Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A kalóriaszámolós módszerrel...

A kalóriaszámolós módszerrel mennyi idő alatt lehet lefogyni?

Figyelt kérdés
Számolom, mennyit eszek meg, napi max. 1000-1100 kcal-t. A napi kalóriaszükségletem 1500 körül van, ha nem csinálok semmit, de még napi 1 órát biciklizek is. Szóval jó ez egyáltalán? Vagy milyen fogyókúrát ajánlanátok? Körülbelül mikor kezdek el fogyni mert még egyáltalán nem fogytam és nagyon el vagyok keseredve :(((
2011. máj. 19. 07:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

1. A kalóriaszámolós módszer NEM az, hogy ezentúl 100 kcalt eszek!!!! Ehhez pontosan meg kell határozni, hogy NEKED mennyire van szükséged, nem lehet egy ilyen hasraütött értéket venni alapul.

2. CSAK a kalóriaszámolás nem elég, az csak segit a mennyiségek meghatározásásban, emellett legalább ennyire fontos, hogy sok zöldséget, gyümölcsöt egyél, mérsékelt mennyiségü fehérjét, és kevés szénhidrátot meg zsiradékot. A kalóriaszámolás ilyenkor föleg arra jó, hogy ha a nem igazán javasolt ételekböl eszel, akkor azokból csak keveset egyél, hogy nem lépd túl a kcal-keretet.

3. Azt, hogy mennyi idö alatt fogysz le, csak akkor lehetne megmondani, ha tudnánk, hogy MOST milyen vagy: magasság, súly, hány évesem fiú vagy lány, mennyit mozogsz, stb.

4. A diéta MELLETT magyon fontos a rendszeres sport, mert enélkül nem tudsz lefogyni, es a böröd sem lesz szép utána.


Itt ki tudod számolni, hogy NEKED JELENLEG mennyi kalóriára van szükséged, és azt is, hogy mennyit kell enned a heti fél-egykg fogyáshoz, ennél több nem ajánlatos:


[link]

2011. máj. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az első válaszolóval. Bizonyos mennyiségű kalóriát be kell vinni ahhoz, hogy ne lassuljon le az anyagcsere.
2011. máj. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A testsúly függvényében kell meghatározni a napi ch bevitelt.Itt megtalálsz mindent: [link]
2011. máj. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Előző! A testsúly ÉS A MAGASSÁG függvényében kell meghatározni.


Kérdező, hogy jött ki az 1500 kalória? Egy felnőtt nőnek kb. 2000 a szükséglete a súlytartáshoz. Nem a BMR-t kell nézni!!!

A fent említett link [link] jó. Csak a fontot állítsd át kg-ra, és a tápanyagszükségletet nézd, ne a BMR-t.

2011. máj. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát nem mindegy, mit eszel. Mert két tábla csoki is 1000 kalória, meg egy rahedli egészségesebb kaja is lehet annyi.

Amúgy kevésnek tűnik ez nekem.

Fogyás... hát én pl. az 50 kilómmal a fejemre állhatnék, két hónap után se igen látszana különbség, míg egy 120 kilós ember napok alatt le tud dobni több kilót is akár (más kérdés, hogy az zömében vízvesztés).

Ha rám hallgatsz, akkor amúgy sem a kalóriák számolgatásával töltöd a napod, hanem egészségesebb kajákat eszel, mozogsz, és a mérleget elkerülöd. Fogj egy centit, ott az igazság. Mivel ha a zsír helyére izom kerül, csinosabb, feszesebb leszel, de esetleg súlyra több is, mert az izom tömege nagyobb.

2011. máj. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Én pontosan meghatároztam, hogy nekem mennyi kalóriára van szükségem. Szerinted a hasamra ütöttem, és azt mondtam, hogy jólvan akkor legyen 1500 ennyire van szükségem?

Mondjuk én nem azon az oldalon néztem amit te adtál. Ott 2100 kcal jött ki súlytartáshoz, 1100 fogyáshoz.

ÍRTAM, HOGY MOZGOK. Édességet nem eszek egyáltalán.

Reggelire sokszor eszek tojást, de azt olvastam, az egészséges. Tízóraira nem nagyon tudok enni, mert nem tudom mit szabad. És amúgy is iskolában vagyok.

Ebédre, hát... Csak számolom, hogy mennyi kalória. Nem a legegészségesebb. Szeretem a tésztaételeket, ma meg pl. pulykamellet ettem, tört krumplival. De nem sokat!

uzsonnára max egy joghurt, vacsorára semmi. És mégegyszer mondom, naponta biciklizek egy órát!

Akkor így kérdezem, hogy le tudok e fogyni??

2011. máj. 19. 14:50
 7/13 A kérdező kommentje:
Ja igen, és 16 éves vagyok, lány. Ha ez olyan fontos lenne.
2011. máj. 19. 18:19
 8/13 anonim ***** válasza:

Mutatok egy naggyon jó oldalt, egyéni kalóriaszámításra, mert az hülyeség hogy 2100 kalória kell a súlytartáshoz.. Az sok. Nekem az egyéni 1641kcal/nap. Neked is ekörül lesz, lehet kicsit több. És ha 1000-1100-at eszel, hááát, két hét múlva látod már a változást.

Én is elkezdtem, de én napi 500-600 kalóriát eszem, és két hét után mondták, h fogytam sokat. Jó de ez mondjuk elég egészségtelen fogyókúra, tudom.. De nem nagyon érdekel:D Lényeg, hogy fogyjak:D

Na de az oldal (lehet a második résznél lesz a kalóriaszámolás):

[link]


Remélem segítettem:) 18/L

2011. máj. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja, és igyál sok vizet! Én azt hittem hülyeség, de nem! Ha nagyon éhes vagyok, megiszok fél litert, akkor valahogy eltelít egy időre:D
2011. máj. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

2100 miért hülyeség? itt néztem: [link]

Te hány kg vagy h 1600 kell? :) 40? :O mondjuk akkor nem tudom miért akarnál fogyni :D Amúgy megnézem az oldalt, köszi!

2011. máj. 22. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!