Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van valaki, aki tartósan...

Van valaki, aki tartósan lefogyott koplalással? Elmesélnéd a történeted?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 21:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A koplalás és a kalóriaszámlálás, meg a mindenféle csodadiéták követése is a gyenge emberek módszere. Akik nem tudják azt mondani, hogy egy süteményt elveszek, és a többihez nem nyúlok, úgyis ugyanolyan íze van a többinek is.


Inkább azt mondják nem eszem inkább semmit, az a biztos, vagy nem eszem, mert nem fér a táblázatomba, vagy nem eszem belőle, mert xy celeb se evett belőle és lefogyott.


Mindenki szervezete egyéni, így nem lehet egységcsomagokban árulni a diétát, kalóriát számlálni sem lehet egységesen, mert mindenkinek más az aktivitása, más a szervezete, más az idegrendszere, más az élete.


A sok mozgás az alap, és a többször keveset evés. Általános szabálynak talán elég lehet az is, hogy sose egyél annyit, amitől teljesen tele vagy. Mindig csak kellemesen lakjál jól. Lassan rágj, lassan egyél, és előbb érzed majd, hogy van valami a gyomrodban, akkor állj is meg.

És minden táplálékot vigyél be egy nap. De mértékkel. Semmi sem hiányozzon az étrendedből, így nem lesznek hiánybetegségeid. Egy vitamin, vagy fehérje vagy akármi hiánya is okozhat farkaséhséget.


Ha nem szeretsz sportolni, tényleg elég a séta, legalább egy óra, gyors tempóban. Sokat számít, ráadásul a téli depresszió ellen csodákat művel.


Szerezz hozzá kutyát vagy társat, akár neten keresztül is, úgy izgibb. Sztem minden településen akad egy fogyni vágyó, aki csatlakozna.

2011. jan. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Akkor elmondom ötezeregyedszer is.

Koplalással le lehet fogyni. (Közben az egészséged tönkremegy, a bőröd ronda lesz, a hajad hullik, a körmöd töredezik, a menzeszed kimarad, ha lány vagy, az izmaid eltűnnek, tanulni nem tudsz, a hasad és melled lóg, rossz a közérzeted - de ez mellékes, nem ezt kérdezted.)

Lefogytál, hurrá. De már nagyon-nagyon éhes vagy, de mivel már csak 45-50 kiló vagy, azt hiszed, tiéd a világ, meg különben is halál betegnek érzed magad, elkezdesz kicsivel többet enni. Az anyagcserédet a koplalással tönkrevágtad, szerencsétlen kikoplalt szervezeted minden egyes kalóriát kétségbeesetten igyekszik tartalékolni a következő eszetlen éhezésedre = baromi gyors iramban visszahízod az egészet, vagyis nem lesz tartós a dolog, hiába kínoztad magad. Ennyi.

Egy egészséges felnőtt nőnek kb. 2000 kalóriára van szükséges, ennyitől nem hízik. (Persze ki kell pontosan számolni, ez csak kb. érték.) Ha kevesebbet eszik, fogy, ha többet, hízik, ha pont ennyit, súlyt tart.

1400-1500 kalória alatt az illető már koplal, de igazán látványos eredmény 1000-1200 kalóriával tud elérni. Vagyis éhezik. Mikor lefogyott, elkezd kicsit többet enni, és már 1500 kalóriánál hízik. Közben csodálkozik, miért, amikor régebben 2000-rel súlyt tudott tartani. Nahát, mi történhetett? Hát csak annyi, hogy koplalt.

