Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Normális dolog a csokifüggőség?

Normális dolog a csokifüggőség?

Figyelt kérdés
A lányom 12 éves és imádja a csokoládét.Minden nap kell neki vennem,mert ha nem akkor kiveri a balhét.Sír és teljesen maga alatt van,ha esetleg nincs itthon csoki.Ha eszik egy csokit akkor jókedvű lesz és nincs semmi gond.Tényleg van ilyen,hogy ennyire igényli a csokit?És miért?
2010. nov. 10. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

igen, van csokifüggőség. Egyrészt a benne levő cukor felnyomja a vércukrát és mikor az leesik, akkor nagyon kívánja az édeset. Másrészt a kakaóban van vmi ami a boldogség hormont felnyomja az ember szervezetében.

Erről sürgősen le kellene szoktatni, mert étkezési zavart és túlsúlyt okozhat. Sajnos erősnek kell lenned, és csökkenteni az adagját majd teljesen megvonni tőle. Az első pár nap kemény lesz, de amint kikerül a csoki bűvköréből, már nem is fogja kérni. Persze ez egy ilyen nagy gyereknél nehéz, mert gondolom van zseb pénze, de próbálj hatni rá. Nézzetek utána a neten, hogy milyen gondokat okozhat ez a csoki őrület.

2010. nov. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
pff már bocs de nem vagy normális h azért adsz neki mert hisztizik...
2010. nov. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindig imadtam a csokoladet. Kozel 40 evesen is naponta megeszem az ugymond adagomat. Foleg este. A sulyom normalis, mondhatom jo alakom van. Nagyon ritkan betegszem meg, soha nem voltak rossz fogaim. Mivel kislanyod 12 eves esetleg a kaloriakra kellene figyelned. Nem irtad mennyi csokit eszik es milyent.(az en kislanyom 3 eves es eleg gyakran keri a kinder delice-t)
2010. nov. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg a mennyiség számít. Szerintem kár egy gyerektől megvonni a csokoládét, de vhogy erről a hisztiről lekellene szoktatni. Ne azért kapjon mert hisztizik. Napi 1 db kinderszelet nema világ vége.
2010. nov. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A függőség nem normális dolog.
2010. nov. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

Az én gyerkőceim minden nap kapnak valamilyen nasit ,többnyire csokoládét vagy kinder terméket ,ill túró rudit

nápolyi szeletet stb! Semmi problémájuk nincs ettől , normálisan étkeznek nem túl súlyosak de a finomságot ők is

elvárják és keresik mikor haza érnek. Szerintem leszoktatni nem kéne róla még csak egyet egyet eszik naponta :)

2010. nov. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az nem baj ha hisztizik:)

De szerintem tényleg tudatosan lejjebb kéne venni az adagot.

Én 34 éves vagyok, van 2 gyerekem, és bármennyi édességet meg tudnék enni, de visszafogom magam.

2010. dec. 19. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!