Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan, hogy csokifüggőség?

Van olyan, hogy csokifüggőség?

Figyelt kérdés
Naponta több szeletet is megeszek, sokszor érzem, hogy hiányzik, akkor meg kell ennem egyet, mindig van otthon pár darab.
2010. dec. 1. 19:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos van csokifüggőség. Pont olyan, ahogy leírtad. Annyira nem nehéz róla leszokni, mint a dohányzásról, de igen erős motíváció kell hozzá. Én még nem találtam meg ezt a motivációt. Annyit változott az egész, hogy nem eszem mindenféle csokit, csak a legjobbakat és az elég drága. Nos, ha nem tudok olyat venni, amit szeretek, inkább nem is veszek és ez valamennyire csökkenti a csokokoládé fogyasztásomat. Talán, ha beteg lennék tőle mondjuk nagyon beteg, leszoknék? Nem tudom.

Szóval nem vagy egyedül ezzel.

2010. dec. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
persze hogy van, én is abban szenvedek...de az enyém "hard"abb...napi 1-2 tábla vagyis 1 tábla = 100 g , 2 meg 200g
2010. dec. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
ja én is megeszek vagy 2 táblát naponta , kihagyom pár napig és már remeg a kezem xD
2010. dec. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

hát én meghalok az utolsón...:D :D kössz uccsó!

amúgy én is kényszert érzek csokievésre, de le tudom győzni.........néha

2010. dec. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Akkor nem vagyok egyedül :) De ez végülis nem olyan káros szokás, mint a dohányzás, szerencsére nálam a hízás sem probléma, mert vékony vagyok és örülnék pár kilónak :)

A lényeg, hogy legyen otthon, akkor nem lehet baj :D

2010. dec. 1. 20:16
 6/15 anonim ***** válasza:

én vagyok a napi 1-2 táblás, én sem hízok:D csokizabálás mellett néha még fogyok is és ígyis gebe vagyok xD

de amúgy nem vagyok sztem kórosan sovány, orvosra nincs szükségem:D

2010. dec. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Szerencsések vagyunk, mi lenne, ha még híznánk is tőle :D így nem tartom károsnak, az egy-két tábla is belefér az egészséges életbe szerintem...én szeleteket szoktam venni, twix, mars, milkyway, ezekből napi 4-5-6 vagy amennyi épp van otthon :D Nem olcsó az biztos. De változó, régebben volt, hogy táblás csokikat ettem. Meg chipszet is sokszor eszek, de ritkábban mint csokit :D
2010. dec. 1. 20:24
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem gumicukorfüggöségem van... szerencsére (vagyis nekem nem szerencsére) ritkán van mostanában alkalmam hozzájutni, mert ha lenne akkor rengeteget ennék..

Egyszerüen nem tudok betelni vele.. betegre ettem már többször magam vele :D


Amúgy én nem hízok semmitöl szóval ez se árt..

2010. dec. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is az van! Én nem eszem minden nap, mert elkezdtem fogyizni, de aznap mikor nem eszem, meg tudnék őrülni :)
2010. dec. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Azért ne öülj annyira, hogy nem hízol, mert csöppet nem egészséges. Normális tápanyagoktól veszi el a helyet az étkezésedben, előbb-utóbb mégiscsak hízáshoz vezethet, de ami a legfontosabb: a mértéktelen cukorfogyasztás cukorbetegséghez.

egy másik csokoholista, aki azért a mások napi két tábláján igencsak elámult. Egy tábla is iszonyú sok!

2010. dec. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!