2011. jan. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm így fogyott le (tartja a súlyát), de csak 8 kg feleslege volt: a hét első 2 napján csakis gyümölcsöt és zöldséget evett, inni édesítőszeres teát és zöld kupakos ásványvizet ivott (kb. napi 2-3 litert). A hét 3. napján reggelire gyümi, ebéd amit épp főzött (fehérje mindig volt benne), ebből egy kis adag, uzsi pl. virsli, vacsi semmi, vagy mondjuk egy natúr joghurt. 4-5. napon fokozatosan emelte az adagokat. A hétvégén meg normálisan evett (kb. napi 2000 kcal-t), bármit, ami volt (bűnözés is belefért), de azért nem tömte magát degeszre. Heti 3-szor 1 órát edzett dvd-re (Rubint Réka). Viszont ő otthon volt, mivel egy műtét után lábadozott (a hízás is a műtét miatt volt, mert el kellett hagynia 6 hétig a mozgást, előtte viszont rendszeresen mozgott, ráadásul a Karácsony és a többi ünnep -szülinapok hada- pont beleesett ebbe az időszakba), de azt mondta, ha dolgoznia kellett volna, nem bírta volna, mert nagyon legyengíti az embert, fejfájás, szédülés stb. Valamivel több mint 1 hónap alatt dobta le így a kb. 8 kg-t. A mai napig tartja a súlyát, méghozzá úgy, hogy minden nap eszik édességet. Tudni kell, hogy ő alapból nem egy hízékony fajta! Szóval nála működött, azóta is rendben vannak a leletei, nem ment tönkre egyik belső szerve sem. De ő előtte is egészséges volt (a műtt más jellegű volt).
2011. jan. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
58%
Én is koplalás párti vagyok hiába jönnek ezek a rögtön feljön rád az egész! EZ NEM IGAZ!!!! Ha valaki koplal napokon keresztül és tegyük fel tart csaló napot és nem zabál össze vissza akkor talán csak egy kiló jön vissza nekem ennyi jött vissza! Nem vagyok híve az ötször egyél picit én kétszer szeretek enni sokat tartom a sulyom, de ha mégis baj lenne beiktatok egy hét koplalást majd ésszel térek vissza az étkezéshez és láss csodát egy kiló fölösleg sincs rajtam pedig hízékony vagyok!
2011. jan. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
49%
Utolsónak tényleg igaza van! Az ötször keveset nekem is csak arra jó, hogy tartsam a súlyom, egy deka nem megy le ilyenkor! Pedig nem vagyok hízós fajta! Viszont terhesség alatt én is meghíztam, először lement magától, de a második baba után csak diétával, méghozzá olyan diétával amit sokan itt koplalásnak neveznének... Mellette persze rendszeresen edzettem/edzek is a mai napig. A lányom már 2 éves és még mindig tartom a súlyom!
2011. jan. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
81%
Én úgy fogytam le tartósan, hogy este csak gyümölcs vagy zöldség, minden este lábemelések és felülések, egy időben lépcsőzőgépet (mini stepper) is használtam, reggelire 2 szendvics helyett egy, és 1 év alatt lement 15 kiló amit azóta sem szedtem vissza.
2011. jan. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom, miért kell egyből mindenkinek ugrania egy ilyen kérdésre, és írni a bunkó válaszokat..

EZ CSAK EGY KÉRDÉS!

Ki mondta, hogy koplalni akarok?? Meg ha igen akkor mi van? Mi közötök hozzá? Kérdezte valaki a véleményeteket?

CSAK A KÉRDÉSRE KÉRTEM VÁLASZT

és erre 18 válaszból 16 arról szól, hogy de hülye vagy, meg lusta, amikor nem tudtok rólam semmit!!


Annak, aki normálisan a KÉRDÉSRE tudott válaszolni, annak köszönöm:)

2011. jan. 10. 15:38
 18/20 anonim ***** válasza:

"Egy egészséges felnőtt nőnek kb. 2000 kalóriára van szükséges, ennyitől nem hízik. (Persze ki kell pontosan számolni, ez csak kb. érték.) Ha kevesebbet eszik, fogy, ha többet, hízik, ha pont ennyit, súlyt tart.

1400-1500 kalória alatt az illető már koplal, de igazán látványos eredmény 1000-1200 kalóriával tud elérni. Vagyis éhezik. Mikor lefogyott, elkezd kicsit többet enni, és már 1500 kalóriánál hízik. Közben csodálkozik, miért, amikor régebben 2000-rel súlyt tudott tartani. Nahát, mi történhetett? Hát csak annyi, hogy koplalt."

Ez azért túlzás. Ez függ magasságtól, súlytól, anyagcserétől. Én kb. 1500 kalóriánál nem eszek nagyon többet, mert felette szépen lassan hízásnak indulnék, és a legtöbb nő ezzel így van. 2000 kalóriánál hízás van.

2011. jan. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
nem
2011. máj. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
szia.én tavaly koplaltam,és -5 kg-ot fogítam,cserébe +10 jött vissza fél év alatt! Tehát a koplalás NEM jó dolog!
2012. febr. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!