Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akiben van élet, aki szeret...

Akiben van élet, aki szeret élni, azon van 5 kiló súlyfelesleg, igazam van?

Figyelt kérdés
2011. márc. 14. 20:11
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
abszolut úgy gondoltam mint 21.01
2011. márc. 14. 22:22
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Én is a 21:01-essel értek egyet teljesen!:)És neked is igazad van kedves kérdező:)

Mondjuk rajtam sincs nagy felesleg,max.1-2 kg,bár mások azt mondják,hogy tökéletes az alakom(na persze :D)én is szeretek élni,nem azt lesem mindig,hogy jajj,most ebbe a csokiba hány kcal lehet vajon?...stb.Ha úgy adódik,még lefekvés előtt is eszem vmit,ha csokit,akkor csokit,ha elmegyünk étterembe,vagy meghívnak randizni,nem szégyenlősködöm,normálisan eszem,ha megkívánom a sört egy meleg nyári estén,akkor megiszom stb.Persze nagyon sokat mozgok,meg azért figyelek,hogy egészséges legyek,de nem ez a legeslegfontosabb!:)

2011. márc. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Abban én is egyetértek, hogy nem lehet állandóan diétázni. Akkor soha semmi finomságot nem ehetne az ember. Pl a Tejcsoki kizárva amit imádok! Sajnos rengeteg olyan kérdés van itt is, hogy bezabáltam, most mit tegyek? Meg, hogy undorítóan sokat ettem? Ha az ember normálisan étkezik akkor nincs lelkiismeret furdalása egy kis csoki után. Én azt mondom, ha valaki megkíván valamit akkor egye meg, csak mozogjon sokat és tartson azért egy bizonyos mértéket:-) Én rengeteget sportolok, de ha édességet szeretnék enni, akkor megeszem és örülök is neki. Nincs rajtam felesleg, sosem volt:-) Ha valaki meghív vacsizni, akkor nyugodt szívvel elmegyek, másnap maximum kevesebbet eszem és többet mozgok:-)
2011. márc. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Igen, ez mind szép és jó, de arra nem gondol senki, hogy nem mindenki hízik 5 kilót attól, hogy megadja a testének azt, amit megkíván? Pl a testvéreim ilyenek. Rajtam 6 kiló plusz van, én hízékonyabb vagyok, de az életet mind úgy szeretjük.


Tehát ez az öt kiló-10 kiló ez csak maszlag. Mert nem mindenki hízik, és nem mindenki annyit, és nem mindenki attól. Az aranyszabály, amit a kérdező írni akart, az az: aki igazán élvezi az életet, sz nem fogyókúrázik. Na így már van valami értelme, de ilyen kilókat nem kell beleerőltetni. Remélem, érthető volt. Egyébként magával az alapgondolattal abszolút egyetértek.


Volt egy időszak az életemben, mikor 10 kiló feleslegem volt, elkezdtem fogyózni. Nagyon szépen lefogytam, karcsú és vékony voltam, de az álladó odafigyelés kényszere miatt megsavanyodtam. Leráztam magamról ezt a kényszert, és visszajött 5-6 kiló, ebből nyárra lemegy 3, így olyan 3-4 kiló feleslegem van állandó jelleggel. De őszintén: nem zavar. Tudatilag és érzelmileg szabad vagyok, nincs ez az állandó önkontroll, ami megkeserít. Biztosan van, akinek ez jól megy, hozzászokik, nekem 2 év alatt nem sikerült. Jobban élvezem így az életem.


