Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért is jobb az intervallumos...

Miért is jobb az intervallumos edzés? És ez jó volt annak?

Figyelt kérdés

5 perc bemelegítés

30 mp kb 35 km/h-val, 30 mp 27 km/h-val

ezt csináltam 10 percen keresztül

utána 4 perc levezetés

3-as fokozaton csináltam (szobabiciklin)


105 kg vagyok.


2011. márc. 20. 18:17
 1/6 krameri válasza:

bizonyítottan sokkal hatásosabb, azért jobb.

Van valami csoda recept:

12sec gyors

8sec lassú

és mindezt 20 percig.

És ebből ha jól emlékszem 3 sorozat, de az nem biztos. És persze bemelegítés, levezetés kell pár perc. Az a lényeg, hogy így csináld, évekig kutatták tudósok, és ez a lehető legjobb a fogyáshoz.

2011. márc. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

az időket tekintve jó, de csak akkor hatásos, ha a gyors fázisban tényleg mindent beleadtál és majd kiköpted a tüdődet ;)

egyébként azért jobb, mert most 24 óráig pörögni fog az anyagcseréd és a szervezeted kénytelen lesz a zsírraktárhoz nyúlni

2011. márc. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tényleg mindent beleadtam, bár ma nem vagyok a toppon, ezért választottam ma ezt az "edzésfajtát". Máskor mindig 40 percig csinálom kb 30 km/h-val 2-3as fokozaton.
2011. márc. 20. 18:39
 4/6 anonim ***** válasza:
egyébként nem Te vagy az a lány aki nov elejétől fogyizik és nagyon lassan megy? Mert akkor csinálhatnád mondjuk 2 hétig ezt az intervallumot (mert ugye sokkal hatásosabb), és utána megnézhetnéd, hogy gyorsabb volt-e a fogyás. tök kíváncsi lennék az eredményre :)
2011. márc. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

nem, az nem én vagyok.

140 kg-ról indultam. sajnos

2011. márc. 20. 19:30
 6/6 Krisz85 ***** válasza:

Nem akarok senkit elkeseríteni, de a magas intervall edzés csak akkor használ el több zsírt adott egyénnél, ha a zsíranyagcseréje is jó az illetőnek, amihez jó pár év edzésmunka kéne aerob intenzitáson. Máskülönben az intervall edzéstől túl is edzheti magát, az idegrendszere kimerül és hiába a 24 órán át pörgetett anyagcserének ha az illető nem diétázik mellé.

Továbbá az intervall módszer is már eleve kérdéses ezen az edzésen, mivel az intervall edzés lényege az, - amit valójában intervallnak neveznek edzői berkekben, - hogy az illető végez egy résztávot, jön egy nem teljes pihenő, aztán egy intenzívebb résztávot, megint egy nem teljes pihenő, ezt növeli X - szer, majd jön egy teljes pihenő, ez volt egy széria, majd folyt köv. az egész. Na ez az intervall, a kérdező (már bocs), feltehetően egy ilyen valódi intervall edzést nem is bírna végigcsinálni.

Azonban helyette ajánlatosabb volna, alacsony intenzitáson menni (max pulzus 50-70% án,) máfél órákat, heti 6x akár, és mellette diétázni, akkor javulna a zsíranyagcsere, és effektíve több zsírt használna fel a mozgáshoz a kérdező.

2011. márc. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!