Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen edzést ajánlatok?

Milyen edzést ajánlatok?

Figyelt kérdés

Fogyókúrázok már lassan 6 hete. Eddigi edzésem általában 1 óra futás volt. Most szeretnék mást is csinálni a futás mellett. Tudtok valamit ajánlani ami nektek bevált?

A futás ugye elvileg mindent formál, de ezt még csak a combjaimat látok változást. Valami olyasmit szeretnék, amivel csipőt és hasat is fogyasztja. Természetesen étkezésre is figyelek.

Természetesen elégedett vagyok, meg tisztában vagyok, hogy lassan kell fogyni, eddig le is ment majdnem 7kg. De ugy érzem, mintha nem lenne elég a futás. És azért 2órát nem akarok futni.

Köszi mindenkinek, aki segít!


2011. febr. 20. 16:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és 165cm magas, és jelenleg 87kiló.
2011. febr. 20. 16:21
 2/7 anonim ***** válasza:

Mivel elég túlsúlyosnak vagy mondható, ezért a futás semmiféleképp nem ajánlatos, mert tönkreteszi az ízületeidet. Kezdetben bicózz mondjuk, amíg nem szoksz, nem szokik hozzá a tested egy kicsit a mozgáshoz. Ez amolyan "felkészítés" a futás előtt :)

Később, ha belekezdesz a futásba, bőven elég lesz, hidd el :) Azt is szép lassan, fokozatosan kell gyorsítani, nem egyből a 100m gyorsra gyúrni :) Ha esetleg unod, jöhet az aerobik, és hogy szép tested legyen (bár nem tudom, hogy férfi vagy nő vagy-e), idővel a feszesítés (értelemszerű, ha nő vagy), pl. pilates formájában.

Azt viszont ne felejtsd el, hogy a sportnak nem a mennyisége, hanem a minősége számít inkább!


Sok sikert, kitartást :)

15/L

2011. febr. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
8évig kéziztem, bár 10kilóval könnyebb volt, de az izületeim elég sokat kibirtak, és nincs is vele gond. Köszi a választ. :D
2011. febr. 20. 16:32
 4/7 Krisz85 ***** válasza:
Milyen pulzussal futsz?!
2011. febr. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na ezt nem tudom igy megmondani neked. :D

Az elején még sokat sétáltam. De egyre jobban belejöttem. Vannak benne erőteljes futás és kocogás, ami inkább gyorsabb tempójú, mert elég rendesen kifáradok.

2011. febr. 22. 19:48
 6/7 Krisz85 ***** válasza:

köszi a választ, már csak azért kérdezem, mert ha aerob zónában futsz, akkor egyrészt több zsírt égetsz, másrészt ha edzettebbé válsz futásnál akkor van egy baromi nagy hátránya, ami az előnye is.


Egyrészt nagyobb teljesítmény társul a kezdeti alacsony pulzushoz, vagyis kvázi azonos átlagpulzussal most jobban futsz feltehetően mint amikor elkezdted, ez még oké, a szervezeted jobban regenerálódik az edzésből, ezért érzed azt, hogy már nem elég a futás. Ennek előnye, hogy adott mozgáshoz kevesebb energiára van szükséged. Hátránya viszont, hogy így vagy az intenzitást növeled, de akkor nagyon gondos visszatöltés kell edzés közben (sportgél, izotóniás sportital), vagy maradsz a normál intenzitáson (aerob zóna), de akkor szépen a mennyiséget növeled.

Ha lenne pulzusmérő órád, akkor azzal élvezet igazán futni pont ezért. A testzsír egyébként legjobban a KB azaz regeneráló intenzitáson használódik el energiává a mozgáshoz, és bomlik le zsírsavakká, stb, ez a KB intenzitás (220-életkor, és ennek kb. 50% a környékén, max 60% ig), ehhez 40 perc ilyen folyamatos mozgás kell,egy hátránya van, hogy egy ilyen edzéssel relatíve elég kevés zsírt használsz el, de az csak zsír, magasabb intenzitáson abszolút számokban több zsír ég, de több szénhidrátot is használ az illető, és ha nincs tisztában azzal hogy kellene enni edzés előtt, közben és után akkor nagyon elronthat mindent. Ezért van az, hogy sok ember kövéren fut fogyás céljából, jól bekezdenek, vörös fejjel lihegve futnak órákat majd évek múlva is ugyanígy néznek ki, holott csak egy dolgot kellett volna csinálniuk : adott intenzitáson egyenletesen kocogni, edzetleneknél sétálni.


Sok sikert!

2011. febr. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Huha, micsoda válasz! Egy nagyon nagy piros pont! :D

Köszönöm szépen!Akkor lehet beszerzek egy pulzusmérő órát. Remélem nem olyan drága. Tényleg köszi a válaszod, sokat segítettél! :D

2011. febr. 26. 09:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!