Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem megy lejjebb a súlyom?

Miért nem megy lejjebb a súlyom?

Figyelt kérdés

Nő vagyok és 158cm

Nagyjából 20 kg-ot fogytam le, de valamiért szeptember óta azt csinálja, hogy a súlyom lemegy 76 kg-ra és utána hirtelen mondjuk 75,6-ra én meg örülök magamnak hogy jaj de jó akkor ez majd megy még lejjebb aztán jön a fekete leves és napról napra dkg-on ként visszajutok 75,9-hez. Aztán ezt eljátsza -1 számmal is és ezért valami borzasztóan lassan fogyok. Ez mitől lehet? Tippeket/tanácsokat nagyon szívesen fogadnék hogy gyorsítsam fel a dolgokat! (Már amennyire lehetséges)



ma 05:57
 1/4 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy ez megtörtént 77, 76 és 75 kg-osan is, a fent említett dolog
ma 05:58
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez súlytartás. Egyszerű az oka: ugyanannyi kalóriát viszel be mint amit elhasználsz.

Vagy többet kell edzeni vagy kevesebbet enni.


A konkrét fogyási módszer nélkül mást nem tudok mondani

ma 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel már sokat fogytál, ezért a szervezeted kcal szükeséglete is kevesebb lett mint eddig. A 20 kg elég sokat számít már ebből a szempontból. Így ha ugyanannyit eszel mint amennyivel eddig fogytál, akkor valószínűleg most nem vagy Kcal deficitben. Illetve még az is közrejátszhat, hogy itt az ősz, kicsit kevesebbet mozdulsz ki, kevesebbet sétálsz, és ennyivel is kevesebb kalóriát égetsz.

Mondanám hogy csak stagnálás ami normális, de ahhoz már túl sok idő telt el. Szerintem újra kell fogalmaznod a módszeredet. De ez tök jó, mert azt jelenti hogy jól haladsz. :)

ma 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A fogyás ahogy csokken a sulyod, lassul. Ez normális. Egy kg fogyáshoz 7000 kcal ddfiictbe kell kerulni.

Ha valaki heti 4x sportol és mondjuk 160 cm 90 kilo a bmr-ja 1800 (pelda szamok, csak nagyjabol stimmelnek) akkor kb 2700 a súlytartási kalóriája. Ha eszik 750nel kevesebbet akkor havi 3 kg-t fogy. Ez 1950 kcal.

Ha valaki ugyanezzel a magassaggal 70 kilo akkor a bmr 1400, a sulytartasi kcal kb 2200. Ha eszi a korábbi 1950 kcalt akkor havonta fogy 1 kg-t. Tehát hetente 25 dekát.

Neked is kb ez történik. A régi módszerrel, étkezéssel, aktivitással olyannszonten belassult vagy megállt a fogyás hogy már nem észrevehető.

Két dolgot tudsz tenni. Növelni a sulytartasi kcalt, amit sporttal lehet. Illetve csökkenteni az ételbevitelt. És akkor nagyobb lesz a deficit, gyorsabba fogyás

ma 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!