25/N

2011. márc. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon örülök hogy a kezdeti lehurrogások után kaptam pár egyetértö választ :-) persze, a kérdés nem arról szól hogy van a büvös ötös és aki csak 4,5 kg-al több az még nem boldog, aki meg 5,5kg-al az már nem boldog, hanem maga az életérzés. Úgy is lehet érteni, hogy "nem baj ha van rajtam 5 kiló én boldog vagyok" mert rengeteg az olyan kérdés, hogy "ettem egy szem cukorkát, most meghalok" és ez nem normális, és szeretném ha jelentkezne sok olyan, aki igenis ugy van ezzel mint én (mi) :-) köszönöm... (persze ellenérv is jöhet)
2011. márc. 15. 11:45
 16/31 anonim ***** válasza:

de kedves kérdező ez akkor sem a kilókon múlik. ha valakin egy deka felesleg sincs, vagy éppenhogy túl sovány attól még élvezheti ugyanúgy az életet,ehet akár minden nap édességet meg finom kajákat..

nem értem az emberek miért hiszik azt hogy aki sovány vagy épp jó az tuti szenved és nem eszik semmi finomságot és az élete csak a diétáról szól? én majdhogynem túl vékony vagyok mégis majdnem minden nap eszek édességet, nem vetem meg a finom falatokat, akár este 10kor is eszek stb.. viszont melette sportolok és így nincs rajtam felesleg. az hogy valaki figyel egy kicsit arra hogy mit eszik az nem azt jelenti hogy szánalmas unalmas élete van.

2011. márc. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
57%

szerintem ti nagyon elbeszéltek egymás mellett. a kérdező nem azokra gondolt, akik alapból nem hajlamosak a hízásra, hanem azokra, akin ALAPBÓL van felesleg. ugye vannak azok, akik megszállottan el akarják tüntetni azt az 5 kg-t és átbőgnek egy éjszakát, ha megettek 1 kocka csokit délután, másnap víznapot tartanak és 3 órát aerobicoznak. ha pedig elmennél vele fagyizni egyet, akkor húzza a száját, hogy abban mennyi kcal van.

a másik típus pedig az, akit nem annyira zavar az az 5 kg, persze nagyjából egészségesen él, meg mozog eleget, de ha elhívják este pizzázni, akkor simán elmegy, és nem azon aggódik, hogy óó az az 5 kg, most mikor fogom leadni, és utána rögtön meghánytatom magam...


szó sem volt azokról, akik egyébként alkatilag vékonyak, itt csak azokról beszélünk, akik úgy élik az életüket, hogy pár kg felesleg mindig is volt, van rajtuk. az persze más kérdés hogy a "pár kg felesleg" kinek hol kezdődik.

2011. márc. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Nem megbántani akartalak a "kövér vagy és magadat nyugtatod" szöveggel, bocs ha félreértettem a mondandód, csak bosszant, mikor pl. van egy kövér nő, aki nem tud lefogyni és "bosszúból" minden csinos, vékony lányt legebéz, meg leboldogtalanoz. Szerintem annyi összefüggés van a súlyfelesleg és a boldogság között, hogy akinek pl. olyan a genetikája, annak felesleges sanyargatnia magát 3-5kg miatt, mert nem fog annyival jobban kinézni, mint amennyivel boldogabban élhetne. És ebben az esetben az adott személy valóban boldogabb a +5kg-val. Egyébként szerencsére a magam 24évével nem vagyok érintett abban, amit írtál :)
2011. márc. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
nem bántottál meg :-) én is direkt nem az elhízott kategóriát hoztam fel :-) mert az teljesen más tészta... és nem a szép csinos formás vékony lányok/nők ellen beszélek, hanem azok ellen, akik nem képesek elfogadni azt, hogyha nem 0-ás méretek, mert egyszerüen nem olyanok, és ezért képesek magukat tönkretenni, és szomorkodnak otthon egyedül legyengülve 45kg-osan és már annak sem örülnek,mert lelkileg testileg tönkrementek... ehelyett lehettek volna inkább boldogok, élhetnének teljes életet, akár 60kg-osan is. Egykorúak vagyunk akkor :-) Az én bmi-m meg 20 :-D szóval nem vagyok kövér :-D ... DE SOVÁNY SEM :-D
2011. márc. 15. 16:17
 20/31 anonim ***** válasza:
Egyébként a divatnak is nagyban köze van hozzá, véleményem szerint. Mert amíg olyan nadrágok hódítanak, amikből egy 28-29-30-as méretű szárába nem tudja beledugni a lábát egy 53kg-s ember, addig valamelyest érthető, hogy sokan úgy érzik valami csak nem lehet okés velük.
2011. márc. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!