Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A lányom 14 éves, 170 centi...

A lányom 14 éves, 170 centi magas, és ma reggel 61 kg volt. Tennem kéne valamit?

Figyelt kérdés

Sportol heti 6. 5 órában (vív), és elég jó combizma van, de 61 azért egy kicsit sok, nem?


Azt mondják, a magasságból el kell venni 120at, és akkor kijon az ideális tömeg, ami ezesetben neki 50!


És annál több mint 10 kg- mal többet nyom.



Tudom, hogy tinédzserkorban a legkönnyebb leadni a súlyt, ezért azon gondolkozom, befogom valami diétára az ő érdekében.



Mit gondoltok? Mi lenne itt a felelős szülői döntés?



tegnap 10:41
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
93%
Ideális a súlya, vagy inkább a súlyod kérdező. Fölösleges fogyni. Nem tudom,honnan szedted ezt a vonjunk le 120-at, akkor én is 35 kilóval fordulnék fel tizenéves korom óta.
tegnap 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
66%
Nem 120at kell kivonni a magasságból hanem 100at
tegnap 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
49%
Szánalmas kérdés
tegnap 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
92%

Ez tök normális súly. És nem tudom hol hallottad ezt a kivonni 120-at, de nagy marhaság.

Mellesleg tuti nem az anyja vagy. Legalábbis remélem.

tegnap 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
78%
Én 153vagyok. 153-120=33kg ez normális lenne szerinted? Anorexiásként 39kgval hullott a hajam és remegtem. Képzeled el most 48kg vagyok és edzek, napi 1800-2000kalóriát eszek.
tegnap 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
59%
Jó ostoba vagy szülő létedre
tegnap 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
92%

14 éves sportoló gyereket diétáztatni, akinek ráadásul teljesen normális a súlya.

Ne a gyereken vezesd le a saját testképzavarod!

tegnap 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
85%

Ha tényleg a szülő vagy, akkor olvass szakirodalmat, menj el étkezési tanácsadóhoz, nézz utána alaposan megbízható forrásokból, hogy mennyi a tényleges ideális súly! Az "azt mondják" az nem valami hiteles forrás.


Ha a lány vagy, akkor pedig szólj a szüleidnek, hogy vigyenek el pszichológushoz, és beszélj neki ezekről a gondolataidról!

tegnap 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
77%
Kizárt, hogy az anyja vagy, tehát elvileg jelenteni kellene ezt a kérdést, de inkább fogadd el az eddig érkezett válaszokat és nyugodj meg, hogy normális a súlyod. A korodban az egészséges fejlődéshez és a sporthoz kell a tápanyagokban gazdag étkezés, a megvonás helyett inkább figyelj a változatosságra és hogy legyen elég erőd a víváshoz. Szép sport, sok sikert.
tegnap 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
83%
Biztos nem vagy az anyja. Én 170 centihez 60kg vagyok, anyám teljesen ki van akadva, mennyire sovány vagyok.
tegnap 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!