha eheted. melette persze mozgás, és megfelelő étrend. Ha vissza térsz utána egy normál étrendhez és esetleg minden másodiknap akarsz csokit enni..sajnos énis ígyvagyok vele:) akkor a napi kalória mennyiségböl vonj ki valamit és helyette a csoki. pl ettél egy csokit délután, akkor a vacsorád kevesebb lesz vagy lightosabb. Csak vigyázni kell és akkor nincs gond hogy hízol tölle.
2009. márc. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%
Mennyiségi gyümölcs evéssel (éhgyomorra)
2009. márc. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigieket , de pont ez a baj , hogy megyunk valahova vendegsegbe , ott is mindenki kinalgat mindennel , persze nemet tudok mondani , de itthon annyira elfog a vagy , hogy nme birom ki. Itthon is tudok nemet mondnai, mert kidobtam oket , de aztan csak azon kapom magam, hogy vettem egyet. Es ha nem eszem "elvonasi tuneteim vannak". Persze , hogy fogyni szeretned ezert akarom elhagyni a csokit . A cukorral semmi bajom, azt egyaltalan nem teszek a kaveba , semmibe sem , de a csoki az kifogott rajtam . :(
2009. márc. 13. 18:17
 5/13 A kérdező kommentje:
Mit tegyek a "vàgy" ellen ????
2009. márc. 13. 18:18
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
Vegyél diabetikus csokit vagy fekete csokit (80-90%ost), ezek jó alternatív megoldások, s bár ugyannyi kalóriát tartalmaznak, de előbbi nem vált ki heves inzulinreakciót, tehát nem hízlal (ha nem egyszerre eszel meg egy táblát), az utóbbi meg nagyon egészséges és szintén beilleszthető egy diétába.
2009. márc. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
én amikor édességet kívántam, mindig ettem egy kevés mézet (a kedvencem a repce méz, mert az nem csorog. ) Azzal a kevés mézzel csillapítani tudtam az édesség utáni vágyamat. Persze, tudom, hogy az is édes, de legalább egészséges :)
2009. márc. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ezek egesz jo otletek , koszonom. Azt gondoltam potcselekves , ezert vagtam ossze zoldseget , hogy ha nagyon ramjon a dolog azt ragcsaljam, de nem jott be , mert az iz nem az volt! :(

Valamivel potolni kene , ezt az etcsokisat kiprobalom , koszi ! :)

2009. márc. 13. 18:54
 9/13 anonim válasza:
74%

Jesszusom! Ti még nem hallottatok róla, hogy a kakaó nagyon minimális fenil-etil-amint és anandamint, továbbá teobromint tartalmaz? Továbbá arról, hogy a kakaó az agyunk jutalmazóközpontját stimulálja?


A megoldás egyszerű: édesítőszerrel, zsírszegény tejből vagy vízből (vízzel sem olyan rossz!) és zsírszegény kakaóból készíts kakaóitalt.

2009. márc. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Akkor ezzel tudom "helyettesiteni" a csoki utani vagyamat ?
2009. márc. 14. 09:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!