Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A kalóriaszámolós módszerrel...

A kalóriaszámolós módszerrel mennyi idő alatt lehet lefogyni?

Figyelt kérdés
Számolom, mennyit eszek meg, napi max. 1000-1100 kcal-t. A napi kalóriaszükségletem 1500 körül van, ha nem csinálok semmit, de még napi 1 órát biciklizek is. Szóval jó ez egyáltalán? Vagy milyen fogyókúrát ajánlanátok? Körülbelül mikor kezdek el fogyni mert még egyáltalán nem fogytam és nagyon el vagyok keseredve :(((
2011. máj. 19. 07:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Te hány kg vagy h 1600 kell? :) 40? :O mondjuk akkor nem tudom miért akarnál fogyni :D"


Nem tudhatod, hogy az illetö mennyi idös és milyen magas - adott esetben lehet egy 10 éves valaki 130 cm-rel, és akkor jogos a fogyási vágy.


De nekem is 1600 körülit ir ki, és én 155 cm és 63 kg vagyok - tehát nem mindegy, hogy ki mekkora.

2011. máj. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Eredeti kérdésre: elvileg egy kiló fogyáshoz ~7000 kalóriás deficitre van szükség, tehát annyi idő alatt lehet lefogyni vele, amennyi idő alatt ezt a deficitet (vagy a többszörösét, ha több kiló) eléred. Ha mondjuk felhasználsz alvással meg mindennel együtt 2000 kalóriát egy nap, és ezret eszel, akkor 7 nap egy kiló.


Papíron.


Gyakorlatilag a fogyás beindításához sokaknak viszonylag hosszú idő és kitartás kell, és holtpontok is vannak minden kúrában, amikor hiába eszed ugyanazt, meg sem mozdul a súlyod.

Vízvisszatartás is befolyásolhatja, illetve a diéta alatt végzett mozgás is, mert a mozgással épített izom nehezebb mint a zsír.


Kilók helyett vagy mellett érdemes centizgetni is, valahol jelentkezni fog a változás, és ad egy kis erőt a folytatáshoz.

2011. máj. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, mintha valahol olvastam volna hogy 1 kg zsír 7000 kalória.

És igaz, a magasságra nem gondoltam :) mindenesetre nekem 2000 jött ki.

A mérés jó ötlet, tegnap megmértem magam, megnézem egy hét múlva is!

2011. máj. 23. 07:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!