Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kezdek demotivált lenni?

Kezdek demotivált lenni?

Figyelt kérdés

Nagyon sokmindent kipróbáltam, sokat tájékozódtam az egészséges életmód/táplálkozás terén mégis megrekedtem


Főleg makrókat nézek, 150g szenhidrátnál max akkor eszek többet ha nagyon kevés a fehérjém, igyekszem elérni a 75-80g-ot. A kaloriáim általában 1200-1500-ra jönnek ki így napi szinten.


Sportolni is elkezdtem. Egyik nap erősítő torna, másik nap kardio. 200-300 kaloriákat égetek pulzus alapján számolja ki a fitness karkötő.


2 hete meg se mozdul a súlyom, szó szerint. Pedig bőven van mit leadnom bőven. 165cm/93 kg


Más hogy tart ki amikor nem jön össze? Feladni felesleges lenne mert mégis csak jobb mint a napi pizza meg tele hassal alvás de mégis ott a fejemben hogy így is- úgy is egy tehén vagyok


ma 09:30
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nem 2 hete kezdtem, csak 2 hete áll. Kb 5 kilót fogytam eddig
ma 09:34
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem az étkezési napló segít, amikor stagnálni kezdek. Vannak időszakok, amikor rossz passzban vagyok és olyankor kicsit apátiába süllyedek, motiválatlan és borúlátó vagyok. Olyankor jólesik kiírni magamból az érzéseket, pozitív gondolatokat fogalmazok meg, vagy csak visszaolvasom az addigi sikereimet, amik inspirálnak a folytatásra.

Neked is jó szívvel javaslom az írást, sok mindent megtudsz saját magadról. A kognitív torzításaidtól kezdve a benned rejlő erőig.

ma 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

A kalóriaszámlálást én személy szerint épp ezért nem szoktam ajánlani. A matek működik, de iszonyat sokat kell könyvelni hozzá, hogy kielégítően pontos legyen. Ha csak előre felvett recepteket használsz, simán el tud mászni a dolog több száz kalóriával és a makrók sem lesznek a helyükön. Ha a saját recepted viszed vfel akkor lemérni az alapanyagokat külön, a kész ételt külön, és néha még így is becsülni kell.


Például a sárgatúró, amit tegnap csináltam, az én változatomban nincs cukor, a mi családunkban nem volt szokás tenni bele. Ez alapján a kalóriabázisos recept teljesen használhatatlan, teljesen máshol van a kalóriatartalom és a makrók arányai. Amit magamnak lemérek? Halvány ibolyám nincs, mit dobok el leszűrés után a savóval, mert az sem csak tiszta víz. Kevesebb a kalória az enyémben, mert nincs benne cukor vagy több, mert tömegegységben nagyobb arányban kell benne lennie a zsírnak?


Mindenesetre, ha 2 hét alatt nem fogytál, akkor nyilván elértél egy olyan súlyt, amivel már nem vagy állandó kalória deficitben, akár jól számolsz, akár nem.

ma 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kaloriabázist használok, minden receptemet lemérve beírom
ma 09:53
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy, hogy mithasználsz, mert a módszer hiányosságain és a helyzeteden nem változtat.


Már nem vagy deficitben azzal, amivel eddig voltál, akár pontosan számolsz, akár nem.

ma 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Gondoltam kapok pár bátorító választ hogy "kitartást néha megáll pár hétre" de ez... 😂😂😂


Persze nem vagyok deficitben a 90 kilóhoz már túl sok a 1200 kcal sporttal, mikor 3000kcallal is ugyanez volt a súlyom 1 éven át.

Kössz az értékes időtöket. Ja nem

ma 10:07
 7/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk én nem nagy súlyból fogytam, de nekem is voltak több hetes stagánlási időszakaim. Először hirtelen lement 1,5 kg, gondolom ez volt a víz. Majd hetekig semmi. Majd elkezdett bezuhanni a súlyom, és lement még 2 kiló egy hét alatt, majd megint hetekig semmi... És ilyn szakaszos volt az egész fogyás. A végére pont kijött a 0,5 kg/hét, ami a cél volt. :) Úgyhogy nyugi, be fog az indulni, teljesen normális ha stagnál időnként. :)

Illetve azt még hozzá tenném, hogy túl keveset is eszel... 93 kilóval olyan 1600-1700 körül lehet a BMR-ed, annál kevesebbet nem kéne enned.

ma 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%

Stagnáláskor csinálni kell egy csalónapot és utána beindul megint!


Egyél valamit, amit megkívánsz, billentsd ki a testedet a megszokott unalmas rendszerből - én legalábbis ezt szoktam és utána megint minden működik s megy tovább!

ma 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok. De 52 évesen :-) 98 kg-ról indultam, sok víz volt rajtam, jelenleg 91 vagyok, de az utóbbi 2 hétben semmit nem ment le a súlyom, pedig pöccre tartottam mindent. Most ugrott le hirtelen 1 kg egyik napról a másikra úgy, hogy előző nap a vacsora saláta helyett megettem egy kiflit meg egy kefírt. Reggelre leugrott 1 kg.
ma 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%

Felteszel egy kérdést, amiben csak önigazolást akarsz, hogy nem rontasz el semmit..


Nem fogysz = nem vagy deficitben. Teljesen mindegy, hogy szerinted mennyit eszel, mert az nem mérvadó. Én is azt hittem 2000 kalóriát eszek, aztán kiderült, hogy 2400 felett.


2 hét alatt ilyen túlsúlynál, ha valóban ennyit ennél, olvadni kellene a kilóknak. Nem ennyit eszel, kész. Ha 1200 kalóriát ennél ilyen súlynál, a 2. hét után összeesnél.


Ilyen mentalitással ez nem fog menni, kérdést írsz ki, és ahelyett, megköszönnéd, még neked áll feljebb. Tudod, mi, akik itt napi szinten válaszolunk nem fizetnek érte (pedig amilyen információkat kaptok, ezért más pénzt kérne simán.), csak "hobbiból" feljövünk. De az ilyen emberek miatt, mint Te, gyakran megfordul a fejemben, hogy semmit nem érdemeltek. Felőlem lehetsz tehén (ahogy Te fogalmazol), nem érdekel, én lefogytam, izmosabb vagyok, versenyre is készülök, 4-5x edzek, szerinted meghat, ha nyavalyogsz?

ma 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!